Dziś mamy 19 listopada 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

31 października 2019

„Gwiezdny Krąg” w Krzywoustym. 6 uczniów przeszło do kolejnego etapu

http://www.krzywousty.edu.pl/

http://www.krzywousty.edu.pl/

Olimpiada Wiedzy o Unii Europejskiej „Gwiezdny Krąg” jest organizowana od 2004 roku przez# Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej, Parlament Europejski oraz sieć Europe Direct. Celem olimpiady jest popularyzacja wiedzy w zakresie historii integracji Europy, zasad funkcjonowania Unii Europejskiej, jak również bieżących wyzwań przed jakimi staje sama Unia.

W dniu 25 października 2019 r. w całej Polsce odbył się szkolny etap jubileuszowej XV Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej „Gwiezdny Krąg”, w którym nie zabrakło uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią. Młodzież reprezentująca wszystkie poziomy klas wykazała się rozległą wiedzą i umiejętnościami rozwiązując test wyboru.

Do etapu szkolnego olimpiady „Gwiezdny Krąg” przystąpiło 21 uczennic i uczniów, z których 6 zakwalifikowało się do II etapu - okręgowego. Z dumą i radością informujemy, że nakielskie liceum ogólnokształcące reprezentować będą: Marta Kożuchowska (3 pol), Jan Darul (1 pol), Adam Mika (3 pol), Adrian Nalepa (1 pol), Hubert Olszewski (1 pr) oraz Jarosław Sobierajski (3 pol).

Opiekunem uczniów był nauczyciel geografii Andrzej Kinderman.

Reprezentantom „Krzywoustego” serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

materiał: Beata Jankowska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Mężczyźni wydadzą na święta Bożego Narodzenia średnio o 500 zł więcej niż kobiety

1722 zł – średnio tyle pieniędzy przeznaczymy w tym roku na święta Bożego Narodzenia.# Co ciekawe, mężczyźni wydadzą przeciętnie ok. 2000 zł, podczas gdy kobiety – ok. 1500 zł. Najdroższe święta będą miały osoby trzydziestokilkuletnie. Zobacz, co jeszcze wynika z badania Barometr Providenta.

(czytaj więcej)
0

Jak przygotować się do porodu. Położna radzi

Nacięcie krocza to zabieg chirurgiczny zwany również epizjotomią, który w naszym kraju# jest bardzo popularny i wykonywany podczas porodu. Polska jest jednym z nielicznych krajów, gdzie w wielu placówkach wykonuje się ten zabieg rutynowo.

(czytaj więcej)
0

Co piąty uczeń nałogowo korzysta ze smartfona. Niepokojące dane

Niepokój, zdenerwowanie, problemy z koncentracją i uczucie przeciążenia nadmiarem informacji,# przy jednoczesnym braku wystarczającego wsparcia ze strony rodziców – taki obraz polskich nastolatków w sieci wyłania się z badania „Młodzi Cyfrowi” przeprowadzonego przez Fundację Dbam o Mój Z@sięg i Uniwersytet Gdański, we współpracy z firmami LIBRUS i PCG Edukacja.

(czytaj więcej)
0

Ciepło, zdrowo i bezpiecznie. Czy Twój dom jest gotowy na nadejście zimy?

Okres poprzedzający zimę w naszej szerokości geograficznej związany jest z krótkimi dniami#, ochłodzeniem i wszechobecną szarością. Dlatego warto poszukać pozytywnych aspektów takiej pogody. To idealny czas, aby bez wyrzutów sumienia rozpocząć kilkumiesięczny rytuał spędzania wieczorów w wygodnym dresie, z kubkiem gorącej herbaty, czytając książkę czy oglądając ulubiony serial. Zanim zaczniemy w pełni korzystać z jesienno-zimowej aury warto zadbać o odpowiedni mikroklimat w domu i przygotować go na nadejście naprawdę mroźnych miesięcy.

(czytaj więcej)