Dziś mamy 18 września 2019, środa, imieniny obchodzą:

24 maja 2019

„Live cooking” na Targach Pracy w Nakle nad Notecią

fot.pow

fot.pow

23 maja 2019 r. w godzinach 10:00-12:30 w hali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych# im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią odbyły się IX TARGI PRACY i EDUKACJI zorganizowane przez Powiatowy Urząd Pracy w Nakle nad Notecią.

Osoby nieczynne zawodowo, zwłaszcza młodzież,  miały możliwość nawiązać kontakty  z przedstawicielami różnych firm, zapoznać się z ofertami zatrudnienia, jak również zdobyć wiedzę pozwalającą właściwie pokierować ścieżką swojego rozwoju. Było to  spotkanie przedsiębiorców, potencjalnych pracowników, przedstawicieli szkół, urzędów, instytucji i fundacji. W trakcie trwania targów właściciel restauracji „Ekspresja” w Nakle nad Notecią, pan Szymon Brukwicki,  przygotował pokaz „live cooking” wraz z degustacją. Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Władysława Łokietka w Lubaszczu pod okiem szefa kulinarnego  i opiekunów przygotowywali na bieżąco sałatki warzywne i owocowe oraz naleśniki z karmelizowanym cukrem i pomarańczą. Pokazy cieszyły się dużym zainteresowaniem zwiedzających.

materiał: Agnieszka Andrzejewska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 10 5

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Pralka w kuchni? Dlaczego nie!

W polskich kuchniach zmywarki to już codzienność. Niemal każdy kuchenny projekt zakłada obecność tego rodzaju urządzenia z przyczyn praktycznych i ekonomicznych.

(czytaj więcej)
0

Przewijanie noworodka. Główne zasady

Dla początkujących rodziców pierwsze przewijanie nowonarodzonego dziecka często wiąże się ze stresem, poczuciem niepewności i strachu przed ryzykiem uszkodzenia# delikatnego ciałka noworodka. Wbrew pozorom czynność ta jest bardzo prosta, należy jednak pamiętać o zachowaniu ostrożności i stosowaniu kilku zasad. Instruktarz przewijania dziecka opisuje położna Renata Lustyk – laureatka konkursu „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

E-rewolucja. Cyfryzacja w służbie zdrowia

E-recepty w aplikacji mObywatel, profil zaufany potwierdzany w przychodni – to tylko kilka najnowszych ułatwień dla pacjentów#, które przygotowaliśmy wspólnie z Ministerstwem Zdrowia. W poniedziałek na briefingu w Siedlcach mówił o nich minister cyfryzacji Marek Zagórski.

(czytaj więcej)
0

Cukrzyca ciążowa. Jak sobie z nią radzić ?

Cukrzyca ciążowa to choroba dotycząca około 4-7% kobiet w ciąży.# Jest to jednostka chorobowa, na którą najczęściej zapadają przyszłe mamy. Ze względu na szerszy dostęp do diagnostyki, rozpoznawana jest ona u kobiet znacznie częściej niż kiedyś. Nieleczona cukrzyca ciążowa może stwarzać zagrożenie zarówno dla mamy jak i dla rozwijającego się płodu. Jak rozpoznać cukrzycę ciążową, jak ją leczyć, opisuje położna Alina Jedlińska – ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)