Dziś mamy 13 lipca 2020, poniedziałek, imieniny obchodzą:

13 stycznia 2020

„Mały ZUS dla małych firm”. Zapisz się na bezpłatne szkolenie

fot. pixabay

fot. pixabay

W styczniu mieszkańcy Bydgoszczy i okolic mogą skorzystać z bezpłatnych szkoleń # organizowanych przez ZUS. Szkolenia adresowane są nie tylko do osób, które chcą rozpocząć działalność gospodarczą lub prowadzących już taką działalność, ale także do pracowników biur rachunkowych.

Są jeszcze wolne miejsca na trzy szkolenia: „Mały ZUS dla małych firm”, „e-akta-zmiany w zasadach przechowania akt pracowniczych” oraz „Program Płatnik”. Szkolenia odbędą się odpowiednio 21, 28 i 30 stycznia o godz. 9.00 w siedzibie Oddziału w Bydgoszczy ul. Św. Trójcy 33 sala 027. Zapisy na szkolenia pod nr. tel. 52 34-18-157, e-mail katarzyna.robakowska@zus.pl

- Podczas szkolenia „Mały ZUS dla małych firm” przedsiębiorcy dowiedzą się kto i przez jaki okres ma prawo skorzystać z "małego ZUS” czy „małego ZUS plus”. Dowiedzą się także jak wyliczyć składki na „mały ZUS” i w jakim terminie złożyć dokumenty – informuje Krystyna Michałek, Rzecznik Regionalny ZUS Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Kolejne szkolenie poświęcone będzie skróceniu okresu przechowywania akt pracowniczych oraz ich elektronizacji. W trakcie szkolenia pracownicy ZUS wyjaśnią, na czym polega projekt e-akta, jak zmienia się okres przechowywania akt pracowniczych, jakie są zmiany w bieżąco składanych dokumentach.

Natomiast podczas szkolenia „Program Płatnik” omówione zostaną zagadnienia:
- zakładanie i aktualizacja kartoteki płatnika i ubezpieczonego,
- zmiana danych płatnika i ubezpieczonych,
- tworzenie dokumentów zgłoszeniowych i rozliczeniowych,
- pobieranie replik dokumentów,
- korygowanie dokumentów rozliczeniowych.

Serdecznie zapraszamy.

materiał: Krystyna Michałek - Rzecznik Regionalny ZUS Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 3 (3)

    s, w dniu 14-01-2020 07:32:17 napisał:

    Dlaczego należy płacić podwójnie składkę zdrowotną w przypadku gdy ma się działalność oraz jest się zatrudnionym? To jest największa perfidność w tym złodziejskim ZUSie.

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Gabaryty (3,2m x 4,5m)
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Pokój dzienny / jadalnia/ pokój młodzieżowy
Kasa fiskalna Sharp
1844PLN PROMOCJAPLN
Meble systemowe w kolorze Biały Wysoki Połysk
Sprawdzanie zawieszenia pojazdu
Usta - powiekszanie
Sypialnia w ciemnym, orzechowym kolorze
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)