Dziś mamy 15 grudnia 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

10 listopada 2019

„Pamięć i tożsamość”. Niezwykle ciekawe sympozjum naukowe

fot. MM

fot. MM

9 listopada to kolejny dzień obchodów 80. rocznicy Zbrodni Pomorskiej w # Sadkach. Tym razem w Gminnym Centrum Administracyjno-Kulturalnym zorganizowano sympozjum naukowe, podczas którego wygłoszono aż 8 wykładów.

Sympozjum naukowe przyciągnęło całkiem sporo mieszkańców gminy Sadki, którzy z zainteresowaniem słuchali wykładów omawianych podczas pierwszej sesji, takich jak: Ludobójstwo – zbrodnia przeciwko ludzkości, technologia śmieci na przykładzie fordońskiej Doliny Śmierci, Otto Oberlander – żandarm w służbie Selbschutzu oraz Zbrodnia w Sadkach w świetle zachowanych dokumentów.

Po krótkiej przerwie przyszedł czas na kolejną dawkę wykładów. Tym razem dotyczyły one zbrodni Selbstchutzu w Karolewie i Rodzimiu, zbrodni w Sadkach z perspektywy śledztw prowadzonych przez Komisję Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, ofiary niemieckiego terroru Konrada Fiedlera oraz nierozliczonych zbrodni niemieckich w Polsce z okresu II wojny światowej.

Wykłady dotyczące wyżej wspomnianych tematów wygłosili tego dnia: Sylwia Galij-Skarbińska, Krzysztof Drozdowski, Tomasz Ceran, ks. Michał Damazyn, Izabela Mazanowska, Mieczysław Góra, Krzysztof Osiński oraz Wojciech Polak.

Na zakończenie sympozjum, głos zabrali wójt Dariusz Gryniewicz oraz przewodniczący rady gminy Sadki Andrzej Niedbała, którzy uczcili pamięć pomordowanych poprzez nadanie im Honorowego Obywatelstwa Gminy Sadki.

Oceń artykuł: 11 3

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

  • 5 (5)

  pls, w dniu 10-11-2019 21:55:23 napisał:

  częściej

  odpowiedz

  • 5 (5)

  mieszkaniec Sadek , w dniu 11-11-2019 02:21:24 napisał:

  A jednak jesteśmy Wspólnotą! Dziękujemy Księże Michale!

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Nowoczesny styl
Meble na wymiar: szafy przesuwne
Szczotki do włosów tytanowe Termix
Fotokubek z kolorowym wnętrzem
24,90PLN
Zestaw wypoczynkowy na stelażu drewnianym
Stół rozkładany + 6 krzeseł
Fotopoduszka w kształcie serca
30,00PLN
Sprawdzanie zadymienia i analiza spalin
0

Czekasz na paczkę od Mikołaja? Odbierz ją z mObywatelem

W emocjach i przedświątecznej gorączce można zapomnieć o wielu sprawach, a na pewno o # dowodzie osobistym. Pamiętajcie: idąc na pocztę po odbiór paczek z prezentami wystarczy telefon z aplikacją mObywatel.

(czytaj więcej)
0

Niedziele handlowe w grudniu i 2020 roku. Kiedy sklepy będą otwarte?

Dobra wiadomość dla tych, którzy nie są gotowi jeszcze na święta. Grudzień to wyjątkowy #miesiąc ze względu na to, że sklepy otwarte będą w trzy niedziele!

(czytaj więcej)
0

Świąteczny szał zakupów. Przez internet czy tradycyjnie? (sonda)

Świąteczny szał zakupowy trwa. W grudniu w sklepach panuje oblężenie, dlatego wiele #osób woli kupić np. prezenty bez wychodzenia z domu, czyli za pomocą internetu. Obie te formy mają swoje plusy i minusy. Jakie zakupy wybieracie?

(czytaj więcej)
0

Święta z kredytem lub pożyczką? Na co warto zwrócić uwagę

Okres świąteczno-noworoczny oznacza dla wielu osób spotkania z # rodziną, przyjaciółmi i znajomymi.

(czytaj więcej)