Dziś mamy 21 lipca 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

03 grudnia 2018

„Pegaz” nad Staszicem… Odkryj w sobie poezję

fot.pow

fot.pow

14 listopada w Rejonowej Bibliotece Publicznej w Szubinie odbyło się spotkanie podsumowujące ósmą # edycję Międzypowiatowego Konkursu Literackiego „Pegaz na Pałukach i Krajnie”. Wzięło w nim udział 37 osób z czterech powiatów.

Wśród osób od lat wspierających organizację konkursu znajduje się nauczyciel naszej szkoły p. Grażyna Kinderman. Warto podkreślić, że Bartłomiej Majcher z klasy IVb ponownie wziął udział w konkursie, aby znów cieszyć się sukcesem. Jesteśmy dumni, że w antologii pokonkursowej można znaleźć opowiadanie pt. „Sacrum” Bartka Majchera , a także kilka utworów poetyckich p. Agnieszki Poskrop. Przy wsparciu Szubińskiego Towarzystwa Kulturalnego bibliotekarz naszej szkoły wydała również tomik poezji „Oczyszczenie”, którego redaktorem był p. Mirosław Rzeszowski, współorganizator „Pegaza”. Powyższe publikacje znajdują się w bibliotece szkolnej.

Organizatorzy konkursu informują, że od stycznia 2019r. „Pegaz” wzbije się nie tylko nad powiatem nakielskim, mogileńskim, żnińskim, wągrowieckim, ale przekraczając granice naszego województwa dotrze do Wielkopolski.

Odkryj w sobie natchnienie poetyckie i weź udział w dziewiątej edycji „Pegaza”!          

Materiał : Grażyna Kinderman

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 22 12

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Odwołany lot podczas wakacji. Czy turystom przysługuje odszkodowanie?

Podróże samolotem uchodzą za pewny i szybki sposób przemieszczania się, dlatego są chętnie # wybierane jako środek transportu w czasie urlopów.

(czytaj więcej)
0

Jak w ciąży przetrwać upały. Co przyszłe mamy powinny zrobić?

Od kilku lat w naszym kraju letnie miesiące są coraz bardziej gorące. Bywają dni trudne do # przetrwania dla każdego z nas, a zwłaszcza dla przyszłych mam.

(czytaj więcej)
0

"500+" za granicą? Czy rodziny otrzymają świadczenie?

Czy jeśli wraz z rodziną mieszkamy za granicą, ale jesteśmy zameldowani w # Polsce, przysługuje nam świadczenie wychowawcze „500+”?

(czytaj więcej)
0

Kierunek wakacje. Dlaczego warto wybrać lot czarterowy?

Coraz więcej osób interesuje się lotami czarterowymi. Przeloty organizowane przez # biura podróży potrafią kosztować znacznie mniej, niż te wykupione bezpośrednio u przewoźnika.

(czytaj więcej)