Dziś mamy 5 czerwca 2020, piątek, imieniny obchodzą:

03 grudnia 2018

„Pegaz” nad Staszicem… Odkryj w sobie poezję

fot.pow

fot.pow

14 listopada w Rejonowej Bibliotece Publicznej w Szubinie odbyło się spotkanie podsumowujące ósmą # edycję Międzypowiatowego Konkursu Literackiego „Pegaz na Pałukach i Krajnie”. Wzięło w nim udział 37 osób z czterech powiatów.

Wśród osób od lat wspierających organizację konkursu znajduje się nauczyciel naszej szkoły p. Grażyna Kinderman. Warto podkreślić, że Bartłomiej Majcher z klasy IVb ponownie wziął udział w konkursie, aby znów cieszyć się sukcesem. Jesteśmy dumni, że w antologii pokonkursowej można znaleźć opowiadanie pt. „Sacrum” Bartka Majchera , a także kilka utworów poetyckich p. Agnieszki Poskrop. Przy wsparciu Szubińskiego Towarzystwa Kulturalnego bibliotekarz naszej szkoły wydała również tomik poezji „Oczyszczenie”, którego redaktorem był p. Mirosław Rzeszowski, współorganizator „Pegaza”. Powyższe publikacje znajdują się w bibliotece szkolnej.

Organizatorzy konkursu informują, że od stycznia 2019r. „Pegaz” wzbije się nie tylko nad powiatem nakielskim, mogileńskim, żnińskim, wągrowieckim, ale przekraczając granice naszego województwa dotrze do Wielkopolski.

Odkryj w sobie natchnienie poetyckie i weź udział w dziewiątej edycji „Pegaza”!          

Materiał : Grażyna Kinderman

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 22 12

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Nie kupisz już miału do celów grzewczych. Zmiany od 1 lipca 2020 r.

Od 1 lipca 2020 r. będzie obowiązywał zakaz sprzedaży miałów z węgla kamiennego dla #gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 MW. Do dyspozycji kupujących pozostaną jedynie droższe paliwa.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Środowiska. Ochrona zasobów wodnych to konieczność

Kwestia dostępności wody jest obecnie jednym z największych wyzwań #dotyczących zrównoważonego rozwoju. Nie tylko w odległych zakątkach świata, ale także w Polsce. Obchodzony 5 czerwca z inicjatywy Organizacji Narodów Zjednoczonych Światowy Dzień Środowiska to dobry moment, by zastanowić się, co każdy z nas może zrobić w kontekście ochrony tego życiodajnego zasobu.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Zdrowe odżywianie podczas pracy zdalnej. Przepis na sałatkę w stylu toskańskim

Pomimo cyklicznego znoszenia obostrzeń wielu z nas wciąż pracuje w trybie #zdalnym. A to z kolei stanowi nie lada wyzwanie dla naszej codziennej diety. Inaczej bowiem komponujemy menu zabierane do firmy, inaczej podejść należy do planowania posiłków, pracując w domowym zaciszu. W obu jednak przypadkach kluczem jest zbilansowana dieta, zapewniająca siłę i energię na cały dzień intensywnej pracy.

(czytaj więcej)