Dziś mamy 23 sierpnia 2019, piątek, imieniny obchodzą:

16 kwietnia 2019

„ A Fair Crack of the Whip”. Uczniowie z 5a na warsztatach językowych

fot. pow

fot. pow

Dzięki kilkuletniej współpracy duetu nauczycielek j. angielskiego pani Jolanty Krzemińskiej oraz pani# Doroty Krzemińskiej uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Sadkach wspólnie z rówieśnikami z Międzynarodowej Szkoły Podstawowej w Bydgoszczy wzięli udział w warsztatach językowych w Warszawie.

Wyjazd był głównym działaniem realizacji projektu „ A Fair Crack of the Whip”, pozyskanego w ramach ogólnopolskiego konkursu na zajęcia z j. angielskiego z ramienia programu English Teaching i Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

W piątkowe popołudnie 12 kwietnia,  uczniowie zatrzymali się na Dworcu Centralnym w Warszawie aby wziąć udział w 3-dniowych warsztatach z j. angielskiego. Najpierw z centrum miasta  przejechaliśmy  metrem  na Powiśle,  aby przywitać się z syrenką tuż obok mostu Świętokrzyskiego, zobaczyć Stadion Narodowy a potem podziwiać atrakcje w Centrum Nauki Kopernik,  gdzie  obejrzeliśmy również seans 3D „ Na skrzydłach marzeń” w planetarium. Podczas wieczornego spaceru podziwialiśmy również piękny budynek Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego.

Następnie, zajęcia językowe oraz oprowadzanie w j. angielskim  na rynku Mariensztackim i Krakowskim Przedmieściu zagwarantowała nam Pani Agata Jurkowska z warszawskiej szkoły językowej.

Drugiego dnia, po krótkich zakupach w Złotych Tarasach udaliśmy się do interaktywnego muzeum Fryderyka Chopina a następnie na Muranów, gdzie podziwialiśmy wystawy w Muzeum Historii Żydów Polskich Polin.  Stamtąd udaliśmy się do Łazienek Królewskich na warsztaty językowe w ciekawej, aktywnej formie, które przeprowadziła pani Anna Krzemińska-Kaczyńska, na co dzień nauczycielka geografii  w j. angielskim w międzynarodowym liceum w Krakowie.

W niedzielne przedpołudnie pożegnaliśmy stolicę podziwiając uroki miasta z  tarasu widokowego na 30 piętrze  w Pałacu Kultury i Nauki.

Podczas warsztatów uczniowie  zarówno wykonywali zadania z angielskiego każdego dnia w hostelu   jak i  wykorzystywali swoje umiejętności językowe w codziennych sytuacjach.

Wyjazd był owocny, a taka niecodzienna forma spędzania wolnego czasu, obcowania z kulturą oraz uczenia się z pewnością zainspiruje dzieci do dalszej nauki języka angielskiego.

materiał: Dorota Krzemińska

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Okres grzewczy coraz bliżej. Jak zadbać o modernizację źródła ciepła?

We wrześniu rozpoczyna się kolejny sezon grzewczy. Coraz chłodniejsze dni i # noce oznaczają konieczność uruchomienia centralnego ogrzewania w naszych domach.

(czytaj więcej)
0

Nieudana podróż samolotem. Kiedy można ubiegać się o odszkodowanie?

Sezon urlopowy to czas wzmożonego ruchu lotniczego. To właśnie w tym okresie # notowanych jest najwięcej opóźnień samolotów, odwoływane są loty i zgłaszane zagubienia bagażu.

(czytaj więcej)
0

Wytwarzamy zbyt dużo CO2. Już możemy odczuć zmiany klimatu

Dwutlenek węgla (CO2) to jeden z gazów cieplarnianych, którego nadmierna emisja # przyczynia się do niepożądanych zmian klimatycznych na świecie.

(czytaj więcej)
0

Jak pielęgnować oczy noworodka? Co powinniśmy zrobić?

Tuż po urodzeniu dzieci często borykają się z zaczerwienionymi białkami oczu, podrażnionymi # spojówkami i opuchniętymi powiekami.

(czytaj więcej)