Dziś mamy 26 lipca 2021, poniedziałek, imieniny obchodzą:

10 listopada 2020

„Natura w obiektywie”. Wybrane zdjęcia ukażą się w albumie przyrodniczym

fot. pixabay

fot. pixabay

Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie zaprasza wszystkich #mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego do nadsyłania zdjęć ukazujących walory przyrodnicze naszego regionu. Wybrane fotografie zostaną wykorzystane do publikacji Albumu przyrodniczego pn. „Natura w obiektywie” promującego walory przyrodnicze województwa kujawsko-pomorskiego.

Zdjęcia w wersji elektronicznej wraz z formularzem zgłoszeniowym, dostępnym do pobrania poniżej i na stronie KPODR Minikowo należy przesyłać do 19.11.2020 r. na adres natalia.czyzewska-suchon@kpodr.pl

Inicjatorem przedsięwzięcia wydania albumu przyrodniczego pn. „Natura w obiektywie” promocja walorów przyrodniczych województwa kujawsko-pomorskiego jest Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie. Projekt jest współfinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu. Album będzie zbiorem wybranych zdjęć ukazujących walory przyrodnicze naszego regionu. Celem publikacji pn. „Natura w obiektywie” jest rozbudzenie wśród mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego zainteresowania przyrodą własnego regionu, rozwijanie wrażliwości artystycznej i zdolności twórczych w zakresie fotografii.

I. TEMATYKA ZDJĘĆ Tematem zdjęć jest fauna i flora województwa kujawsko-pomorskiego.

II. WARUNKI NADSYŁANIA ZDJĘĆ

1. Adresatem są pełnoletni mieszkańcy województwa kujawsko- pomorskiego.

2. Każdy uczestnik powinien przesłać min. 5 zdjęć o następujących parametrach:

- minimalna rozdzielczość zdjęcia – 250 dpi;

- krótszy bok fotografii nie może mieć mniej niż 2100 pikseli;

- zdjęcia muszą być nadesłane w formie cyfrowej, w formacie JPG;

 - nie dopuszcza się stosowania fotomontaży polegających na łączeniu elementów zdjęcia pochodzących z różnych plików.

3. Fotografie powinny być wykonane samodzielnie, muszą być pracami autorskimi.

4. Zdjęcia w wersji elektronicznej należy przesyłać do na adres natalia.czyzewska-suchon@kpodr.pl wraz z formularzem zgłoszeniowym, który stanowi załącznik

5. Nadesłane fotografie należy opisać według następującego wzoru: Imię_Nazwisko_Miejsce wykonanego zdjęcia.

III. HONORARIUM

1. Autorzy wybranych zdjęć otrzymają honorarium za wykonanie i udostępnienie praw autorskich (1 osoba min 5 zdjęć, każde wykorzystane zdjęcie 60 zł).

2. Informacja na temat zakwalifikowanych zdjęć zostanie umieszczona na stronie internetowej Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Mnikowie  

3. Uczestnicy, których zdjęcia zostaną wykorzystane w publikacji pn. „Natura w obiektywie” promocja walorów przyrodniczych województwa kujawsko-pomorskiego, zobowiązani są do podpisania protokołu dotyczącego otrzymania honorarium.

IV. PRAWA AUTORSKIE

1. Autorowi zdjęć przysługują wyłączne i nieograniczone prawa autorskie do nadesłanych materiałów, które jako utwory fotograficzne pozbawione są jakichkolwiek wad prawnych i nie są obciążone prawami i roszczeniami osób trzecich.

2. Autor zdjęć zgadza się na wykorzystanie wybranych materiałów do publikacji Albumu przyrodniczego pn. „Natura w obiektywie” promocja walorów przyrodniczych województwa kujawsko-pomorskiego.

3. Organizator zastrzega sobie prawo do opublikowania imion i nazwisk osób, których zdjęcia będą wykorzystane do publikacji Albumu przyrodniczego pn. „Natura w obiektywie” promocja walorów przyrodniczych województwa kujawsko-pomorskiego oraz umieszczenie tych informacji w prasie, mediach i Internecie.

4. Przesłanie fotografii jest równoznaczne ze zgodą na umieszczenie zdjęć w publikacji Albumu przyrodniczego pn. „Natura w obiektywie” promocja walorów przyrodniczych województwa kujawsko-pomorskiego.

5. Ewentualna odpowiedzialność za naruszenie praw autorskich spoczywa na osobie przesyłającej zdjęcia.

V. POWOŁANIE ZESPOŁU

1. Dyrektor Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Minikowie powołuje Zespół, który będzie nadzorować i decydować o wyborze zdjęć. Zespół będzie brać pod uwagę wartość artystyczną, interpretację i nawiązanie do tematu oraz spełnienie wymogów formalnych.

2. Wszystkie nadesłane zdjęcia podlegają ocenie Zespołu.

 VI. POSTANOWIENIA KOŃCOWE

1. Każdy uczestnik poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego oświadcza, iż jest autorem dostarczonych fotografii.

2. Zdjęcia, które nie zostaną wykorzystane celem publikacji Albumu przyrodniczego „Natura w obiektywie” promocja walorów przyrodniczych województwa kujawsko-pomorskiego, zostaną trwale usunięte w Kujawsko-Pomorskim Ośrodku Doradztw Rolniczego w Minikowie w sposób uniemożliwiający ponowne ich wykorzystanie.

3. Interpretacja zasad niniejszych wytycznych należy wyłącznie do Organizatora przedsięwzięcia.

Materiał: Natalia Czyżewska-Suchoń

Oceń artykuł: 4 28
Pliki do pobrania
Formularz-zgłoszeniowy.docx
WYTYCZNE-DOT.-ZGŁASZANIA-ZDJĘĆ-DO-ALBUMU-PRZYRODNICZEGO.pdf

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (7) Zgłoś naruszenie zasad

  • 3 (3)

  Mirek, w dniu 12-11-2020 21:08:27 napisał:

  A już myślałem że oni uratowali kotka z drzewa, ale nie! myliłem się oni kwiatki roznosili!!! O ja cie pier....bohaterzy!

  odpowiedz

  • 7 (7)

  Oburzona, w dniu 07-01-2021 12:38:39 napisał:

  Karygodne, Pani koordynator konkursu bez wstydu przyznala nagrody swoim przyjaciolkom bez talentu hahaha wstydź się Minikowo! Żeby ktoś taki was reprezentowal

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 5 (5)

  Ekologiczne jabłuszko, w dniu 12-01-2021 19:06:34 napisał:

  Jak to ? Czyli oszukali pozostałe osoby, które nie zostały wyróżnione. Jak można ogłaszać konkurs, w którym na starcie znani są "zwycięzcy". Można gdzieś zobaczyć zdjęcia wszystkich zwycięzców ? To był ostatni konkurs organizowany przez Minikowo, w którym brałem udział.

  odpowiedz

  • 4 (4)

  Żal, w dniu 12-01-2021 19:41:31 napisał:

  To było ustawiane?

  odpowiedz

  • 4 (4)

  Marta, w dniu 13-01-2021 11:58:00 napisał:

  No oczywiste jak chodzi o kasę to zaraz sami zdolni znajomi się znajdują . A gdzie można zobaczyć listę zwycięzców i ich prace? Czy to wstyd pokazać za co się przyznało kasę?

  odpowiedz

  • 1 (1)

  Olek, w dniu 19-01-2021 19:00:12 napisał:

  Jeżeli to prawda to też dałem się nabrać. Nigdy więcej nie wezmę udziału w takiej farsie. Gratuluję zwycięzcą i przyjaciółkom również !!!

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Sypialnia Dąb Sonoma i wstawki w połyskującej bieli
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Krzesło młodzieżowe
Meble kuchenne
Modne aranżacje
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Blacharstwo
Drobne naprawy
0

Pandemia ma też pozytywne strony? Wyniki badania mogą szokować

Czwarta fala zakażeń Covid-19 stoi u drzwi, coraz więcej# państw prośbą i groźbą stara się przekonywać opierających się przed szczepieniami obywateli. Może opór to po części efekt przekonania, że pandemia nie jest taka straszna? W badaniu zrealizowanym dla Rejestru Dłużników BIG InforMonitor co szósty Polak mówi, że nie doświadczył żadnych negatywnych skutków pandemii. Według co czwartej dorosłej osoby pandemia przyniosła tyle samo następstw pozytywnych, co negatywnych, są też nieliczni, którzy dostrzegają więcej plusów sytuacji. Inaczej uważa połowa społeczeństwa.

(czytaj więcej)
0

Remontują zamek w Świeciu. Cenny zabytek odzyskuje dawny wygląd

W czternastowiecznym zamku krzyżackim# w Świeciu nad Wisłą od roku trwają intensywne prace, dzięki którym ten cenny zabytek odzyskuje dawny wygląd. Oprócz niezbędnych remontów odtwarzane są także detale architektoniczne budynku.

(czytaj więcej)
0

Co musisz wiedzieć o ZOL i ZPO? Z jakich specjalistów możesz skorzystać?

ZOL, czyli zakład opiekuńczo-leczniczy, i ZPO#, czyli zakład pielęgnacyjno-opiekuńczy, to miejsca, do których pacjent trafia, żeby odzyskać sprawność

(czytaj więcej)
0

Dobra zabawa i spora oszczędność. Wakacje z Kartą Dużej Rodziny

Wakacje to czas, kiedy chętnie korzystamy z różnego# rodzaju rozrywek oferowanych np. przez parki wodne, parki rozrywki czy sale zabaw. Odwiedzamy też muzea, galerie sztuki, parki zoologiczne. Warto pamiętać, że wiele z nich oferuje zniżki dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny. To dobra zabawa i spora oszczędność!

(czytaj więcej)