Dziś mamy 26 lipca 2021, poniedziałek, imieniny obchodzą:

21 czerwca 2021

„Sprzączki i guziki z orzełkiem ze rdzy”. Uczniowie przygotowali prace

fot. pow.

fot. pow.

Uczniowie z Krzywoustego po raz dwunasty uczestniczą w# ogólnopolskim konkursie historycznym „Sprzączki i guziki z orzełkiem ze rdzy”, którego celem jest upamiętnienie ofiar zbrodni katyńskiej.

Uczestnicy przygotowali 11 prac w wersji tradycyjnej i elektronicznej, wykorzystując zebrane pamiątki, zdjęcia i inne źródła o wybranych Polakach. Młodzież wykazała się niezwykłym talentem artystycznym i zmysłem estetycznym. Udało się nawet nawiązać kontakt z wnuczką Franciszka Klempa – Panią Bogumiłą Klemp – Dyczek, która podzieliła się wspomnieniami o dziadku
i udostępniła wyjątkowe pamiątki rodzinne. W 12 edycji konkursu pod kierunkiem Pani Violetty Hejzy upamiętniono następujących katyńczyków : Franciszka Klempa, Jana Kleina, Jerzego Jeleniewicza, Jana Franciszka Górskiego, Tadeusza Pietrykowskiego i Edwarda Jana Kwitowskiego.

Z wielkim zaangażowaniem opracowali dostępne świadectwa uczniowie wielu klas : Weronika Piotrowska I mh, Agnieszka Bala i Tymoteusz Sobczak Imh, Marcelina Maciejewska I ag, Kornelia Zadłużna II pol, Kinga Mierwa II oa, Aleksandra Otto IIoa, Gracjan Polewczyński II mh, Maria Liedke

i Zuzanna Olejarz II ag, Eliza Frankowska i Zuzanna Leśniewska III oa, Kaja Stróżyk III med i Zofia Strzyżewska II oa.
W najbliższym czasie poznamy wyniki konkursu. Gratulujemy uczestnikom i życzymy sukcesów w dalszej edukacji.

Materiał: Violetta Hejza - I LO w Nakle

Autor nie wyraża zgody na komentowanie. 

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Pandemia ma też pozytywne strony? Wyniki badania mogą szokować

Czwarta fala zakażeń Covid-19 stoi u drzwi, coraz więcej# państw prośbą i groźbą stara się przekonywać opierających się przed szczepieniami obywateli. Może opór to po części efekt przekonania, że pandemia nie jest taka straszna? W badaniu zrealizowanym dla Rejestru Dłużników BIG InforMonitor co szósty Polak mówi, że nie doświadczył żadnych negatywnych skutków pandemii. Według co czwartej dorosłej osoby pandemia przyniosła tyle samo następstw pozytywnych, co negatywnych, są też nieliczni, którzy dostrzegają więcej plusów sytuacji. Inaczej uważa połowa społeczeństwa.

(czytaj więcej)
0

Remontują zamek w Świeciu. Cenny zabytek odzyskuje dawny wygląd

W czternastowiecznym zamku krzyżackim# w Świeciu nad Wisłą od roku trwają intensywne prace, dzięki którym ten cenny zabytek odzyskuje dawny wygląd. Oprócz niezbędnych remontów odtwarzane są także detale architektoniczne budynku.

(czytaj więcej)
0

Co musisz wiedzieć o ZOL i ZPO? Z jakich specjalistów możesz skorzystać?

ZOL, czyli zakład opiekuńczo-leczniczy, i ZPO#, czyli zakład pielęgnacyjno-opiekuńczy, to miejsca, do których pacjent trafia, żeby odzyskać sprawność

(czytaj więcej)
0

Dobra zabawa i spora oszczędność. Wakacje z Kartą Dużej Rodziny

Wakacje to czas, kiedy chętnie korzystamy z różnego# rodzaju rozrywek oferowanych np. przez parki wodne, parki rozrywki czy sale zabaw. Odwiedzamy też muzea, galerie sztuki, parki zoologiczne. Warto pamiętać, że wiele z nich oferuje zniżki dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny. To dobra zabawa i spora oszczędność!

(czytaj więcej)