Dziś mamy 3 lutego 2023, piątek, imieniny obchodzą:

29 listopada 2022

„Wyczynem jest prowadzenie wózka z dzieckiem". Kiedy remont peronów?

fot. NŁ

fot. NŁ

Bezpieczeństwo użytkowników przystanku kolejowego w Anielinach leży na sercu sołtysowi tej miejscowości#, ale także sołtys sołectwa Łodzia. Przystanek jest w złym stanie, a korzystanie z niego może skutkować wypadkiem. Dlatego też przedstawicielki tych sołectw interweniowały u zarządcy przystanku.

W jednym z poprzednich numerów gazety pisaliśmy o złym stanie przystanku kolejowego w Anielinach. Korzystają z niego nie tylko mieszkańcy Anielin, ale również okolicznych miejscowości, w tym Łodzi. Na peronach tej stacji odpadają betonowe płytki. Teren jest nierówny, a to z kolei grozi potknięciem i wypadkiem. Biuro prasowe PKP, z którym skontaktowaliśmy się w tej sprawie, przekazało nam niedawno informację, że kolej ma w planie budowę nowych peronów. Nie ma jednak na razie żadnego projektu dla tej inwestycji, nie wiadomo ile miałaby kosztować, ani kiedy miałoby dojść do jej realizacji.

Sołtys Łodzi Edyta Żołecka i sołtys sołectwa Anieliny Barbara Kwiatkowska razem napisały pismo do PKP z prośbą o to, aby przystanek został po prostu wyremontowany. – Zjawiska atmosferyczne i zwyczajny upływ czasu pokazuje, iż stan techniczny peronów wymaga modernizacji. Nakładające się na siebie nierówności, wyboje oraz dziury stanowią dla mieszkańców Anielin i Łodzi korzystających z usług PKP zagrożenie. Wyczynem jest prowadzenie wózka z dzieckiem, poruszanie się osób starszych czy niepełnosprawnych. Nierówności są przeszkodą dla wszystkich, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, gdzie często dochodzi do gołoledzi – zaapelowały sołtyski. Pismo zostało skierowane do dyrektora zakładu linii kolejowych w Bydgoszczy. PKP najwyraźniej po interwencji sołtysek doszło do wniosku, że zamiast czekać na budowę nowych peronów lepiej jest wykonać remont. Kiedy miałoby do niego dojść? – Zadanie zostanie włączone do planu napraw na 2023 rok – zapewnił dyrektor ZLK w Bydgoszczy Piotr Kwabiszewski.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Bombka plastikowa ze zdjęciem
19,90PLN
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
0

Prognozy dla krajowego rynku paliwowego. Ile za ropę i benzynę?

Już 5 lutego wejdzie w życie nowy pakiet sankcji UE i grupy G7. Jak na ceny paliw wpłynie odcięcie się zachodu od produktów ropopochodnych# z kierunku wschodniego? Czy po wdrożeniu sankcji kierowcy zapłacą za benzynę i olej napędowy znacznie więcej niż dotychczas? Analitycy londyńskiej firmy Unibet przygotowali prognozy dla krajowego rynku paliwowego.

(czytaj więcej)
0

Zakup mieszkania dla młodych. Nieoceniona pomoc rodziców

Zakup mieszkania wymaga sporych nakładów finansowych. Czy to oznacza, że młodzi ludzie, którzy dopiero rozpoczynają dorosłe życie#, muszą odłożyć marzenia o własnych czterech kątach na dalszy plan? Niekoniecznie. Nieoceniona na początku tej nowej drogi życiowej jest pomoc rodziców. Zakup mieszkania dla dziecka lub podarowanie mu środków finansowych na inwestycję wymaga udokumentowania prawnego. Podpowiadamy o czym warto pamiętać.

(czytaj więcej)
0

Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.

(czytaj więcej)
0

Zbliżają się ferie zimowe. Co warto zobaczyć w Polsce?

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami! To idealny moment na to, żeby zacząć planować ten wyjątkowy, beztroski czas. #Z badań wynika, że niemal 60% Polaków najchętniej spędza ferie w kraju. Co warto zobaczyć w Polsce? Gdzie się udać? Jakich atrakcji możemy się spodziewać? I jak przygotować się na wspaniałą, beztroską zabawę? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)