Dziś mamy 26 kwietnia 2019, piątek, imieniny obchodzą:

14 czerwca 2018

Absolwent ZSP Samostrzel z kolejnym sukcesem. Marek Kapczyński laureatem olimpiady

fot. powierzone

fot. powierzone

Kolejny sukces odniósł reprezentant Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Wincentego Witosa  w # Samostrzelu w finale centralnym XLII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych, który odbył się w dniach 7-8 czerwca br. w stolicy Dolnego Śląska, Wrocławiu.

7 czerwca grono prawie 200 najlepszych uczniów z całego kraju, wyłonionych w etapach okręgowych, rywalizowało ze sobą w 11 blokach tematycznych w zakresie części teoretycznej i praktycznej OWiUR. Wśród nich znalazł się uczeń ZSP w Samostrzelu: Marek Kapczyński (blok – produkcja zwierzęca).  

Należy podkreślić, że Marek jest tegorocznym absolwentem, który uzyskał już dyplom technika weterynarii oraz ubiegłorocznym laureatem olimpiady, posiadającym indeks  na dowolną wyższą uczelnię. W tegorocznej rywalizacji uzyskał ponownie tytuł Laureata Olimpiady, nagrody oraz indeks na wyższe uczelnie techniczne. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 8 czerwca w Centrum Dydaktyczno-Naukowym Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

Warto przypomnieć, że Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych, to jeden z najstarszych i najbardziej prestiżowych konkursów wiedzy i umiejętności praktycznych organizowany w naszym kraju, któremu patronują Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Środowiska, a także Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Patronem medialnym XLII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych Agencja Promocji Rolnictwa i Agrobiznesu  oraz multiportal agropolska.pl. Organizatorem zmagań jest Komitet Główny OWiUR przy Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach.

Markowi serdecznie gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów!

materiał: Adrianna Grzegorek - Trybuszewska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 4 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)