Dziś mamy 16 lipca 2018, poniedziałek, imieniny obchodzą:
14 czerwca 2018

Absolwent ZSP Samostrzel z kolejnym sukcesem. Marek Kapczyński laureatem olimpiady

fot. powierzone

fot. powierzone

Kolejny sukces odniósł reprezentant Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Wincentego Witosa  w # Samostrzelu w finale centralnym XLII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych, który odbył się w dniach 7-8 czerwca br. w stolicy Dolnego Śląska, Wrocławiu.

7 czerwca grono prawie 200 najlepszych uczniów z całego kraju, wyłonionych w etapach okręgowych, rywalizowało ze sobą w 11 blokach tematycznych w zakresie części teoretycznej i praktycznej OWiUR. Wśród nich znalazł się uczeń ZSP w Samostrzelu: Marek Kapczyński (blok – produkcja zwierzęca).  

Należy podkreślić, że Marek jest tegorocznym absolwentem, który uzyskał już dyplom technika weterynarii oraz ubiegłorocznym laureatem olimpiady, posiadającym indeks  na dowolną wyższą uczelnię. W tegorocznej rywalizacji uzyskał ponownie tytuł Laureata Olimpiady, nagrody oraz indeks na wyższe uczelnie techniczne. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 8 czerwca w Centrum Dydaktyczno-Naukowym Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

Warto przypomnieć, że Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych, to jeden z najstarszych i najbardziej prestiżowych konkursów wiedzy i umiejętności praktycznych organizowany w naszym kraju, któremu patronują Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Środowiska, a także Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Patronem medialnym XLII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych Agencja Promocji Rolnictwa i Agrobiznesu  oraz multiportal agropolska.pl. Organizatorem zmagań jest Komitet Główny OWiUR przy Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach.

Markowi serdecznie gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów!

materiał: Adrianna Grzegorek - Trybuszewska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 4 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Ludność, urodzenia, zgony, małżeństwa... Sprawdzamy statystyki za 2017 rok

W 2017 r. w województwie kujawsko-pomorskim odnotowano 20,9 tys. urodzeń żywych. #Było to o 1,1 tys. więcej niż w 2016 r. Jednocześnie wzrosła liczba zgonów. W 2017 r. zmarło 21,3 tys. osób – o 727 osób więcej niż w 2016 r.

(czytaj więcej)
0

Zielone światło dla dokumentów w smartfonie i jednego loginu do e-usług

Rząd przyjął projekt tzw. ustawy węzłowej. Przewiduje ona wprowadzenie jednego, spójnego #loginu (login.gov.pl), który docelowo umożliwi korzystanie ze wszystkich cyfrowych usług administracji. Rząd przyjął również regulacje, które będą stanowiły podstawę prawną do funkcjonowania aplikacji mobilnej - „mDokumenty”.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)