Dziś mamy 28 marca 2020, sobota, imieniny obchodzą:

24 lutego 2020

Afrykański pomór świń. Odstrzał sanitarny dzików na terenie powiatu

fot. archiwum

fot. archiwum

Kujawsko-Pomorski Wojewódzki Lekarz Weterynarii przesyła rozporządzenie Nr 1/2020 Wojewody Kujawsko-Pomorskiego w sprawie# zarządzenia odstrzału sanitarnego dzików na obszarze zagrożonym wystąpieniem afrykańskiego pomoru świń na terenie powiatu nakielskiego.

Dzierżawcom lub zarządcom obwodów łowieckich nakazuje się wykonanie odstrzału sanitarnego wolno żyjących dzików w terminie do dnia 30 czerwca 2020 roku. Należy również niezwłocznie zgłosić powiatowemu lekarzowi weterynarii o każdym padniętym dziku lub podejrzeniu wystąpienia afrykańskiego pomoru świń. Tusze dzików powinny zostać przeznaczone do produkcji mięsa na użytek własny myśliwego bądź utylizacji. Jeśli wystąpią trudności z wykonaniem odstrzału sanitarnego należy to niezwłocznie zgłosić (powiatowemu lekarzowi weterynarii), celem uruchomienia doraźnych zgrupowań zadaniowych sformowanych z policjantów, funkcjonariuszy Straży Granicznej lub funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej, którzy posiadają uprawnienia do wykonywania polowania, z zamiarem ich użycia do odstrzału sanitarnego zwierząt wolno żyjących (dzikich) na określonych obszarach.

Poniżej prezentujemy tabelę, w których obwodach na terenie powiatu nakielskiego odbędzie się odstrzał oraz ile dzików przeznaczonych jest do odstrzału.

Nr obwodu łowieckiego

Obwód łowiecki znajduje się na terenie powiatu

Przynależność organizacyjna obwodu łowieckiego ZO PZŁ/RDLP

Zarządca lub dzierżawca obwodu łowieckiego

Liczba dzików przeznaczonych do odstrzału sanitarnego

107

Nakło

PZŁ By

KŁ „Leśnik”

22

109

Nakło

PZŁ By

KŁ „Jeleń”

18

123

Nakło

PZŁ By

KŁ „Noteć”

15

124

Nakło

PZŁ By

KŁ „Noteć”

4

125

Nakło

PZŁ By

KŁ „Hubertus”

6

126

Nakło

PZŁ By

KŁ „Borek”

26

143

Nakło

PZŁ By

KŁ „Sokół”

15

155

Nakło

PZŁ By

KŁ „Kos”

10

156

Nakło

RDLP

OHZ ZG PZŁ Szubin

37

157

Nakło

PZŁ By

KŁ „Dąb”

42

157

Nakło

PZŁ By

KŁ „Odyniec”

25

172

Nakło

PZŁ By

KŁ „Warta”

8

173

Nakło

PZŁ By

KŁ „Cyranka”

30

175

Nakło

PZŁ By

KŁ „Knieja”

7

Materiał: Władysław Gajewski

Oceń artykuł: 1 9

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (3) Zgłoś naruszenie zasad

  • -1 (5)

  A jutro będą robili konfetti bo duda przyjedzie , w dniu 24-02-2020 10:21:32 napisał:

  "Jeśli wystąpią trudności z wykonaniem odstrzału sanitarnego należy to niezwłocznie zgłosić (powiatowemu lekarzowi weterynarii), celem uruchomienia doraźnych zgrupowań zadaniowych sformowanych z policjantów, funkcjonariuszy Straży Granicznej lub funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej, którzy posiadają uprawnienia do wykonywania polowania, z zamiarem ich użycia do odstrzału sanitarnego zwierząt wolno żyjących (dzikich) na określonych obszarach."

  odpowiedz

  • 6 (8)

  ja, w dniu 24-02-2020 11:51:20 napisał:

  Może profilaktycznie kilku decydentów odstrzelić?

  odpowiedz

  • 1 (3)

  Maryk, w dniu 24-02-2020 21:46:31 napisał:

  Lustracje trzeba przeprowadzić a nie dziki niszczyć taki Piotruś stary komuch i teraz najwięcej ma strzelać

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Baterie
od 0,90PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Żel UV 5ml
7,50PLN
Narożnik z funkcją spania, 6 kolorów do wyboru
Fotokoszulka z nadrukiem
35,00PLN
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Blacharstwo
Gabinet / jadalnia / pokój dzienny
0

Chodź, pomaluj swój świat… na zielono. Apetyczne przepisy na Dzień Szpinaku

Świętować można z różnych okazji. Boże Narodzenie jednoznacznie kojarzy się z #czerwonym barszczem i zupą grzybową, a Wielkanoc to świetny pretekst do zajadania się żurem i jajkami na tysiąc sposobów. Kalendarz jest jednak wypełniony wieloma innymi, smakowitymi datami. Wiedzieliście, że 26 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Szpinaku? Najwyższa pora dać temu liściastemu specjałowi zielone światło w kuchni!

(czytaj więcej)
0

Co robić z dziećmi w domu? Wspólnie pieczmy słodkości!

Co robić z dzieciakami, które więcej czasu spędzają w domu? Istnieje wiele pomysłów na to, #jak w prosty i przyjemny sposób zorganizować czas, angażując także najmłodszych. Jedną z przyjemniejszych aktywności, która pozwoli nam na działanie zespołowe, jest wspólne pieczenie słodkości – a efekty, och, będą pyszne! Oto garść inspiracji na proste w przygotowaniu i smaczne wypieki, które możemy przyrządzić wspólnie z najmłodszymi.

(czytaj więcej)
0

"Odkażanie" koronawirusa po polsku. W izolacji coraz częściej sięgamy po alkohol

Butelka wódki, kilka piw i ze dwa wina – to dla żony. Będzie na zapas” – mówi, stojąc w kolejce #w monopolowym. Ale robi to także następnego dnia… Pandemia koronawirusa i związana z nią kwarantanna staje się dla wielu Polaków pułapką. W wyniku izolacji częściej sięgają po alkohol i piją znacznie większe jego ilości. Podczas gdy np. władze departamentu Aisne w północno-wschodniej Francji wydają zakaz sprzedaży alkoholu w związku z epidemią Covid-19, w Polsce sklepy monopolowe pospiesznie i na bieżąco uzupełniają braki w asortymencie.

(czytaj więcej)
0

Wspólne gotowanie może być super zabawą. Zaangażuj w nie swoją rodzinę

Gotowanie może być fantastycznym sposobem na oderwanie się od przyziemnych spraw związanych z# pracą lub pomysłem na spędzenie czasu w gronie najbliższych. Zwłaszcza, gdy okoliczności nie sprzyjają wychodzeniu z mieszkania.

(czytaj więcej)