Dziś mamy 11 sierpnia 2020, wtorek, imieniny obchodzą:

28 listopada 2019

Aktorzy oczarowali publiczność. Występ teatralny spodobał się widzom

fot. GBP w Sadkach

fot. GBP w Sadkach

Dnia 19 listopada GBP w Sadkach wraz z filiami bibliotecznymi zaprosiła na # występ teatralny. Goście, którzy przybyli aż z Torunia przedstawili dla najmłodszych dzieci spektakl pt. „Konik Garbusek”.

Teatr Vaśka oczarował zgromadzoną w sali publiczność. Baśń o małym chłopcu Wani oraz jego wiernym przyjacielu Garbusku podbiła serca dzieci oraz ich rodziców. Również nie zabrakło wspólnej zabawy, do której zaprosili występujący aktorzy. Spektakl został ufundowany przez Gminę Sadki.

W drugiej części spotkania mogliśmy wysłuchać wzruszającej opowieści p. Juli Rozworowskiej-Wolańskiej, która została zaproszona dzięki Stowarzyszeniu „Kreatywni dla Dębowa i okolic”. Bolesne życiowe doświadczenia p. Julii oraz jej syna Krzysia przyczyniły się do powstania książeczki pt. „Mój Tata mieszka w innym świecie”, którą mogliśmy nabyć po zakończonym spotkaniu.

Bardzo się cieszymy i liczymy, że następne imprezy organizowane przez bibliotekę w równym stopniu cieszyć się będą tak dużym zainteresowaniem.

materiał: Aneta Rózga/red

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 1 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Meksyk na talerzu. Poznaj tajniki wyrazistej kuchni meksykańskiej

Meksyk to kraj o bardzo bogatej historii, kulturze, a jego barwny folklor jest rozpoznawalny #na całym świecie. Wszystkie te cechy można również przypisać meksykańskiej kuchni, która w 2010 roku została wpisana na listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Decyzja o tym zapadła nie tylko na podstawie wyjątkowych receptur, lecz także ze względu na tradycyjne obrzędy i całą kulturę jedzenia, która powoduje, że każdy meksykański posiłek może zamienić się w huczną uroczystość. Sprawdźcie, co sprawia, że lokalne przepisy stały się światowym fenomenem.

(czytaj więcej)
0

Gry i aplikacje Bezpieczny Przejazd. Sprawdź swoją wiedzę

Wakacyjne podróże ciekawe i bezpieczne z grami i aplikacjami Bezpieczny Przejazd. Dostęp #do informacji demaskujących fake newsy na temat zachowania na przejazdach. Tak PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zachęcają dzieci, młodzież i dorosłych do rozszerzania wiedzy, która zapewni bezpieczne korzystanie z przejazdów kolejowo-drogowych. Działania prowadzone są w ramach kampanii społecznej Bezpieczny Przejazd.

(czytaj więcej)