Dziś mamy 25 stycznia 2020, sobota, imieniny obchodzą:

28 listopada 2019

Aktorzy oczarowali publiczność. Występ teatralny spodobał się widzom

fot. GBP w Sadkach

fot. GBP w Sadkach

Dnia 19 listopada GBP w Sadkach wraz z filiami bibliotecznymi zaprosiła na # występ teatralny. Goście, którzy przybyli aż z Torunia przedstawili dla najmłodszych dzieci spektakl pt. „Konik Garbusek”.

Teatr Vaśka oczarował zgromadzoną w sali publiczność. Baśń o małym chłopcu Wani oraz jego wiernym przyjacielu Garbusku podbiła serca dzieci oraz ich rodziców. Również nie zabrakło wspólnej zabawy, do której zaprosili występujący aktorzy. Spektakl został ufundowany przez Gminę Sadki.

W drugiej części spotkania mogliśmy wysłuchać wzruszającej opowieści p. Juli Rozworowskiej-Wolańskiej, która została zaproszona dzięki Stowarzyszeniu „Kreatywni dla Dębowa i okolic”. Bolesne życiowe doświadczenia p. Julii oraz jej syna Krzysia przyczyniły się do powstania książeczki pt. „Mój Tata mieszka w innym świecie”, którą mogliśmy nabyć po zakończonym spotkaniu.

Bardzo się cieszymy i liczymy, że następne imprezy organizowane przez bibliotekę w równym stopniu cieszyć się będą tak dużym zainteresowaniem.

materiał: Aneta Rózga/red

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł -Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiegają się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Dzień bez opakowań foliowych. Dlaczego warto z nich zrezygnować?

Na całym świecie produkowane są gigantyczne ilości odpadów. Powstające każdego roku # wyroby z tworzyw sztucznych można liczyć w milionach ton.

(czytaj więcej)
0

Ciemieniucha u niemowlaka. Po czym ją poznać i jak się jej pozbyć?

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. #Najczęściej pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

2019 w CEPiKu. Czas na podsumowanie roku

Niemal trzy tysiące autobusów, ponad 60 tysięcy jednośladów i # 770 tysięcy osobówek. To tylko kilka liczb pokazujących, co nowego pojawiło się w Centralnej Ewidencji Pojazdów przez cały 2019 rok.

(czytaj więcej)