Dziś mamy 26 lipca 2021, poniedziałek, imieniny obchodzą:

08 grudnia 2020

Atrakcje dla przedszkolaków. Czytano książkę i tworzono prace plastyczne

fot. Gminna Biblioteka Publiczna w Sadkach

fot. Gminna Biblioteka Publiczna w Sadkach

Dnia 4.12.2020 roku udało nam się odwiedzić grupę# 3-latków z Przedszkola Dobre Ludki. Czytanie książki oraz ozdabianie papierowych ludzików z piernika było miłym urozmaiceniem dla przedszkolaków.

Nasza wizyta rozpoczęła się krótką rozmową o samej bibliotece. Dzieci doskonale wiedziały na czym polega wypożyczanie książek, chwaliły się swoimi odwiedzinami w tym miejscu. Uwielbiają książki, co było widoczne , podczas słuchania bajki pod tytułem "Jak schować lwa na Święta?". Ogromne zainteresowanie i cisza umożliwiły odczytanie całej historii.

Następnie przyszedł czas na zajęcia plastyczne. Każde z dzieci otrzymało piernikowego ludzika z papieru i musiało go udekorować. Wyobraźnia Sówek okazała się całkiem duża, a każda praca była wyjątkowa.

Na zakończenie otrzymaliśmy kartkę z podziękowaniami za wizytę. Miło nam było odwdzięczyć się szytymi przez nas ozdobami na choinkę. To był wspaniale spędzony czas. 

Materiały na zajęcia i upominek zostały zakupione ze środków uzyskanych od Gminy Sadki. Zajęcia przeprowadziła Pani Monika Mitek z filii bibliotecznej w Radziczu.

Materiał: Monika Mitek

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Pandemia ma też pozytywne strony? Wyniki badania mogą szokować

Czwarta fala zakażeń Covid-19 stoi u drzwi, coraz więcej# państw prośbą i groźbą stara się przekonywać opierających się przed szczepieniami obywateli. Może opór to po części efekt przekonania, że pandemia nie jest taka straszna? W badaniu zrealizowanym dla Rejestru Dłużników BIG InforMonitor co szósty Polak mówi, że nie doświadczył żadnych negatywnych skutków pandemii. Według co czwartej dorosłej osoby pandemia przyniosła tyle samo następstw pozytywnych, co negatywnych, są też nieliczni, którzy dostrzegają więcej plusów sytuacji. Inaczej uważa połowa społeczeństwa.

(czytaj więcej)
0

Remontują zamek w Świeciu. Cenny zabytek odzyskuje dawny wygląd

W czternastowiecznym zamku krzyżackim# w Świeciu nad Wisłą od roku trwają intensywne prace, dzięki którym ten cenny zabytek odzyskuje dawny wygląd. Oprócz niezbędnych remontów odtwarzane są także detale architektoniczne budynku.

(czytaj więcej)
0

Co musisz wiedzieć o ZOL i ZPO? Z jakich specjalistów możesz skorzystać?

ZOL, czyli zakład opiekuńczo-leczniczy, i ZPO#, czyli zakład pielęgnacyjno-opiekuńczy, to miejsca, do których pacjent trafia, żeby odzyskać sprawność

(czytaj więcej)
0

Dobra zabawa i spora oszczędność. Wakacje z Kartą Dużej Rodziny

Wakacje to czas, kiedy chętnie korzystamy z różnego# rodzaju rozrywek oferowanych np. przez parki wodne, parki rozrywki czy sale zabaw. Odwiedzamy też muzea, galerie sztuki, parki zoologiczne. Warto pamiętać, że wiele z nich oferuje zniżki dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny. To dobra zabawa i spora oszczędność!

(czytaj więcej)