Dziś mamy 5 sierpnia 2020, środa, imieniny obchodzą:

27 marca 2020

Bądź ostrożny podczas zakupów w internecie. Uważaj na „super okazje”

Panująca sytuacja epidemiczna i związane z nią zalecenia powodują, że wiele osób #korzysta z możliwości zrobienia zakupów przez Internet. Forma ta jest wygodna i pomocna w zaistniałej sytuacji, jednak kupujący pamiętać muszą o bezpieczeństwie.

Panująca w kraju sytuacja powoduje, że wiele osób decyduje się na zakupy za pośrednictwem sieci. Jak najbardziej jest to forma wskazana, jednak pamiętajmy, że Internet wykorzystują również ludzie nieuczciwi. W każdym przypadku warto sprawdzać rzetelność sprzedawcy i wybierać opcję płatności przy odbiorze. Tylko w ostatnich dniach policjanci powiatu nakielskiego przyjęli zgłoszenia od trzech osób, do których zamówiony towar pomimo wpłaconych pieniędzy nie dotarł, dlatego funkcjonariusze apelują o rozsądek podczas zawierania tego typu transakcji.

Policjanci radzą, aby uważać na tzw.: „super okazje”, sprawdzać wiarygodność sprzedawców i przede wszystkim płacić za towar dopiero przy jego odbiorze.

Gdy mimo zapłaty towar do Ciebie nie dotarł, prawdopodobnie padłeś ofiarą oszustwa. W takim przypadku jak najszybciej poinformuj administratorów ds. bezpieczeństwa danego serwisu.

Zachowaj wszystkie dokumenty związane z transakcją tj. dowód przelewu na konto bankowe, korespondencję ze sprzedawcą i zgłoś powyższy fakt policji.

W chwili obecnej zaleca się zgłaszanie tego typu spraw drogą mailową pod adresem: dyzurny-naklo@bg.policja.gov.pl. Taka forma zgłoszenia z pewnością spowoduje nadanie biegu sprawie, a policjanci skontaktują się z nadawcą maila i podejmą niezbędne czynności.

Materiał: podkom. Justyna Andrzejewska Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Meksyk na talerzu. Poznaj tajniki wyrazistej kuchni meksykańskiej

Meksyk to kraj o bardzo bogatej historii, kulturze, a jego barwny folklor jest rozpoznawalny #na całym świecie. Wszystkie te cechy można również przypisać meksykańskiej kuchni, która w 2010 roku została wpisana na listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Decyzja o tym zapadła nie tylko na podstawie wyjątkowych receptur, lecz także ze względu na tradycyjne obrzędy i całą kulturę jedzenia, która powoduje, że każdy meksykański posiłek może zamienić się w huczną uroczystość. Sprawdźcie, co sprawia, że lokalne przepisy stały się światowym fenomenem.

(czytaj więcej)
0

Gry i aplikacje Bezpieczny Przejazd. Sprawdź swoją wiedzę

Wakacyjne podróże ciekawe i bezpieczne z grami i aplikacjami Bezpieczny Przejazd. Dostęp #do informacji demaskujących fake newsy na temat zachowania na przejazdach. Tak PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zachęcają dzieci, młodzież i dorosłych do rozszerzania wiedzy, która zapewni bezpieczne korzystanie z przejazdów kolejowo-drogowych. Działania prowadzone są w ramach kampanii społecznej Bezpieczny Przejazd.

(czytaj więcej)