Dziś mamy 19 stycznia 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

20 listopada 2019

Bajkowa kraina w przedszkolu. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości

fot. pow.

fot. pow.

„Wszyscy chcemy, aby nasze dzieci wyrosły na mądrych, dobrych i # szczęśliwych ludzi. Jest na to sposób – czytajmy dzieciom!”

Dnia 5.XI nasze przedszkole zamieniło się wyjątkowo w baśniową krainę. Stało się to za sprawą obchodzonego tego dnia Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek. Wybrana data nie jest zupełnie przypadkowa. 5 listopada to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disney’a.

Do przedszkola tego dnia zawitały dzieci w strojach swoich ulubionych bohaterów bajkowych. Można więc było spotkać księżniczki, Batmana, pieska Scoobie Doo, myszki Miki, Pirata, Supermenów, Boba Budowniczego i wiele innych osób. Takie święto było doskonała okazją nie tylko do wspólnych zabaw muzycznych ale także do sprawdzenia naszej znajomości bajek i ich treści.

Wspólnie z dziećmi odgadywaliśmy zagadki o bohaterach bajkowych, rozpoznawaliśmy postacie na podstawie rekwizytów, budowaliśmy domy dla Trzech Świnek, robiliśmy porządki z Królową Śnieżka, pracowaliśmy przy segregowaniu jak Kopciuszek oraz szukaliśmy cieni znanych bohaterów.

Całe wydarzenie zostało uwieńczone wspólną, pełną uśmiechu zabawą taneczną przy bajkowej muzyce.

materiał: Milena Kapica

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiega się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Wielu Polaków ma nadmierną masę ciała. Czy liczenie kalorii ma znaczenie?

Zdrowe odżywianie, regularne ćwiczenia fizyczne, detoks sokowy, oczyszczanie,# joga… W dzisiejszych czasach w poszukiwaniu zdrowia i szczupłej sylwetki łatwo się pogubić! W internecie znajdziemy milion rozwiązań, jednakże która z receptur na piękno i zdrowie okaże się skuteczna? Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego większość dorosłych Polaków ma nadmierną masę ciała. W 2014 roku problem ten dotyczył 62% dorosłych mężczyzn i prawie 46% dorosłych kobiet. Czy stara jak świat metoda liczenia kalorii może być pomocna?

(czytaj więcej)
0

Ciemieniucha u niemowlaka. Po czym ją poznać i jak się jej pozbyć?

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. #Najczęściej pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Jak utrzymać porządek w nowym roku? Poznaj 5 trików na odświeżenie domu

Nie przepadasz za sprzątaniem, ale lubisz, kiedy w domu wszystko jest w # porządku? Chociaż nie istnieje żaden magiczny sposób na to, aby porządek robił się sam, to okazuje się, że wcale nie musisz spędzać na walce z bałaganem długich godzin.

(czytaj więcej)