Dziś mamy 5 sierpnia 2020, środa, imieniny obchodzą:

20 listopada 2019

Bajkowa kraina w przedszkolu. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości

fot. pow.

fot. pow.

„Wszyscy chcemy, aby nasze dzieci wyrosły na mądrych, dobrych i # szczęśliwych ludzi. Jest na to sposób – czytajmy dzieciom!”

Dnia 5.XI nasze przedszkole zamieniło się wyjątkowo w baśniową krainę. Stało się to za sprawą obchodzonego tego dnia Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek. Wybrana data nie jest zupełnie przypadkowa. 5 listopada to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disney’a.

Do przedszkola tego dnia zawitały dzieci w strojach swoich ulubionych bohaterów bajkowych. Można więc było spotkać księżniczki, Batmana, pieska Scoobie Doo, myszki Miki, Pirata, Supermenów, Boba Budowniczego i wiele innych osób. Takie święto było doskonała okazją nie tylko do wspólnych zabaw muzycznych ale także do sprawdzenia naszej znajomości bajek i ich treści.

Wspólnie z dziećmi odgadywaliśmy zagadki o bohaterach bajkowych, rozpoznawaliśmy postacie na podstawie rekwizytów, budowaliśmy domy dla Trzech Świnek, robiliśmy porządki z Królową Śnieżka, pracowaliśmy przy segregowaniu jak Kopciuszek oraz szukaliśmy cieni znanych bohaterów.

Całe wydarzenie zostało uwieńczone wspólną, pełną uśmiechu zabawą taneczną przy bajkowej muzyce.

materiał: Milena Kapica

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 1 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Meksyk na talerzu. Poznaj tajniki wyrazistej kuchni meksykańskiej

Meksyk to kraj o bardzo bogatej historii, kulturze, a jego barwny folklor jest rozpoznawalny #na całym świecie. Wszystkie te cechy można również przypisać meksykańskiej kuchni, która w 2010 roku została wpisana na listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Decyzja o tym zapadła nie tylko na podstawie wyjątkowych receptur, lecz także ze względu na tradycyjne obrzędy i całą kulturę jedzenia, która powoduje, że każdy meksykański posiłek może zamienić się w huczną uroczystość. Sprawdźcie, co sprawia, że lokalne przepisy stały się światowym fenomenem.

(czytaj więcej)
0

Gry i aplikacje Bezpieczny Przejazd. Sprawdź swoją wiedzę

Wakacyjne podróże ciekawe i bezpieczne z grami i aplikacjami Bezpieczny Przejazd. Dostęp #do informacji demaskujących fake newsy na temat zachowania na przejazdach. Tak PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zachęcają dzieci, młodzież i dorosłych do rozszerzania wiedzy, która zapewni bezpieczne korzystanie z przejazdów kolejowo-drogowych. Działania prowadzone są w ramach kampanii społecznej Bezpieczny Przejazd.

(czytaj więcej)