Dziś mamy 15 grudnia 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

20 listopada 2019

Bajkowa kraina w przedszkolu. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości

fot. pow.

fot. pow.

„Wszyscy chcemy, aby nasze dzieci wyrosły na mądrych, dobrych i # szczęśliwych ludzi. Jest na to sposób – czytajmy dzieciom!”

Dnia 5.XI nasze przedszkole zamieniło się wyjątkowo w baśniową krainę. Stało się to za sprawą obchodzonego tego dnia Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek. Wybrana data nie jest zupełnie przypadkowa. 5 listopada to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disney’a.

Do przedszkola tego dnia zawitały dzieci w strojach swoich ulubionych bohaterów bajkowych. Można więc było spotkać księżniczki, Batmana, pieska Scoobie Doo, myszki Miki, Pirata, Supermenów, Boba Budowniczego i wiele innych osób. Takie święto było doskonała okazją nie tylko do wspólnych zabaw muzycznych ale także do sprawdzenia naszej znajomości bajek i ich treści.

Wspólnie z dziećmi odgadywaliśmy zagadki o bohaterach bajkowych, rozpoznawaliśmy postacie na podstawie rekwizytów, budowaliśmy domy dla Trzech Świnek, robiliśmy porządki z Królową Śnieżka, pracowaliśmy przy segregowaniu jak Kopciuszek oraz szukaliśmy cieni znanych bohaterów.

Całe wydarzenie zostało uwieńczone wspólną, pełną uśmiechu zabawą taneczną przy bajkowej muzyce.

materiał: Milena Kapica

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Czekasz na paczkę od Mikołaja? Odbierz ją z mObywatelem

W emocjach i przedświątecznej gorączce można zapomnieć o wielu sprawach, a na pewno o # dowodzie osobistym. Pamiętajcie: idąc na pocztę po odbiór paczek z prezentami wystarczy telefon z aplikacją mObywatel.

(czytaj więcej)
0

Niedziele handlowe w grudniu i 2020 roku. Kiedy sklepy będą otwarte?

Dobra wiadomość dla tych, którzy nie są gotowi jeszcze na święta. Grudzień to wyjątkowy #miesiąc ze względu na to, że sklepy otwarte będą w trzy niedziele!

(czytaj więcej)
0

Świąteczny szał zakupów. Przez internet czy tradycyjnie? (sonda)

Świąteczny szał zakupowy trwa. W grudniu w sklepach panuje oblężenie, dlatego wiele #osób woli kupić np. prezenty bez wychodzenia z domu, czyli za pomocą internetu. Obie te formy mają swoje plusy i minusy. Jakie zakupy wybieracie?

(czytaj więcej)
0

Święta z kredytem lub pożyczką? Na co warto zwrócić uwagę

Okres świąteczno-noworoczny oznacza dla wielu osób spotkania z # rodziną, przyjaciółmi i znajomymi.

(czytaj więcej)