Bez uprawnień i na zakazie. Mężczyźni odpowiedzą przed sądem

fot. archiwum
Policjanci z nakielskiej jednostki skontrolowali dwóch\# kierujących samochodami, którzy nie powinni wyruszać w trasę. Jeden kierował bez uprawnień a drugi wbrew sądowemu zakazowi. Obaj odpowiedzą przed sądem.
Wczoraj (17.03), w godzinach porannych, policjanci z referatu patrolowo-interwencyjnego, na terenie Nakła nad Notecią, zatrzymali do kontroli drogowej osobowego forda. Kierującym po wylegitymowaniu okazał się 51-letni mieszkaniec gminy Nakło. W trakcie rozmowy mężczyzna wydawał się poddenerwowany. Sprawdzenie w policyjnych systemach wyjaśniło zachowanie kierowcy. Mundurowi ustalili, że posiada on sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Nie stosując się do orzeczonych środków karnych mężczyzna popełnił przestępstwo opisane w artykule 244 kodeksu karnego.
Tego samego dnia, w godzinach popołudniowych, stróże prawa z nakielskiego wydziału ruchu drogowego, w miejscowości Małe Rudy, zatrzymali do kontroli drogowej kierującego osobowym audi, który przekroczył dozwoloną prędkość o 17 km/h. Kontrola wykazała, że 29-latek w ogóle nie powinien wsiadać „za kółko”, ponieważ nie posiada uprawnień do kierowania. Teraz poczynania mężczyzny oceni sąd. Grozi mu grzywna nie niższa niż 1500zł. Ponadto sąd może orzec zakaz prowadzenia pojazdów wobec 29-latka.
Materiał: mł. asp. Kamil Smoliński / Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią
Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Czytaj również
Śmigus-dyngus. Symboliczne budzenie przyrody do życia

Poniedziałek Wielkanocny nie ma szczególnego #rytu liturgicznego, za to ten drugi dzień Świąt ma bogatą obrzędowość ludową. Zwany jest również Lanym Poniedziałkiem, dniem świętego Lejka, oblewanką, polewanką albo po prostu śmigusem-dyngusem.
(czytaj więcej)Tradycja Pałuckich Palm Wielkanocnych. Symbol, który buduje wspólnotę

W regionie Pałuk, na pograniczu Wielkopolski i Kujaw, tradycja wykonywania# palm wielkanocnych nie jest tylko rytuałem związanym z Niedzielą Palmową. To żywe dziedzictwo, przekazywane z pokolenia na pokolenie, będące symbolem zakorzenienia w kulturze, duchowości i wspólnocie. W Kcyni ta tradycja żyje dzięki zaangażowaniu mieszkańców oraz pracy pasjonatów, takich jak Maria Kordyś – instruktorka Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki, która od ponad 35 lat czuwa nad jej kontynuacją.
(czytaj więcej)Człowiek z pasją. Stanisław Gill i jego zachwycające prace z zapałek

Ludzi utalentowanych w powiecie nakielskim nie brakuje.# Jedni ochoczo dzielą się ze światem swoją pasją, jednakże są również tacy, którzy oddają się jej wyłącznie w domowym zaciszu i nie szukają większego rozgłosu. Bez wątpienia do grona takich osób zalicza się pochodzący z Mroczy Stanisław Gill.
(czytaj więcej)Tradycje wielkanocne. Dominuje symbolika zwycięstwa życia nad śmiercią

Wielki Tydzień i Wielkanoc to czas obrzędów# religijnych związanych ze śmiercią i zmartwychwstaniem Chrystusa. Cykl świąteczny rozpoczyna Niedziela Palmowa, a kończy śmigus dyngus w Wielkanocny Poniedziałek.
(czytaj więcej)