Dziś mamy 25 listopada 2017, sobota, imieniny obchodzą:
24 sierpnia 2017

Bezglutenowa i bezzbożowa karma dla psa – gdzie kupić?

fot. pow.

fot. pow.

Karmy bezglutenowe i bezzbożowe – które psy powinny je spożywać? Jaki jest skład takiego posiłku? Jakie są najpopularniejsze produkty tego typu? I wreszcie, gdzie można je kupić? Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedzi poniżej.

Co oznacza, że karma jest bezzbożowa?

Karmy bezzbożowe, jak sama nazwa wskazuje, nie posiadają w swoim składzie popularnego „zapychacza” jakim jest zboże. Pies jest zwierzęciem o pochodzeniu wilczym, co oznacza, że podobnie jak wilk, najbardziej potrzebuje w pożywieniu mięsa. Zatem usunięcie z diety psa zboża nie będzie wiązało się z konsekwencjami zdrowotnymi – wręcz przeciwnie. Karmy, w których nie ma zbóż, posiadają o wiele większą ilość mięsa. To z kolei jest bezcennym składnikiem diety psa i co ważne, jest znacznie lepiej przyswajalne od zboża.

Czym jest karma bezglutenowa?

Karmy bezglutenowe natomiast, pozbawione są glutenu. Występuje on jednak w zbożach czy też ziarnach niektórych roślin, takich jak żyto, pszenica, owies, orkisz i jęczmień. Zatem karma bezglutenowa to nic innego niż karma bezzbożowa.

Jakie psy potrzebują karmy bezzbożowej i bezglutenowej?

Karmy pozbawione zbóż zdecydowanie są najlepszym pożywieniem dla każdego psa. Niestety nie wszystkich właścicieli czworonogów stać na karmę o wysokiej zawartości mięsa – a tym odznaczają się zwykle karmy bezzbożowe. Dlatego najczęściej takie produkty kupuje się dla psów o bardzo wrażliwym układzie pokarmowym lub dla zwierząt, które są uczulone na białko roślinne (czyli gluten). W takiej sytuacji zwierzę powinno jest wyłącznie karmę pozbawioną zboża, ale w zamian musimy wprowadzić do jego diety większą ilość mięsa oraz innych składników odżywczych, które są niezbędne do rozwoju. Z tego powodu najlepiej zakupić karmę, która jest bogata w witaminy i minerały, gdzie w jej składzie znajdzie się więcej niż 70% mięsa.

Najpopularniejsze karmy bezzbożowe i bezglutenowe

Na rynku znajdziemy kilku producentów, którzy mają w swojej ofercie karmy pozbawione zbóż. Coraz większą popularność oraz mnóstwo pozytywnych opinii, zbiera hiszpańska marka Optimanova. Wyłącznym dystrybutorem tych karm w Polsce jest sklep Wszystkodlazwierzat.pl, oferujący produkty do pielęgnacji i żywienia zwierząt.

Wśród karm Optimanova znajdziemy produkty specjalistyczne, w tym między innymi karmy bezglutenowe. Producent przygotował kilka wariantów, w zależności od wieku i rasy psa. I tak do wyboru mamy karmy bezglutenowe:

  • lekkostrawne dla szczeniąt,
  • dla psów małych, dorosłych i seniorów,
  • dla psów ras małych, średnich i dużych,
  • dla psów wrażliwych.

Wszystkie karmy tej hiszpańskiej marki zawierają wyjątkowo wysoką ilość mięsa. Dla psów wrażliwych zamiast np. mięsa z kurczaka, producent przygotował karmę z łososiem (o zawartości 70%). Pozostałe składniki dostarczają innych niezbędnych witamin i minerałów do prawidłowego rozwoju, dzięki czemu nie jest konieczne wspomaganie diety psa dodatkową suplementacją.

Karmy Optimanova nie bez powodu są uznawane za produkty jakości super premium, ponieważ wszystkie składniki są w pełni naturalne i pozyskiwane od lokalnych dostawców. Proces produkcji także jest wyjątkowy. Do obróbki mięsa wykorzystuje się system niskotemperaturowy, dzięki czemu zostają w nim zachowane wszystkie białka, witaminy i sole mineralne.

Więcej informacji na temat produktów bezglutenowych dla psów, znajduje się na stronie sklepu wyłącznego dystrybutora karm Optimanova w Polsce.

Artykuł sponsorowany: Materiał Partnera 

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Bezglutenowa i bezzbożowa karma dla psa – gdzie kupić?

Karmy bezglutenowe i bezzbożowe – które psy powinny je spożywać? Jaki jest skład takiego posiłku? Jakie są najpopularniejsze produkty tego typu? I wreszcie, gdzie można je kupić? Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedzi poniżej.

(czytaj więcej)
0

Koniec programu MdM. To już ostatnia szansa na uzyskanie dofinansowania

W styczniu 2018 r. zostanie uruchomiona ostatnia pula pieniędzy z programu Mieszkanie dla #Młodych (MdM). Dotychczas – od 2014 r. – skorzystało z niego ok. 98 tys. kredytobiorców. Średnia wysokość dofinansowania wynosi 25 tys. zł.

(czytaj więcej)
0

Jak wybrać odpowiedni ekspres do kawy

Smak kawowego naparu zależy nie tylko od rodzaju i jakości kawy ziarnistej (mielonej), ale także od sposobu jej przygotowania i naszych umiejętności. Najprostszym sposobem na szybkie rozkoszowanie się ulubionym napojem jest zakup odpowiedniego ekspresu do kawy. Nie oznacza to jednak, że sprawa jest zakończona.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)