Dziś mamy 19 lutego 2020, środa, imieniny obchodzą:

05 grudnia 2018

Bezpłatna mammografia dla każdej kobiety. Zapisy już trwają!

Drogie Panie, zachęcamy do wykonania bezpłatnego badania, dzięki któremu # – Kobiety, mają szansę na dłuższe i szczęśliwsze życie!

Zbadajcie się także z myślą o ukochanych osobach, którym zależy na Waszym zdrowiu, dobrym samopoczuciu i wspólnym spędzaniu czasu przez kolejne lata. Przekonajcie się, czy jesteście zdrowe.

Rak piersi co roku odbiera życie kilkunastu tysiącom polskich Kobiet – Mamom, Siostrom, Przyjaciółkom. Często Kobiety zbyt późno dowiadują się, że są chore – rak nie boli, w początkowym stadium nie wpływa źle na samopoczucie, dlatego Panie rzadko zadają sobie pytanie, czy ta choroba może ich dotyczyć. Tymczasem, tylko regularne kontrolowanie stanu zdrowia pozwala ocenić, czy w naszym organizmie nie zachodzą niebezpieczne zmiany chorobowe. Niestety zadowalający wynik poprzedniej mammografii nie zawsze gwarantuje, że obecnie nie zagraża nam nowotwór piersi. Bezpłatna mammografia w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi finansowanego przez NFZ pozwala to skutecznie sprawdzić.

Badanie wykonywane jest przez wyspecjalizowany i bardzo doświadczony personel medyczny LUX MED. Jest szybkie i całkowicie bezpieczne, a wielu kobietom uratowało życie. Zdjęcia w technice obrazowania cyfrowego oceniane są przez dwóch niezależnych lekarzy radiologów, a w przypadkach wątpliwych, nawet trzech lekarzy. Istotnym elementem opisu badania jest ocena porównawcza z poprzednimi obrazami, dlatego uprzejmie prosimy o zabranie ze sobą zdjęć z poprzednich mammografii. Paniom, u których zaistnieje konieczność wykonania badań uzupełniających LUX MED udzieli wszelkich wskazówek i pomoże w umówieniu dogodnego i szybkiego terminu dalszych badań.

Do badania uprawnione są panie w wieku 50-69 lat, które są ubezpieczone, nie były leczone z powodu raka piersi a także:

- nie miały wykonanej mammografii w ciągu ostatnich 2 lat

- lub są w grupie ryzyka i otrzymały w roku poprzednim wynik ze wskazaniem do wykonania mammografii po 12 miesiącach

Aby uniknąć oczekiwania w kolejce oraz sprawdzić uprawnienie do badania prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz.

Przy rejestracji telefonicznej NFZ wymaga weryfikacji uprawnień do badania na podstawie podanego numeru PESEL. Prosimy o przygotowanie dowodu osobistego przed połączeniem telefonicznym. Badanie nie wymaga skierowania lekarskiego.

Wszystkie Panie uczestniczące w badaniu otrzymają prezent w postaci próbek kosmetyków.

Nasz mammobus będzie na Panie oczekiwał w miejscowości:

Nakło nad Notecią – 16 stycznia 2019 przy Nakielskim Ośrodku Kultury, Aleja Adama Mickiewicza 3

materiał: Anna Niemirska 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (11) Zgłoś naruszenie zasad

  • -5 (13)

  Ja, w dniu 05-12-2018 15:29:15 napisał:

  Dlaczego tylko takie stare baby mogą mieć tylko mamografie

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 10 (10)

  jaś, w dniu 05-12-2018 15:46:28 napisał:

  Tytuł artykułu mówi, że dla k a ż d e j kobiety, z treści wynika są obostrzenia,

  odpowiedz

  • 6 (6)

  ubezpieczony w NFZ, w dniu 05-12-2018 18:38:06 napisał:

  Znam panią urodzoną pod koniec grudnia 1968r (nie ma ukończonego 50 roku życia) od 15 lat próbuje zrobić sobie badanie mammograficzne. Tymczasem: od 15 lat co pewien czas jest podnoszony wiek uprawnionych do badania kobiet i tak od 35 roku życia nie może ona poddać się darmowemu badaniu bo właściwy wiek osiągnie w drugiej połowie grudnia danego roku!. Moim zdaniem takie postępowanie ministerstwa zdrowia to HIPOKRYZJA badań profilaktycznych

  odpowiedz

  • 2 (4)

  Magda, w dniu 05-12-2018 20:37:35 napisał:

  To kazda kobieta czy nie kazda?

  odpowiedz

  • 0 (2)

  ja1969, w dniu 05-12-2018 20:48:24 napisał:

  Już kiedyś pisałam pod podobnym artykułem, że nadal dyskryminuje się nieubezpieczone Panie. Zmiana na plus, że już skierowanie niepotrzebne. Muszę poczekać jeszcze rok i się zalapię :/

  odpowiedz

  • 2 (2)

  Kloc, w dniu 05-12-2018 21:59:45 napisał:

  A młode kobiety niech robią badania prwatnie hahaha chory system..

  odpowiedz

  • 2 (2)

  Kobieta, w dniu 05-12-2018 22:11:37 napisał:

  A młode po 20 roku życia tez maja raka piersi.a badania od 50 roku życia. Chore trochę.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 0 (0)

  fioi, w dniu 07-12-2018 21:59:43 napisał:

  popieram wypowiedzi chory system brawo/////////////////////// koleżanka miała raka piersi nie doczekała 50 lat/////

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Kobieta, w dniu 08-12-2018 22:48:54 napisał:

  "Dla każdej"!!!!!!!gówno prwda mam 37 lat i odprawiono mnie z kwitkiem żenada !!!!!!!Wtęcz żałosne

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Rolery - mezoterapia skóry
Meble pokojowe
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Sprzedaż opon
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Skup i sprzedaż części
Fotokubek z kolorowym wnętrzem
24,90PLN
0

Pielęgnacyjne vademecum noworodka. Sprawdź, o czym warto pamiętać

Codzienna opieka nad dzieckiem dostarcza rodzicom wielu okazji do obserwacji oraz #stymulacji wielozmysłowej. Skóra noworodka choć wrażliwa i delikatna z chwilą narodzin jest już w zupełności gotowa do tego, żeby funkcjonować poza organizmem matki. O pielęgnacji, nie tylko w dbaniu o higienę, ale także wspaniałej okazji do bliskości i budowaniu więzi pomiędzy rodzicami i dziećmi mówi położna Jolanta Marat Ignaczak, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Masz sprawdzony przepis na pyszną pizzę? Podziel się nim z nami!

W ciągu całego roku pojawia się wiele świąt i okazji, podczas których na stołach lądują #różnorodne przysmaki. Każde przyjęcie, mniejsze i większe, wymaga odpowiedniej oprawy kulinarnej. 9 lutego to jednak data szczególna, zwłaszcza dla wszystkich pasjonatów włoskich kulinariów - Międzynarodowy Dzień Pizzy.

(czytaj więcej)
0

Pierwsze zabiegi tuż po narodzeniu dziecka. Co warto o nich wiedzieć?

Zaraz po urodzeniu należy umożliwić dziecku nieprzerwany kontakt z matką „skóra do #skóry”. Trwa on zazwyczaj około dwóch godzin i traktujemy go jako naturalne zakończenie aktywnych okresów porodu i rozpoczęcie adaptacji noworodka do nowych warunków życia pozamacicznego. Kontakt „skóra do skóry” powinien też być inicjacją do pierwszego przystawienia dziecka do piersi matki. Moment ten przez wielu nazywany jest złotym standardem przynoszącym korzyści zarówno dziecku, jak i matce w sferze emocjonalnej. Położna, Anna Jedlińska, ambasadorka kampanii „Położna na medal” radzi, co trzeba wiedzieć o pierwszych zabiegach dziecka, tuż po jego urodzeniu.

(czytaj więcej)
0

Opieka położnych w czasie ciąży, porodu i połogu. Wyniki przeprowadzonej ankiety

Wsparcie w trakcie porodu, pomoc w przystawieniu do piersi, umożliwienie kontaktu skóra do skóry, a# może opieka prywatna? – wyniki ankiety internetowej dotyczącej porodu i opieki położniczej i przeprowadzonej wśród mam internautek.

(czytaj więcej)