"Ręce pełne magii". Kreatywne zajęcia dla dzieci

fot. GOK Sadki
10 czerwca odbyły się zajęcia dla dzieci "Ręce pełne magii"# organizowane co tydzień przez Filię Biblioteczną i Centrum Kształcenia w Dębowie.
Tego dnia dzieci ozdabiały na początku spotkania papierowe torebki, używając rolki po papierze toaletowym, farby plakatowej i pędzelka. Niektórzy malowali paluszkami i też wyszły piękne kwiatki.
Kolejnym etapem spotkania było przeprowadzenie eksperymentu. Do tego użyliśmy barwników spożywczych, plastikowych kubków, ręcznika papierowego i wody. Do co drugiego kubeczka wlaliśmy wodę i barwnik. Następnie włożyliśmy zwinięty ręcznik papierowy i czekaliśmy na efekt. Na koniec zajęć było już widać pierwsze efekty. Zajęcia się troszkę przedłużyły, ponieważ dzieci nie mogły się doczekać efektu końcowego.
Na koniec zajęć były oczywiście gry i zabawy oraz przegląd książeczek dla dzieci.
Materiał: Justyna Kromrych i Michalina Szałkowska
Autorki nie wyrażają zgody na komentowanie artykułu.
Galeria













Czytaj również
Sezon na szpinak. Zielona bomba dla zdrowia

Wiosna i wczesne lato to idealny czas, by sięgnąć po świeży#, młody szpinak. Od kwietnia do czerwca trwa jego naturalny sezon – wtedy smakuje najlepiej, jest najtańszy i najzdrowszy. Znajdziemy go na targach, w warzywniakach i coraz częściej – prosto z lokalnych upraw. Ale szpinak to nie tylko zielony dodatek do obiadu – to prawdziwy superfood, który zasługuje na miejsce w każdej kuchni!
(czytaj więcej)Zmodernizowany pojazd już na torach. Od wczoraj dostępny dla podróżujących

Z radością informujemy, że zmodernizowany pojazd# SA136 oficjalnie wjechał na wielkopolskie trasy!
(czytaj więcej)30 lat KSRG w kilkuminutowym skrócie. To już trzy dekady (film)

Trzy Dekady – 30 lat KSRG w kilkuminutowym skrócie!
(czytaj więcej)Bezpośredni pociąg regionalny na Hel. "Latarnik" wyjeżdża codziennie

Ze stacji kolejowej w Bydgoszczy w pierwszy w tym sezonie #kurs wyjechał w czwartek (19 czerwca) sezonowy bezpośredni pociąg regionalny na Hel. Pasażerowie korzystający z organizowanych przez samorząd województwa połączeń przez całe wakacje dojadą również do popularnych miejscowości wypoczynkowych - Jastarni, Juraty, Chałup, Kuźnic, Władysławowa oraz do Trójmiasta. „Latarnik” z Bydgoszczy wyjeżdża codziennie przed 7.
(czytaj więcej)