Powiatowy konkurs chemiczny. Sukces uczniów "Krzywoustego"

fot. powierzone
26 maja 2025 roku w I LO #im. Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie odbył się XVII Powiatowy Konkurs Chemiczny „KWARK”.
Celem konkursu było poszerzenie wiedzy chemicznej i popularyzacja trudnych zagadnień chemicznych w życiu codziennym. Uczestnicy konkursu przez 120 minut rozwiązywali test składający się z 40 zadań o zróżnicowanym stopniu trudności. Były to zadania dotyczące głównie chemii ogólnej, nieorganicznej i organicznej. Uczniowie musieli wykazać się dużą wiedzą chemiczną i umiejętnością wykonywania obliczeń chemicznych.
W Konkursie wzięli udział licealiści z Nakła i Szubina. I LO im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią reprezentowali uczniowie z klasy II bch A i II bch B.
Poziom XVII Powiatowego Konkursu Chemicznego był wysoki, rywalizacja wyrównana, a nasi uczniowie odnieśli sukces.
I miejsce zajęła Weronika Kołcz z klasy II bch A
II miejsce zajął Bartosz Wrzeszcz z klasy II bch A
III miejsce zajęła Maja Krysiak z klasy II bch A
Zwycięzcy i pozostali uczestnicy konkursu otrzymali nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią.
Laureatom i wszystkim pozostałym uczestnikom rywalizacji należą się gratulacje i życzenia dalszych sukcesów.
Materiał: Lidia Mathews / I LO w Nakle
Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Galeria







Czytaj również
- "Matematyka jest wszędzie". Uczniowie tworzyli mandale
- Dzień sportu w Anielinach. Pogoda dopisała, humory również
- W służbie drugiemu człowiekowi. Wolontariusze gotowi do pomocy
- Uczniowie poradzili sobie z makramą. Zajęcia przedwakacyjne
- Zjazd Szkół Rolniczych w Warszawie. Nie zabrakło uczennic z Samostrzela
Odkryto masowy grób. Dowody niemieckich zbrodni pod Bydgoszczą

W miejscu masowych egzekucji dokonanych przez #Niemców w październiku 1939 roku odbyła się konferencja prasowa z udziałem władz Instytutu Pamięci Narodowej, prokuratorów oraz archeologów prowadzących śledztwo w sprawie tzw. zbrodni pomorskiej – pierwszego ludobójstwa na narodzie polskim, które rozpoczęło się tuż po wkroczeniu Wehrmachtu na Pomorze.
(czytaj więcej)Hitem okazały się szynki. Historia bydgoskiej rzeźni i zakładów z Nakła

„Przy szosie fordońskiej, tam gdzie graniczą# ze sobą miasto Bydgoszcz i wieś Schrötterdorf, (Szretery) powstała wielka, nowoczesna Rzeźnia Miejska. Imponująco przedstawia się kompleks budynków tego zakładu” – czytamy w „Bromberger Zeitung” z czerwca 1890 r.
(czytaj więcej)Pas awaryjny to nie parking. Jak postępować w razie problemów?

Do czego służy pas awaryjny i jak należy zachować się w przypadku awarii pojazdu#. Pamiętajmy, że na drodze szybkiego ruchu (autostradzie lub drodze ekspresowej) zatrzymujemy się wyłącznie na wyznaczonych do tego celu parkingach. Wyjątki od tej zasady to tylko: awaria pojazdu, zatrzymanie przez Policję lub inną służbę do tego uprawnioną lub sytuacja awaryjna na drodze (np. wypadek).
(czytaj więcej)Ruszyło ogólnopolskie badanie WOBASZ. Czego dotyczy?

Losowo wybrane osoby, odpowiadając na pytania# ankietera i badając swój stan zdrowia, dostarczą danych do analizy uwarunkowań chorób układu krążenia oraz innych chorób przewlekłych. Wyniki te umożliwią również ocenę skuteczności działań profilaktycznych, badanie przyczyn umieralności z powodu chorób układu krążenia oraz stworzenie nowej strategii postępowania.
(czytaj więcej)