Dziś mamy 18 czerwca 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

07 listopada 2018

Bogata wiedza rolnicza. Laureaci konkursu szkolnego

fot. Adrianna Grzegorek-Trybuszewska

fot. Adrianna Grzegorek-Trybuszewska

W piątek w ostatnim tygodniu października w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Wincentego # Witosa w Samostrzelu odbył się etap szkolny XLIII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych.

W tegorocznych zmaganiach wzięło udział 59 uczniów, którzy rywalizowali w 7 blokach tematycznych: produkcja zwierzęca, produkcja roślinna, mechanizacja rolnictwa, agrobiznes, weterynaria, architektura krajobrazu i ogrodnictwo.

Najlepszymi w poszczególnych blokach zostali:
Produkcja zwierzęca: Wojciech Łukaszewicz – klasa II TR
Produkcja roślinna:  Mariusz Meller – klasa III TR
Mechanizacja rolnictwa: Patryk Kowalski – klasa IV TR
Agrobiznes: Szymon Wójcik – klasa III TR
Weterynaria:  Weronika Stopa – klasa IV TW
Architektura krajobrazu: Sandra Kamińska – klasa IV TAK
Ogrodnictwo: Weronika Babiarz – klasa IV TAK

Wyżej wymienieni uczniowie w dniach 26-27.04.2018 r. wezmą udział w etapie okręgowym.

Rywalizację w OWiUR kończy etap centralny, który zostanie przeprowadzony w ZSCKR w Hańczowej, pow. gorlicki, woj. małopolskie w dniach:7-8.06.2019 r. Uzyskanie statusu finalisty, laureata olimpiady centralnej gwarantuje zdobycie indeksów wybranych uczelni wyższych oraz zwolnienie z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie. Uczniowie przygotowują się pod kierunkiem nauczycieli zawodu. Opiekunami młodzieży w poszczególnych blokach są: lek. wet. Magdalena Wyczańska-Jabłkowska - weterynaria, mgr inż. Agnieszka Krusik - produkcja zwierzęca i agrobiznes, mgr inż. Małgorzata Piasecka – architektura krajobrazu i ogrodnictwo, mgr inż. Bartłomiej Wojciechowski – produkcja roślinna i mechanizacja rolnictwa.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!

materiał: Adrianna Grzegorek-Trybuszewska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 10 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)