Dziś mamy 5 sierpnia 2020, środa, imieniny obchodzą:

06 grudnia 2019

Bogatsza pracownia Technikum Rolniczego. Zakupiono nowy sprzęt

fot. ZSP Samostrzel

fot. ZSP Samostrzel

W środę, 27.11.2019 roku Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Wincentego #Witosa wzbogacił się o nowy sprzęt do pracowni rolniczej.

Teraz uczniowie Technikum Rolniczego w Samostrzelu będą doskonalić swoją wiedzę i umiejętności praktyczne przez wykorzystanie nowoczesnego pługu, brony talerzowej, opryskiwacza oraz agregatu uprawowo - siewnego. Sprzęt rolniczy będzie użytkowany podczas zajęć praktycznych i przygotowań do egzaminów kwalifikacyjnych oraz w uprawie szkolnego poletka.

Zakup maszyn i urządzeń był możliwy dzięki udziałowi Powiatu Nakielskiego w projekcie Nowoczesna szkoła zawodowa - najlepszym wyborem współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

materiał: Julia Różańska oraz Waldemar Kukurowski II TR

Autorzy nie wyrażają zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Meksyk na talerzu. Poznaj tajniki wyrazistej kuchni meksykańskiej

Meksyk to kraj o bardzo bogatej historii, kulturze, a jego barwny folklor jest rozpoznawalny #na całym świecie. Wszystkie te cechy można również przypisać meksykańskiej kuchni, która w 2010 roku została wpisana na listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Decyzja o tym zapadła nie tylko na podstawie wyjątkowych receptur, lecz także ze względu na tradycyjne obrzędy i całą kulturę jedzenia, która powoduje, że każdy meksykański posiłek może zamienić się w huczną uroczystość. Sprawdźcie, co sprawia, że lokalne przepisy stały się światowym fenomenem.

(czytaj więcej)
0

Gry i aplikacje Bezpieczny Przejazd. Sprawdź swoją wiedzę

Wakacyjne podróże ciekawe i bezpieczne z grami i aplikacjami Bezpieczny Przejazd. Dostęp #do informacji demaskujących fake newsy na temat zachowania na przejazdach. Tak PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zachęcają dzieci, młodzież i dorosłych do rozszerzania wiedzy, która zapewni bezpieczne korzystanie z przejazdów kolejowo-drogowych. Działania prowadzone są w ramach kampanii społecznej Bezpieczny Przejazd.

(czytaj więcej)