Dziś mamy 17 stycznia 2020, piątek, imieniny obchodzą:

06 grudnia 2019

Bogatsza pracownia Technikum Rolniczego. Zakupiono nowy sprzęt

fot. ZSP Samostrzel

fot. ZSP Samostrzel

W środę, 27.11.2019 roku Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Wincentego #Witosa wzbogacił się o nowy sprzęt do pracowni rolniczej.

Teraz uczniowie Technikum Rolniczego w Samostrzelu będą doskonalić swoją wiedzę i umiejętności praktyczne przez wykorzystanie nowoczesnego pługu, brony talerzowej, opryskiwacza oraz agregatu uprawowo - siewnego. Sprzęt rolniczy będzie użytkowany podczas zajęć praktycznych i przygotowań do egzaminów kwalifikacyjnych oraz w uprawie szkolnego poletka.

Zakup maszyn i urządzeń był możliwy dzięki udziałowi Powiatu Nakielskiego w projekcie Nowoczesna szkoła zawodowa - najlepszym wyborem współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

materiał: Julia Różańska oraz Waldemar Kukurowski II TR

Autorzy nie wyrażają zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiega się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Wielu Polaków ma nadmierną masę ciała. Czy liczenie kalorii ma znaczenie?

Zdrowe odżywianie, regularne ćwiczenia fizyczne, detoks sokowy, oczyszczanie,# joga… W dzisiejszych czasach w poszukiwaniu zdrowia i szczupłej sylwetki łatwo się pogubić! W internecie znajdziemy milion rozwiązań, jednakże która z receptur na piękno i zdrowie okaże się skuteczna? Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego większość dorosłych Polaków ma nadmierną masę ciała. W 2014 roku problem ten dotyczył 62% dorosłych mężczyzn i prawie 46% dorosłych kobiet. Czy stara jak świat metoda liczenia kalorii może być pomocna?

(czytaj więcej)
0

Ciemieniucha u niemowlaka. Po czym ją poznać i jak się jej pozbyć?

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. #Najczęściej pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Jak utrzymać porządek w nowym roku? Poznaj 5 trików na odświeżenie domu

Nie przepadasz za sprzątaniem, ale lubisz, kiedy w domu wszystko jest w # porządku? Chociaż nie istnieje żaden magiczny sposób na to, aby porządek robił się sam, to okazuje się, że wcale nie musisz spędzać na walce z bałaganem długich godzin.

(czytaj więcej)