Dziś mamy 30 listopada 2020, poniedziałek, imieniny obchodzą:

20 maja 2020

Budowa ścieżki bez utrudnień. Trwają prace na trasie Nakło-Występ

fot. MM

fot. MM

Budowa ścieżki łączącej Nakło z Bydgoszczą przebiega bez przeszkód. Obecnie prace #trwają na odcinku Nakło – Występ.

Początek ścieżki łączącej Nakło z Bydgoszczą obejmować będzie odcinek od ronda w ciągu ul. Poznańskiej (od strony Paterka) do ronda w ciągu ul. Potulickiej, gdzie się ona rozgałęzi. Pierwsze odgałęzienie będzie przebiegać wzdłuż nasypu obwodnicy Nakła do ul. Rudki, a następnie od ul. Rudki aż do ul. Potulickiej – do wysokości sklepu „Gama”.

Drugie odgałęzienie to ścieżka od ronda w ciągu ul. Potulickiej do granicy naszego powiatu. Tutaj ścieżka będzie przebiegała wzdłuż drogi powiatowej. W ramach tej jednej inwestycji łącznie zbudowany zostanie odcinek liczący ok. 14 kilometrów długości.

Jak już informowaliśmy, w ostatnim czasie rozkopany został chodnik na ul. Potulickiej. Prace przy ścieżce w tym miejscu póki co zostały wstrzymane, gdyż spółka gazowa wykonuje przyłącze do KPEC- – Spółka gazowa jest już w trakcie wykonywania przyłącza. Nie ukrywam, że zależy nam na czasie. Dopiero wówczas, gdy ten proces się zakończy, będziemy kontynuowali budowę ścieżki na ul. Potulickiej. W chwili obecnej zrobiliśmy tyle, ile mogliśmy – została położona nowa kostka do skrzyżowania ulic Potulickiej i Łącznej – oznajmił Lamprecht. Prace wykonywane są natomiast wzdłuż drogi powiatowej – Jeśli chodzi o drugie rozgałęzienie ścieżki, to obecnie wykonywany jest nasyp na moście w Występie, jak i sam dojazd do tego mostu. Układane będą tam krawężniki i obrzeża. Sukcesywnie będziemy przesuwać się z pracami w stronę Gorzenia. Żadnych utrudnień do tej pory nie mieliśmy. Powiedziałbym nawet, że prace idą szybciej niż wcześniej zakładaliśmy. Większych utrudnień w ruchu drogowym spowodowanych budową ścieżki również nie przewidujemy – dodał.

Oceń artykuł: 11 9

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (24) Zgłoś naruszenie zasad

  • 5 (5)

  Rower, w dniu 20-05-2020 16:31:26 napisał:

  A te słupy na środku ścieżki przy moście w Występie zostaną?

  odpowiedz

  • 3 (3)

  cosikJanosik, w dniu 20-05-2020 16:43:22 napisał:

  Cos mi się zdaje że za 3 lata w asfalcie będą pęknięcia i dziury

  odpowiedz

  • 2 (6)

  Rebeka, w dniu 20-05-2020 19:08:24 napisał:

  Kto się tak szczyci tą ścieżką rowerową? Władze Nakła? Rozpisują się że są takie postępy ale zapomnieli dodać że sprawa tak naprawdę nie jest jeszcze uregulowana_ tzn.ze właściciele działek które okroili nie dostali jeszcze ani grosza i jakoś nikt o tym nie wspomina. W jakim cywilizowanym kraju można tak ”dzialac”???

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • 6 (8)

  Aga, w dniu 20-05-2020 19:14:40 napisał:

  Fajnie, cieszymy się!! Ale czemu ścieżka rowerowa będzie w mieście wzdłuż ulicy Potulickiej, do Rynku..Czy nie można było zrobić wzdłuż obwodnicy i połączyć z Paterkiem??

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 4 (4)

  Kkkk, w dniu 20-05-2020 20:44:17 napisał:

  Dobrze że powstanie ale jak wjada rolnicy wielkimi traktorami po siano na łąki to ścieżkę zniszczą bo zjazdy słabe no i ten co ziemię i gruz wysypuje na łąkę to też zniszczy ścieżkę już raz chodnik zniszczył

  odpowiedz

  • -2 (6)

  Cna, w dniu 20-05-2020 21:57:21 napisał:

  To totalny bezsens chodnik pusty i ścieżka sporadycznie zajęta to się nienie da da opisać idiotyzm

  odpowiedz

  • 2 (8)

  Stachu , w dniu 20-05-2020 22:14:20 napisał:

  Drzewa i lampy w pasie chodnika i ścieżki rowerowej tylko w Nakle takie cuda. A ta dobra kostka z chodnika w Występie zerwana to gdzie? U kogo na posesji? Pozdrawiam

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Andrzejek, w dniu 21-05-2020 07:32:25 napisał:

  czy to znaczy, że każdy będzie mógł się przyłączyć do KPEC wzdłuż podłączenia które jest instalowane?

  odpowiedz

  • 0 (0)

  lokalny, w dniu 21-05-2020 09:35:08 napisał:

  Gdzie jest Inspektor nadzoru , Krawęrzniki kładzone są w powietrzu bez cementu na prostej za Jędrzejczykiem tam dwa razy chodnik się przechylił Nie róbcie tego błędu.Pozdrawiam

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Robert, w dniu 21-05-2020 10:41:09 napisał:

  Wreszcie

  odpowiedz

  • 0 (0)

  kazik jerzdrza, w dniu 21-05-2020 11:00:12 napisał:

  żeby nie było że krytykuję tylko bo fajnie fajnie, ale te zjazdy na ścieżce rowerowej powinny był łagodne bez uskoku, bo jak jade 30-45 na godzine to nie da sie przejechac, a to sciezka rowerowa a nie plac wycieczkowy dla b00mbelk00f

  odpowiedz

  • 0 (0)

  czytelnik, w dniu 21-05-2020 11:35:31 napisał:

  Lubaszcz czeka ponad 30 lat,katastrofa.

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Paweł S., w dniu 21-05-2020 14:32:56 napisał:

  "prace idą szybciej niż wcześniej zakładaliśmy." - a czy ktoś sprawdził dlaczego szybciej? "lokalny" wyżej komentował, że robią fuszerkę. Dla nakielskich włodarzy liczy się tylko zrobić tanio tj. byle jak a i tak puścimy odbiory.

  odpowiedz

  • 0 (0)

  czytelnik, w dniu 21-05-2020 14:50:56 napisał:

  Kiedy wreszcie młodzież do Lubaszcza doczeka się chodnika? Jaki idiota wymyślił wybudowanie kawałka chodnika łączącego Poznańską z Potulicką?Dlaczego tego nie skończyli?Czy radnym,włazom na mózg padło?

  odpowiedz

  • 0 (0)

  eko, w dniu 21-05-2020 18:25:46 napisał:

  W okolicy ścieżki rowerowej widziano spacerujące mrówki. Tej ścieżki dla rowerów nie będzie.

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Widz, w dniu 21-05-2020 22:05:01 napisał:

  A kto wie kto.bedziebbudowal kładkę na moście zna może ktoś firmę która się tym.zajmnie

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Zaniepokojona internautka, w dniu 22-05-2020 22:57:38 napisał:

  Proponuję też lepiej zorganizować kierowanie ruchem. Wygląda to tak że kieruje ruchem jedna osoba. Zatrzymuje i puszcza samochody w obu kierunkach. To cud, że jeszcze nie wydarzyła się tragedia.

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Grzechu, w dniu 07-06-2020 01:32:06 napisał:

  Te lampy w pasie ścieżki już tak zostaną? Brak słów, tylko w Nakle mogą się zdarzyć takie cuda. Zamiast zabrać się za to porządnie, to postawiono najwidoczniej na szybkość budowy tej ścieżki, a nie na jakość. Śmiesznie to wygląda i jednocześnie jest to też przykry widok. Czy ktoś w ogóle dał na to przyzwolenie?

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Fotokubek z kolorowym uchwytem w kształcie serca
24,90PLN
Modne aranżacje
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Meble kuchenne
Wypożyczalnia samochodów
Pokój dzienny/ młodzieżowy lub sypialnia
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
0

e-Senior, czyli pomału do celu. Wystarczy przełamać opór

Już jutro, 14 listopada Ogólnopolski Dzień Seniora. W tym roku prezent może być# tylko jeden – pomóc możliwie najbezpieczniej przetrwać ten trudny dla wszystkich czas. I tu zjawiamy się my ze sporą dawką internetowej wiedzy.

(czytaj więcej)
0

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Dlaczego warto je jeść?

Aż 83 proc. Polaków zaczyna dzień od śniadania: 75% na pierwszy posiłek w ciągu #dnia wybiera kanapki. Jak przygotować pełnowartościowe śniadanie i dlaczego ten posiłek jest tak ważny dla naszego zdrowia?

(czytaj więcej)
0

Nowoczesne technologie w służbie czystości. Precz z zarazkami w łazience!

Szeroko rozumiana czystość jest dziś ważniejsza niż kiedykolwiek. Podwójnie zwracamy #uwagę na to, by wszystko co nas otacza było dla nas bezpieczne. Bezpieczeństwo w łazience to systematyczne pozbywanie się z niej wszelkich zarazków, bakterii, drobnoustrojów i grzybów. Na pomoc w codziennych obowiązkach przychodzą producenci, którzy poprzez stosowanie w swoich produktach nowoczesnej technologii sprawiają, że sprzątanie łazienki jest łatwe, szybkie i nie wymaga stosowanie silnych detergentów. Korzystajmy z dobrodziejstw technologicznych - dla naszego zdrowia.

(czytaj więcej)
0

Polacy unikają regularnych wizyt u stomatologa. Strach przed bólem

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez SW Research na zlecenie #Grupy LUX MED, jedynie 39 proc. Polaków między 25. a 60. r.ż. deklaruje wizyty u stomatologa przynajmniej raz na pół roku. Zlekceważony problem stomatologiczny, może prowadzić do poważnych chorób nie tylko zębów i jamy ustnej, ale także całego organizmu. Bakterie wywołujące stany zapalne mogą przedostawać się do innych narządów i przyczyniać się nawet do udarów mózgu czy zawałów.

(czytaj więcej)