Dziś mamy 25 listopada 2020, środa, imieniny obchodzą:

28 października 2020

Budowa skateparku w Sadkach. Rozpoczął się montaż urządzeń

fot. Michalina Zygmunt

fot. Michalina Zygmunt

W dniu 28.10.2020r. rozpoczął się montaż# urządzeń na skateparku. Inwestycja jest dofinansowana z Urzędu Marszałkowskiego w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność „ objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020.

Skatepark zlokalizowany zostanie na działce nr 444 obręb Sadki tj. przy kompleksie rekreacyjnym „Orlik”.

Inwestycję realizować będzie firma „Techramps Sp. z o.o.” z Krakowa.

W ramach inwestycji wykonane zostaną następujące prace:

1. Wykonanie nawierzchni skateparku oraz montaż następujących urządzeń:

2. bank ramp

3. quarter pipe

4. funbox z disaster boxem, porecza i gapem

5. ławka

6. poręcz prosta mała

7. poręcz prosta

Koszt budowy skateparku wynosi 233.000,00 zł, w tym Gmina Sadki pozyskała dofinansowanie w wysokości nie wyższej niż 63,63% poniesionych kosztów kwalifikowanych tj. 148.258,00 zł.

Ze skateparku będą mogły korzystać dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe. Spędzać on będzie także ważne funkcje społeczne: od integracji środowiska po kształtowanie postaw prozdrowotnych i wzmacnianie więzi międzyludzkich.

Materiał: Michalina Zygmunt Kierownik Referat Inwestycji,

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (4) Zgłoś naruszenie zasad

  • 2 (8)

  Malfoy, w dniu 28-10-2020 13:12:43 napisał:

  Yhy...będzie kolejne zbiorowisko "nieciekawej" młodzieży! A dzieci i młodzież, ta spokojniejsza będą bały się tam chodzić. Przecież i tak nikt nie będzie tego kontrolował. Tak samo place zabaw...skupisko młodzieży, która tam przesiaduje paląc papieroski i popijając piwko! Od czego mamy straż gminną to ja nie wiem.

  odpowiedz

  • 4 (6)

  Pifpaf, w dniu 28-10-2020 13:15:51 napisał:

  "Spędzać on będzie także ważne funkcje społeczne: od integracji środowiska po kształtowanie postaw prozdrowotnych i wzmacnianie więzi międzyludzkich" - to jakiś żart? Bo je**ę...

  odpowiedz

  • 0 (4)

  dar nakła, w dniu 28-10-2020 21:08:08 napisał:

  chyba pijak tam pojeździ na butelce, ktoś nie zna problemów mieszkańców lub ma za duzo kasy

  odpowiedz

  • 1 (1)

  Ewa, w dniu 29-10-2020 13:39:37 napisał:

  czy Plac Zabaw należy do Gminy? to niech się ktos zainteresuje pustymi butelkami po alkoholu na placu i pełno śmieci !!!

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Krzesło młodzieżowe
Botox i kwas hialuronowy
Meble kuchenne
Meble łazienkowe
Blacharstwo
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Rolery - mezoterapia skóry
Drukarka fiskalna Epson
2499PLN PROMOCJA PLN
0

e-Senior, czyli pomału do celu. Wystarczy przełamać opór

Już jutro, 14 listopada Ogólnopolski Dzień Seniora. W tym roku prezent może być# tylko jeden – pomóc możliwie najbezpieczniej przetrwać ten trudny dla wszystkich czas. I tu zjawiamy się my ze sporą dawką internetowej wiedzy.

(czytaj więcej)
0

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Dlaczego warto je jeść?

Aż 83 proc. Polaków zaczyna dzień od śniadania: 75% na pierwszy posiłek w ciągu #dnia wybiera kanapki. Jak przygotować pełnowartościowe śniadanie i dlaczego ten posiłek jest tak ważny dla naszego zdrowia?

(czytaj więcej)
0

Nowoczesne technologie w służbie czystości. Precz z zarazkami w łazience!

Szeroko rozumiana czystość jest dziś ważniejsza niż kiedykolwiek. Podwójnie zwracamy #uwagę na to, by wszystko co nas otacza było dla nas bezpieczne. Bezpieczeństwo w łazience to systematyczne pozbywanie się z niej wszelkich zarazków, bakterii, drobnoustrojów i grzybów. Na pomoc w codziennych obowiązkach przychodzą producenci, którzy poprzez stosowanie w swoich produktach nowoczesnej technologii sprawiają, że sprzątanie łazienki jest łatwe, szybkie i nie wymaga stosowanie silnych detergentów. Korzystajmy z dobrodziejstw technologicznych - dla naszego zdrowia.

(czytaj więcej)
0

Polacy unikają regularnych wizyt u stomatologa. Strach przed bólem

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez SW Research na zlecenie #Grupy LUX MED, jedynie 39 proc. Polaków między 25. a 60. r.ż. deklaruje wizyty u stomatologa przynajmniej raz na pół roku. Zlekceważony problem stomatologiczny, może prowadzić do poważnych chorób nie tylko zębów i jamy ustnej, ale także całego organizmu. Bakterie wywołujące stany zapalne mogą przedostawać się do innych narządów i przyczyniać się nawet do udarów mózgu czy zawałów.

(czytaj więcej)