Dziś mamy 25 listopada 2020, środa, imieniny obchodzą:

23 października 2020

Cała Polska czerwoną strefą. Dodatkowo nowe obostrzenia

Od soboty, 24 października cała Polska zostanie objęta obostrzeniami czerwonej strefy.

Dodatkowo wprowadzone zostaną nowe zasady bezpieczeństwa w zakresie edukacji, gospodarki oraz  życia społecznego, o których w dniu dzisiejszym poinformował premier Mateusz Morawiecki.

Nowe zasady to:

- objęcie nauczaniem zdalnym klas 4-8 szkół podstawowych

- w godzinach 8:00-16:00 obowiązek przemieszczania się dzieci do 16. roku życia pod opieką rodzica lub opiekuna;

- zawieszenie działania sanatoriów z możliwością dokończenia ostatnich turnusów rozpoczętych przed 26 października;

- zawieszenie stacjonarnej działalności lokali gastronomicznych i restauracji przy dopuszczeniu prowadzenia działalności w zakresie dowozu lub na wynos;

- max. 5 osób spoza wspólnego gospodarstwa domowego podczas imprez, spotkań i zebrań w przestrzeni publicznej (z wyjątkiem spotkań służbowych). Dotyczy to także zgromadzeń w rozumieniu ustawy o zgromadzeniach publicznych;

- ograniczenie przemieszczenia się osób powyżej 70. roku życia – z wyłączeniem wykonywania czynności zawodowych, zaspokajania niezbędnych potrzeb związanych z bieżącymi sprawami życia codziennego czy też udziału we mszy świętej lub obrzędów religijnych.

Materiał: gov.pl / red.

Oceń artykuł: 5 7

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (20) Zgłoś naruszenie zasad

  • -1 (39)

  Ala, w dniu 23-10-2020 11:52:00 napisał:

  Czyli co dzieci do szkòł chodzić nie mogą ale seniorzy do kościoła tak? Kościoły ròwnież powinny być zamknięte, bo jakby niepatrząc to jest zgromadzenie obcych dla siebie osòb. Restauracje zamknięte,, wesela ludzie musza odwołać itp ale seniorzy moga isc do kosciola? Gdzie logika..

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -8 (26)

  Wkurwiona, w dniu 23-10-2020 12:01:24 napisał:

  Cała warszawa i rząd jesteście porąbani i macie w głowach wodę zamiast mózgu

  odpowiedz

  • -10 (20)

  ewa, w dniu 23-10-2020 12:02:31 napisał:

  a dzieci 1-3 klasy nie chorują???? SERIO ?????

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (3)
  • -5 (27)

  Wuurzona , w dniu 23-10-2020 12:10:20 napisał:

  Odwołać ten chory rząd który panuje w Warszawie ci ludzie mają klapki pod oczami i rządzą nami jak pacynkami

  odpowiedz

  • -4 (26)

  Angela , w dniu 23-10-2020 12:27:41 napisał:

  Wybraliście PIS to macie cała prawie Kcynia i rolnicy głosowali za PIS a teraz narzekacie za trzy lata znów za nimi głosujcie to już Polskiego mięsa nie będzie i tak już nie chcą wolą z DANI cz z NIEMIEC a nasze dobre mięso jest wywożone Rolnicy mimo wszystko popieram Was nie dajcie się okraść jesteście najlepszymi hodowcami trzody bydła chcą was wykończyć ale wiem że się nie dacie pozdrawiam WAS Serdecznie zablokujcie cały Kraj to dopiero Was docenią bo będą bali się o swoje stołki i władze że utracą

  odpowiedz

  • -6 (26)

  Kolo, w dniu 23-10-2020 12:35:08 napisał:

  Ludzie co chcieliście macie!!! O tym co zrobi PiS od marca ludzie na YT trąbili, każdy tylko prorocy i wyzywaliście nas... teraz proszę! Nadmieńcie, że już maseczki są w Ustawie, nie w Rozporządzeniu, więc jest nakaz noszenia. Gratulacje półmózgi!

  odpowiedz

  • -9 (21)

  Czytelniczka, w dniu 23-10-2020 12:55:31 napisał:

  To nie sprawiedliwe! Młodzież dzieci pozbawieni nauki i możliwości normalnego funkcjonowania! Seniorzy najbardziej narażeni funkcjonują normalnie. Żadnych obostrzeń!

  odpowiedz

  • -6 (22)

  Jarek, w dniu 23-10-2020 13:04:28 napisał:

  Goje szykujcie się na strzyżenie. W trakcie tej szopki o aborcji przeszły przepisy umożliwiające przymusowe szczepienie każdego obywatela.

  odpowiedz

  • -10 (18)

  Kolo, w dniu 23-10-2020 13:10:11 napisał:

  Dokładnie Jarek! Tylko wiesz, ludzi tak omamili, że i bez przymusu by polecieli się szczepić... Depopulacja idzie... ale ludzie nie ogarniają tego.

  odpowiedz

  • -9 (21)

  Q, w dniu 23-10-2020 13:42:51 napisał:

  A jeszcze słowo do wyborców Judy Andrzeja... przypomnijcie sobie co mówił o szczepieniach... w żadnym wypadku nie można wymuszać szczepień na ludziach, będzie to dobrowolne... wczoraj przeszła przez Sejm ustawa o przymusie szczepień, nie poddasz się szczepieniu siłą będzie wykonane... bez względu na konsekwencje. Lekarz nie ma odpowiedzialności za swoje działania, bo działa przeciw CV... ludzie to jest wojna medyczna!!! My jesteśmy ofiarami!!! Cartele medyczne dają ogromną kasę by sprzedawać szczepionki (trucizny)... Reasumując Wasz Prezydent was ma głęboko w dudzie. Więc nie tylko rolnicy wydymani, wydymają nas wszystkich. Gratuluje wyborcom Długopisa!

  odpowiedz

  • 12 (18)

  asd, w dniu 23-10-2020 14:07:37 napisał:

  Czy wypowiedzi mogą zawierać większą kulturę???/ Młodzież to czyta. Wstyd

  odpowiedz

  • -9 (19)

  Kolo, w dniu 23-10-2020 14:20:49 napisał:

  asd, w której wypowiedzi nie masz kultury? prawda Cię boli? a może z PiSu jesteś? Niech młodzież pozna prawdę i wychyli nosy znad swoich smartfonów!

  odpowiedz

  • 8 (16)

  Mieszkaniec, w dniu 23-10-2020 16:32:33 napisał:

  Gdzie można kupić szczepionkę na grypę bo wszystkie apteki odpowiadają że nie ma i nie wiedzą kiedy dostaną jeżeli ktoś wie niech napisze która apteka posiada

  odpowiedz

  • -13 (17)

  Kolo, w dniu 24-10-2020 09:48:43 napisał:

  Mieszkaniec poczytaj o szczepionce na grypę, skutkach zdrowotnych etc. Lepiej kup seler i wyciśnij sobie sok, przez miesiąc chociaz. Więcej zdrowia osiagniesz, niż da Ci szczepionka.

  odpowiedz

  • -13 (17)

  Smuas, w dniu 24-10-2020 10:13:21 napisał:

  Cała Polska w czarnej d****

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Sprawdzanie świateł
GratisPLN
Makijaż ślubny
Narożnik z funkcją spania, 6 kolorów do wyboru
Botox i wypełniacze
Mikrodermabrazja
Sprawdzanie zadymienia i analiza spalin
Budowa hal
MEBLE PIOTR PASIEKA
0

e-Senior, czyli pomału do celu. Wystarczy przełamać opór

Już jutro, 14 listopada Ogólnopolski Dzień Seniora. W tym roku prezent może być# tylko jeden – pomóc możliwie najbezpieczniej przetrwać ten trudny dla wszystkich czas. I tu zjawiamy się my ze sporą dawką internetowej wiedzy.

(czytaj więcej)
0

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Dlaczego warto je jeść?

Aż 83 proc. Polaków zaczyna dzień od śniadania: 75% na pierwszy posiłek w ciągu #dnia wybiera kanapki. Jak przygotować pełnowartościowe śniadanie i dlaczego ten posiłek jest tak ważny dla naszego zdrowia?

(czytaj więcej)
0

Nowoczesne technologie w służbie czystości. Precz z zarazkami w łazience!

Szeroko rozumiana czystość jest dziś ważniejsza niż kiedykolwiek. Podwójnie zwracamy #uwagę na to, by wszystko co nas otacza było dla nas bezpieczne. Bezpieczeństwo w łazience to systematyczne pozbywanie się z niej wszelkich zarazków, bakterii, drobnoustrojów i grzybów. Na pomoc w codziennych obowiązkach przychodzą producenci, którzy poprzez stosowanie w swoich produktach nowoczesnej technologii sprawiają, że sprzątanie łazienki jest łatwe, szybkie i nie wymaga stosowanie silnych detergentów. Korzystajmy z dobrodziejstw technologicznych - dla naszego zdrowia.

(czytaj więcej)
0

Polacy unikają regularnych wizyt u stomatologa. Strach przed bólem

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez SW Research na zlecenie #Grupy LUX MED, jedynie 39 proc. Polaków między 25. a 60. r.ż. deklaruje wizyty u stomatologa przynajmniej raz na pół roku. Zlekceważony problem stomatologiczny, może prowadzić do poważnych chorób nie tylko zębów i jamy ustnej, ale także całego organizmu. Bakterie wywołujące stany zapalne mogą przedostawać się do innych narządów i przyczyniać się nawet do udarów mózgu czy zawałów.

(czytaj więcej)