Dziś mamy 1 grudnia 2022, czwartek, imieniny obchodzą:

28 września 2022

Całodniowa wycieczka do stolicy. Uczniowie kibicowali Reprezentacji

fot. pow.

fot. pow.

Dnia 22 września 2022 roku uczniowie nakielskiego# „Staszica” wzięli udział w szkolnej wycieczce do Warszawy. Główną atrakcją dnia był wieczorny mecz piłki nożnej w ramach ligi narodów Polska – Holandia na stadionie PGE Narodowy.

Wcześniej udaliśmy się pod Pałac Kultury i Nauki przy którym stanęliśmy do wspólnego grupowego zdjęcia. Odwiedziliśmy centrum handlowe „Złote Tarasy” w którym była okazja do zakupu pamiątek. Następnie udaliśmy się do Multikina by obejrzeć wspólnie film „Orlęta. Grodno 39”. Po seansie kierowaliśmy się w stronę stadionu narodowego przechodząc przez most Księcia Józefa Poniatowskiego nad Wisłą.

Kolejna grupa kibiców – uczniów nakielskiego „Staszica” zasiadła na krzesełkach największego stadionu piłkarskiego w Polsce. Najlepsi piłkarze w kraju podejmowali tym razem holenderski zespół z którym w Rotterdamie zremisowaliśmy 2:2. Na rewanżowym spotkaniu w stolicy Polski pojawiło się ponad 56 tysięcy kibiców zapełniając warszawski stadion. Zapowiadało się emocjonujące spotkanie na czele z kapitanem reprezentacji Polski Robertem Lewandowskim. Kultura kibicowania i dopingowania faworytów z udziałem naszej młodzieży zdała swój egzamin dosłownie śpiewająco, współpracując ze stadionowym spikerem. Pomimo porażki 0:2 dwudziestojednoosobowy skład uczniów był pod wrażeniem wielkości obiektu, panującej tam atmosfery i organizacji wydarzenia sportowego. Odśpiewany hymn Polski a cappella z udziałem naszej grupy szkolnej w obecności kilkudziesięciu tysięcy kibiców pozostanie na długo w pamięci. W roli opiekuna towarzyszył grupie Pan Marcin Kuliński a czwartkowy wyjazd zaplanował i zorganizował Pan Michał Stachowski – nauczyciel wychowania fizycznego.

Materiał: Michał Stachowski

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 5 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Nadzieje polskich kibiców. Dzisiaj Polska zagra z Meksykiem

Rozpoczęcie mundialu rozpaliło nadzieje polskich kibiców. Sukces w meczu towarzyskim z Chile (1:0) dodał optymizmu #przed dzisiejszym spotkaniem z Meksykiem.

(czytaj więcej)
0

Jaja dla urody. Naturalne sposoby na piękną skórę i włosy

Jajko to produkt ceniony w diecie, ale nie musi służyć wyłącznie# jako jedzenie. Już od starożytności znane są bowiem także jego właściwości kosmetyczne, a szczególnie zbawienny wpływ na skórę, paznokcie i włosy.

(czytaj więcej)
0

Mundial na dwa sposoby. Pytania do hiszpańskiego trenera

Mundial zaczęliśmy na dwa zupełnie różne sposoby. Reprezentacja Polski #od antyfutbolu w meczu z Meksykiem, w którym co prawda udało się wywalczyć punkt, ale murowaniem własnej bramki i graniem „lagą na Roberta” nie rozkochaliśmy w sobie koneserów dobrego futbolu. Hiszpanie z kolei zagrali mecz idealny, pokonując Kostarykę 7:0 i dominując pod każdym względem. Co mamy zrobić, żeby kiedyś zagrać w podobny sposób? Rady szukamy u hiszpańskiego trenera, który od siedmiu lat uczy futbolu polskie dzieci.

(czytaj więcej)
0

Co wartościowego jeść rano? Śniadaniowe grzechy Polaków.

Z przeprowadzanych badań wynika, że Polacy cenią sobie śniadania i traktują je jako najważniejszy posiłek dnia. #Z pewnością nie bez znaczenia jest to, że ich spożywanie jest coraz częściej promowane przez media oraz specjalistów od żywienia.

(czytaj więcej)