Dziś mamy 19 marca 2024, wtorek, imieniny obchodzą:

15 października 2018

Ciekawe widowisko w Sadkach. Iskra zmarnowała dwie „11”, ale wygrała

W 8 kolejce rozgrywek B – klasy, GLZS Sadki na własnym terenie podejmował Iskrę Zamość # – Rynarzewo. Mecz stał na bardzo dobrym poziomie już od pierwszego gwizdka sędziego.

Spotkanie z Iskrą Zamość – Rynarzewo było dla GLZS – u Sadki kolejną okazją na pierwszą zdobycz trzypunktową w tym sezonie. Dotychczas, piłkarze zdobyli tylko 2 punkty i był to najwyższy czas na to by się przełamać. Rywale nie należeli jednak do łatwych ale w spotkaniach wyjazdowych nie byli tak silni jak na własnym terenie. Mecz od początku mógł się podobać. Zespoły grały ofensywną piłkę i bardzo szybko zaczęły padać bramki. Już w 2 minucie, Przemysław Macudziński wyprowadził gości na prowadzenie. Gospodarze nie pozostali dłużni i dwie minuty później wyrównali za sprawą trafienia Bartosza Czelińskiego. Ta bramka wyraźnie ich podbudowała i kolejne minuty to jednostronna dominacja. W 16 minucie, to GLZS prowadził. Tym razem golkipera Iskry, Dawida Ozdyka pokonał Norbert Szewera. Sześć minut później było już 3:1, a skutecznym uderzeniem popisał się Kacper Gałkiewicz. Iskra była pod ścianą ale w porę się przebudziła. W 29 minucie, Artur Kowalski zdobył trafienie kontaktowe. Tym samym sprawił, że druga połowa zapowiadała się równie ciekawie co pierwsza. Gospodarze chcieli utrzymać korzystny rezultat, natomiast goście, pokusić się nie tylko o remis ale i zwycięstwo.

Drugie 45 minut znacznie lepiej rozpoczęli przyjezdni, którzy bardzo szybko wywalczyli rzut karny ale go nie wykorzystali. Nie załamało to jednak piłkarzy, którzy osiągnęli przewagę. Miejscowi skupili się na kontratakach i nawet wypracowali sobie dobrą sytuację ale zmarnował ją Czeliński. W 63 minucie, zrobiło się „gorąco” pod bramką strzeżoną przez Kamila Cholewińskiego. Marcin Ostrowicki posłał dobrą piłkę w pole karne ale minął się z nią Kamil Gębala, a zamykający akcję Waldemar Częsz został uprzedzony przez jednego z obrońców. W 77 minucie, Marek Marach zagrał piłkę ręką w polu karnym i sędzia podyktował kolejny rzut karny dla zamościan. Do piłki podszedł Macudziński ale na posterunku był Cholewiński i obronił jego strzał. Iskra zmarnowała druga „11” ale co się odwlecze, to nie uciecze. Ataki były coraz bardziej skomasowane i w końcu dały efekt w postaci bramki wyrównującej. Bardzo dobre podanie w pole karne posłał Kowalski, które skutecznym strzałem wykończył Częsz. Dwie minuty później, piłkarze poszli za ciosem. Gola na wagę 3 punktów zdobył kapitan zespołu Łukasz Mazur. GLZS przez długi czas był bliski zdobycia pierwszych 3 punktów ale ostatecznie po raz kolejny się nie udało.

GLZS Sadki – Iskra Zamość – Rynarzewo 3:4 (3:2)

Bramki: Bartosz Czeliński, Norbert Szewera, Kacper Gałkiewicz – Przemysław Macudziński, Artur Kowalski, Waldemar Częsz, Łukasz Mazur