Dziś mamy 21 kwietnia 2025, poniedziałek, imieniny obchodzą:

16 marca 2025

Co z lasem na Leśnej? Wycinki nie ma i nie będzie

fot. pow.

fot. pow.

Czy las przy ulicy Leśnej jest wycinany? Czy mieszkańcy# mogą go posprzątać, gdy przyjdzie wiosna? Takie pytania zadają sobie niektórzy mieszkańcy Osiedla Leśnego w Szubinie.

Jedna z kobiet, która mieszka w sąsiedztwie lasu, zastanawia się, dlaczego las przy ulicy Leśnej jest znów trzebiony. Mieszkanka uważa, że to niepotrzebne, bo za chwilę z terenu zielonego nie zostanie nic. Okazuje się, że to nieprawda. - Las nie jest i nie będzie wycinany – mówi burmistrz Szubina Mariusz Piotrkowski. Dodaje, że wyjątkiem będą sytuacje, które mogą zagrażać bezpieczeństwu, wówczas logicznym jest, że np. złamane czy schorowane drzewo należy usunąć. Co ciekawe, gmina nie wycina lasu, a wręcz dosadza nowe drzewa. - Na terenie całej gminy, także w licznych sołectwach, posadziliśmy w ostatnich latach kilkaset nowych drzew – dodaje włodarz.

Mieszkańcy Osiedla Leśnego wspominają, że kiedyś w lesie były wyraźnie zaznaczone ścieżki, gdzie można było miło spędzić wolny czas, korzystając z „zielonych płuc” w środku miasta. Teraz teren jest zanieczyszczony, stąd powstała inicjatywa społeczna mająca na celu wyczyszczenie lasu. Do tego jednak potrzebna jest zgoda burmistrza, który jako „szef” gminy, jest właścicielem tego gminnego lasu. Artur Krajewski, przewodniczący Osiedla Leśnego, zapowiada, że bliżej wiosny wystąpi z wnioskiem w tej sprawie do samorządu.

Burmistrz Mariusz Piotrkowski już teraz mówi, że oczywiście zgodzi się na taką inicjatywę. - Jeśli będzie trzeba, gminni pracownicy podjadą na miejsce samochodem i pomogą, np. w wywiezieniu śmieci – zapewnia.

Oceń artykuł: 11 6

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (14)

    Mimi, w dniu 17-03-2025 22:23:12 napisał:

    Burmistrz jak zwykle z klasą, zawsze można spokojnie się dogadać.

    odpowiedz

    • 3 (11)

    Włościanka, w dniu 18-03-2025 00:29:24 napisał:

    Mimi;lizusie - powiedz to moim topolom co to je burmistrz; bez klasy i uczciwości wyciął z gutkowskim a pieniądze przepierd...

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Aparat dla dzieci
99,00 złPLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Rejestracja BDO
500PLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Sprawozdanie o wytwarzanych odpadach
500PLN
Konstrukcje stalowe
Zdjęcia do dokumentów
35,00 złPLN
KOBIZE
500PLN
0

Śmigus-dyngus. Symboliczne budzenie przyrody do życia

Poniedziałek Wielkanocny nie ma szczególnego #rytu liturgicznego, za to ten drugi dzień Świąt ma bogatą obrzędowość ludową. Zwany jest również Lanym Poniedziałkiem, dniem świętego Lejka, oblewanką, polewanką albo po prostu śmigusem-dyngusem.

(czytaj więcej)
0

Tradycja Pałuckich Palm Wielkanocnych. Symbol, który buduje wspólnotę

W regionie Pałuk, na pograniczu Wielkopolski i Kujaw, tradycja wykonywania# palm wielkanocnych nie jest tylko rytuałem związanym z Niedzielą Palmową. To żywe dziedzictwo, przekazywane z pokolenia na pokolenie, będące symbolem zakorzenienia w kulturze, duchowości i wspólnocie. W Kcyni ta tradycja żyje dzięki zaangażowaniu mieszkańców oraz pracy pasjonatów, takich jak Maria Kordyś – instruktorka Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki, która od ponad 35 lat czuwa nad jej kontynuacją.

(czytaj więcej)
0

Człowiek z pasją. Stanisław Gill i jego zachwycające prace z zapałek

Ludzi utalentowanych w powiecie nakielskim nie brakuje.# Jedni ochoczo dzielą się ze światem swoją pasją, jednakże są również tacy, którzy oddają się jej wyłącznie w domowym zaciszu i nie szukają większego rozgłosu. Bez wątpienia do grona takich osób zalicza się pochodzący z Mroczy Stanisław Gill.

(czytaj więcej)
0

Tradycje wielkanocne. Dominuje symbolika zwycięstwa życia nad śmiercią

Wielki Tydzień i Wielkanoc to czas obrzędów# religijnych związanych ze śmiercią i zmartwychwstaniem Chrystusa. Cykl świąteczny rozpoczyna Niedziela Palmowa, a kończy śmigus dyngus w Wielkanocny Poniedziałek.

(czytaj więcej)