Dziś mamy 23 kwietnia 2024, wtorek, imieniny obchodzą:

07 maja 2017

Co za spotkanie w Zalesiu! Końcówka zadecydowała o zwycięstwie Zielonych

Do niezwykle ciekawego meczu doszło w Zalesiu, gdzie miejscowi Zieloni podejmowali bardzo dobrze # spisujący się GLZS Sadki. Zebrani kibice zobaczyli ciekawe i ostre spotkanie.

W 16 kolejce spotkań zmierzyły się dwie drużyny z powiatu nakielskiego – Zieloni i GLZS. Obie ekipy są zespołami „własnego boiska” a mecz rozgrywany był w Zalesiu, jednak to przyjezdni wydawać by się mogło, że są w lepszej formie piłkarskiej. W związku z tym trudno było jednoznacznie wskazać faworyta tego meczu.

I połowa utwierdziła wszystkich w przekonaniu, że to będzie emocjonujący i ciekawy spektakl. Piłkarze obu ekip grali intensywnie, stwarzali dobre sytuację ale brakowało skuteczności, bądź dobrze w bramce spisywali się golkiperzy. Końcówka pierwszej połowy należała do przyjezdnych, którzy praktycznie na połowie zamknęli gospodarzy ale nie byli w stanie tego udokumentować golem. Do przerwy było więc 0:0.

Od początku II połowy miejscowi ruszyli do bardziej zdecydowanych ataków ale podobnie jak kilkanaście minut wcześniej sadkowianie, nie byli w stanie tego udokumentować. W dalszych minutach gra się uspokoiła, piłkarze zamiast skupić się na atakach, zaczęli coraz ostrzej grać. Kwestionowali również decyzję głównego arbitra a także liniowych ale nie byli w stanie nic wskórać.
I w końcu przyszła 78 minuta spotkania i Zieloni kolejny ze swoich ataków zakończyli otwierającą spotkanie bramką. Napastnik Paweł Piechowiak zwiódł w polu karnym obrońców i płaskim strzałem w krótki róg pokonał golkipera gości. Na odpowiedź GLZS – u nie trzeba było długo czekać. Zaledwie 5 minut później bramkę wyrównującą strzelił Marek Marach, strzałem z lewego rogu boiska. Tzw. „nosa” miał trener gości Krzysztof Arndt, który na ostatnie minuty przeniósł tego piłkarza z obrony do ataku.

Obie drużyny w dalszym ciągu próbowały przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. I nie minęłoy4 minuty a gospodarze po raz drugi cieszyli się z bramki. Dobrym podaniem sprzed szesnastki popisał się Piechowiak i Damian Mikołajczyk w sytuacji sam na sam dopełnił formalności. Po tym ciosie przyjezdni już się nie podnieśli i musieli przełknąć drugą w tej rundzie porażkę na wyjeździe.

Zieloni Zalesie – GLZS Sadki 2:1 (0:0)

Bramki: Paweł Piechowiak, Damian Mikołajczyk – Marek Marach

Oceń artykuł: 444 19