Dziś mamy 17 lipca 2018, wtorek, imieniny obchodzą:
11 kwietnia 2018

Czas po nawałnicy jest pełen wyzwań. Przed nadleśnictwem nadal ogrom pracy

fot. P. Dobies

fot. P. Dobies

Minął pierwszy kwartał nowego roku. Czas od nawałnicy w sierpniu zeszłego roku to dla leśniczych # Nadleśnictwa Szubin czas nowych wyzwań i bardzo intensywnej pracy.

Nie zdawaliśmy sobie sprawy, że pół godziny w stuletnim życiu lasu może zmienić tak wiele. Nie przypuszczaliśmy, że będzie aż tak trudno i przyjdzie nam się borykać z tak wielką ilością problemów. Założyliśmy, że w 2018 roku uprzątniemy 300 000 metrów sześciennych drewna powalonego. W latach przed wichurą pozyskiwaliśmy w granicach 120 000 metrów.

To prawie trzyletni plan dla całego obszaru Nadleśnictwa. Priorytetem dla nas jest jak najszybsze przywrócenie lasu na powierzchniach dotkniętych klęską. Tylko na ten rok zaplanowaliśmy odnowienie prawie 340 ha lasu, co stanowi ogromne wyzwanie. Zadanie to trzykrotnie przekracza ilość odnowień w poprzednich latach, a dodatkowo zależne jest od kaprysów aury. Jesteśmy jednak nastawieni optymistycznie. Przystępujemy do tej akcji z nadzieją, że pogoda będzie nam sprzyjać i uda nam się zrealizować nasze wszystkie założenia. 

materiał: Piotr Siuda

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

 

Oceń artykuł: 11 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Ludność, urodzenia, zgony, małżeństwa... Sprawdzamy statystyki za 2017 rok

W 2017 r. w województwie kujawsko-pomorskim odnotowano 20,9 tys. urodzeń żywych. #Było to o 1,1 tys. więcej niż w 2016 r. Jednocześnie wzrosła liczba zgonów. W 2017 r. zmarło 21,3 tys. osób – o 727 osób więcej niż w 2016 r.

(czytaj więcej)
0

Dziś Światowy Dzień Emoji. Wyobrażasz sobie bez nich komunikację?

W kalendarzu znajdziemy wiele dziwnych świąt, o których na co dzień nawet nie #pomyślimy. Tymczasem dzisiaj swoje święto obchodzą emoji - co to takiego?

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)