Dziś mamy 25 kwietnia 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

03 września 2018

Czas wrócić do szkoły. Przed uczniami 10 miesięcy intensywnej nauki

fot. KM

fot. KM

3 września rozpoczął się nowy rok szkolny. Uczniowie po ponad dwóch miesiącach #wrócili do szkół.

W Szkole Podstawowej w Sadkach zorganizowano uroczysty apel. Na początku powitano zaproszonych gości i odśpiewano hymn narodowy. Następnie głos zabrał wójt gminy Sadki Dariusz Gryniewicz - Niezmiernie się cieszę, że widzę was po wakacjach całych i zdrowych. Mimo tak pięknej aury pogodowej, wakacje się skończyły, zaczął się czas roku szkolnego. Czas dla was szczęśliwy, ponieważ w tych murach dalej będziecie się rozwijać, dzięki pani dyrektor, dzięki wspaniałej i wykształconej kadrze pedagogicznej będzie mogli nabywać kolejną wiedzę, która jest wam niezbędna do rozwoju - mówił. Ponadto złożył życzenia - W tym roku szkolnym chcę wam życzyć powodzenia, wielu wspaniałych chwil spędzonych w murach tej szkoły, radzie pedagogicznej, pani dyrektor wytrwałości w tej niezmiernie trudnej pracy, ponieważ pracujecie nie na swój sukces, bo jesteście na to zbyt skromni, ale na sukces pokoleń - dodał.

Następnie głos zabrała dyrektor szkoły Lidia Serwińska - Drodzy uczniowie wracacie dziś do szkoły, witają was te same sale, te same korytarze, które opuszczaliście dwa miesiące temu, wtedy ze świadectwami w rękach udawaliście się na upragnione wakacje, czas jednak biegnie nieubłaganie i oto dziś stoimy u progu nowego roku szkolnego 2018/2019 - mówiła. Także złożyła uczniom i nauczycielom oraz rodzicom życzenia - Życzę wszystkim, aby rok szkolny 2018/2019 obfitował w radosne chwile, sukcesy i zadowolenie, oby uczniów nie opuszczał zapał do nauki, nauczycieli pasja i zawodowa satysfakcja, z kolei rodzicom życzę przede wszystkim jak najmniej stresu, jak najwięcej powodu do dumy z osiągnięć uczniów - życzyła.

Dyrektor poinformowała także, że po 10 latach pełnienia funkcji wicedyrektora w szkole, zrezygnowała Lucyna Tyrańska - Dzisiaj przed całą społecznością szkolną pragnę serdecznie podziękować za wsparcie, za życzliwość, za bardzo dobrą współpracę, dziękuję za ogromny wkład włożony w rozwijanie naszej placówki i prawidłowe jej funkcjonowanie. Nie żegnamy się jednak, dziękując za dotychczasową pracę, życzę sukcesów na stanowisku szkolnego pedagoga - mówiła dyrektor przekazując na ręce Lucyny Tyrańskiej bukiet kwiatów.

Funkcję wicedyrektora pełni od 1 września Anna Legutko, wieloletni nauczyciel szkoły - Cieszę się, że przyjęła pani to wyzwanie, liczę na dobrą współpracę, życzę sukcesów na nowym stanowisku, satysfakcji z wykonywanej pracy i przede wszystkim jak najmniej stresu - życzyła Lidia Serwińska.

Następnie dyrektor przedstawiła nauczycieli, którzy wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego, rozpoczynają prace w sadkowskiej szkole, są to Jolanta Krzemińska, Jolanta Lach, Dorota Magiera, Judyta Pawlaczyk, Anna Romanowska-Karpińska, Damian Bednarski, Krzysztof Kozimor, Aldona Pawlak.

Przedstawiła także wychowawców klas. Następnie głos zabrała nowa wicedyrektor Anna Legutko, która opowiedziała o projekcie edukacyjnym, do którego szkoła przystąpiła w tym roku szkolnym. Zaprosiła wszystkich rodziców na spotkanie informacyjne, które odbędzie się 10 września o godz. 16.00.

Oceń artykuł: 8 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Fotokubek z kolorowym wnętrzem
24,90PLN
Meble młodzieżowe i dziecięce
Sprawdzanie geometrii kół
Meble systemowe Dąb Sonoma/ Biały Połysk
Remonty mieszkań
Bindowanie dokumentów
od 6,00PLN
Perfekcyjne wygładzenie zniszczonych włosów!
Szafy przesuwne
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)