Dziś mamy 6 czerwca 2020, sobota, imieniny obchodzą:

21 czerwca 2018

Czerwcowe spotkanie DKK w bibliotece w Sadkach

foto: Bożena Włodarska

foto: Bożena Włodarska

Dnia 19 czerwca w GBP w Sadkach odbyło się ostatnie przedwakacyjne spotkanie młodzieżowego DKK.

Dyskutowaliśmy o książce Doroty Schrammek pt. „Niepełka”. Pisarka poruszyła w niej ważny temat, tolerancji i akceptacji osób niepełnosprawnych. „Niepełka” to opowieść o czternastoletniej, poruszającej się na wózku inwalidzkim Weronice, która wraz z mamą przeprowadziła się z Warszawy do Trzebiatowa. W nowej szkole dziewczyna napotyka wiele trudności, począwszy od tych architektonicznych po uprzykrzanie życia przez koleżanki z klasy. Autorka w książce zwraca uwagę na to jak ważna jest rola rodziców w kształtowaniu osobowości i charakteru młodego człowieka. Co naprawdę liczy się w życiu. Co jest jego największą wartością. Książka objętościowo liczy 140 stron. To lekka, przyjemna mądra powieść na wakacje, zarówno dla młodzieży jak i dorosłych czytelników.

Materiał: Bożena Włodarska

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Kanapa
Zestaw wypoczynkowy na stelażu drewnianym
Meble łazienkowe
Kasa fiskalna ONLINE FAREX PRO300
1299PLN PROMOCJAPLN
Blacharstwo
Modne aranżacje
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Masaż gorącymi kamieniami
0

Nie kupisz już miału do celów grzewczych. Zmiany od 1 lipca 2020 r.

Od 1 lipca 2020 r. będzie obowiązywał zakaz sprzedaży miałów z węgla kamiennego dla #gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 MW. Do dyspozycji kupujących pozostaną jedynie droższe paliwa.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Środowiska. Ochrona zasobów wodnych to konieczność

Kwestia dostępności wody jest obecnie jednym z największych wyzwań #dotyczących zrównoważonego rozwoju. Nie tylko w odległych zakątkach świata, ale także w Polsce. Obchodzony 5 czerwca z inicjatywy Organizacji Narodów Zjednoczonych Światowy Dzień Środowiska to dobry moment, by zastanowić się, co każdy z nas może zrobić w kontekście ochrony tego życiodajnego zasobu.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Zdrowe odżywianie podczas pracy zdalnej. Przepis na sałatkę w stylu toskańskim

Pomimo cyklicznego znoszenia obostrzeń wielu z nas wciąż pracuje w trybie #zdalnym. A to z kolei stanowi nie lada wyzwanie dla naszej codziennej diety. Inaczej bowiem komponujemy menu zabierane do firmy, inaczej podejść należy do planowania posiłków, pracując w domowym zaciszu. W obu jednak przypadkach kluczem jest zbilansowana dieta, zapewniająca siłę i energię na cały dzień intensywnej pracy.

(czytaj więcej)