Dziś mamy 16 października 2019, środa, imieniny obchodzą:

21 czerwca 2018

Czerwcowe spotkanie DKK w bibliotece w Sadkach

foto: Bożena Włodarska

foto: Bożena Włodarska

Dnia 19 czerwca w GBP w Sadkach odbyło się ostatnie przedwakacyjne spotkanie młodzieżowego DKK.

Dyskutowaliśmy o książce Doroty Schrammek pt. „Niepełka”. Pisarka poruszyła w niej ważny temat, tolerancji i akceptacji osób niepełnosprawnych. „Niepełka” to opowieść o czternastoletniej, poruszającej się na wózku inwalidzkim Weronice, która wraz z mamą przeprowadziła się z Warszawy do Trzebiatowa. W nowej szkole dziewczyna napotyka wiele trudności, począwszy od tych architektonicznych po uprzykrzanie życia przez koleżanki z klasy. Autorka w książce zwraca uwagę na to jak ważna jest rola rodziców w kształtowaniu osobowości i charakteru młodego człowieka. Co naprawdę liczy się w życiu. Co jest jego największą wartością. Książka objętościowo liczy 140 stron. To lekka, przyjemna mądra powieść na wakacje, zarówno dla młodzieży jak i dorosłych czytelników.

Materiał: Bożena Włodarska

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Sypialnia Dąb Sonoma i wstawki w połyskującej bieli
Meble systemowe w wybarwieniu Dąb Naturalny
Lipoliza injekcyjna
Budowa magazynów
Pokój dzienny/ jadalnia/ sypialnia/ biuro
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Sprawdzanie świateł
GratisPLN
0

Bezpieczna droga do celu. Wybieramy materiał na modne i funkcjonalne schody

Zarówno w przestrzeniach publicznych, jak i tych przydomowych schody to codzienny widok.# Ich obecność zawdzięczamy zwykle ukształtowaniu terenu, które sprawia, że zastosowanie płaskiej nawierzchni nie jest możliwe. Aby spełniały swoją funkcję, były bezpieczne, a do tego niezwykle atrakcyjne wizualnie powinny zostać wykonane z przeznaczonych do tego okładzin. Jaki materiał spisze się w tym przypadku najlepiej?

(czytaj więcej)
0

Wyprawa z naszym pupilem. Jak bezpiecznie i komfortowo podróżować samolotem

Domowe zwierzęta coraz częściej traktowane są jako pełnoprawni członkowie rodzin.# Oznacza to, że podróżują z nami na wakacje czy dłuższe, zagraniczne wyjazdy do pracy. Choć transport psa lub kota drogą lotniczą nie jest już dziś wielkim kłopotem, musimy pamiętać o kilku ważnych kwestiach.

(czytaj więcej)
0

Polecony z urzędu przyjdzie elektronicznie. Zupełnie za darmo

Rząd przyjął projekt ustawy o doręczeniach elektronicznych.# Oznacza to, że osoby, które będą chciały, od 2021 roku będą mogły odbierać i wysyłać korespondencję poleconą z urzędu bez konieczności chodzenia na pocztę.

(czytaj więcej)
0

Problemy emocjonalne kobiet w ciąży. Co warto wiedzieć?

Ciąża i oczekiwanie na dziecko to jeden z najważniejszych etapów w # życiu kobiety.

(czytaj więcej)