Dziś mamy 16 września 2021, czwartek, imieniny obchodzą:

26 lipca 2021

Czujność kierowców nie zawiodła. Jechał oplem z promilami

fot. archiwum

fot. archiwum

Ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie miał# kierowca opla zatrzymany wczoraj w podkcyńskiej wsi. 27-latek wpadł dzięki zgłoszeniu, jakie wpłynęło na stanowisko kierowania nakielskiej komendy. Kierowca stracił prawo jazdy, a niebawem usłyszy też zarzuty.

Zgłoszenie o tym, że po terenie podkcyńskiej wsi oplem przemieszcza się kierowca, który może być pijany, dyżurny nakielskiej policji odebrał wczoraj (25.07.21) przed 17.

Aby zweryfikować uzyskane informacje, dyżurny skierował na miejsce policjantów z kcyńskiego komisariatu. Długo nie trwało, jak mundurowi zauważyli auto opisane w zgłoszeniu i podjęli kontrolę drogową.

Badanie trzeźwości kierowcy nie pozostawiło złudzeń, gdyż użyty wobec 27-latka alkomat wykazał w jego organizmie ponad 2,5 promila.

Mieszkaniec kcyńskiej gminy natychmiast stracił prawo jazdy. Niebawem usłyszy również zarzuty za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, następnie sprawą zajmie się sąd. Zgodnie z kodeksem karnym kierowcy grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Materiał: podkom. Justyna Andrzejewska Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie. 

Oceń artykuł: 9 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Czteroosobowa rodzina marnuje rocznie żywność wartą nawet 3 tys. zł

Zgodnie z danymi Programu Racjonalizacji Strat i# Ograniczania Marnotrawstwa Żywności (PROM), ok. 40% marnowanej żywności w Polsce generują produkcja, przetwórstwo i dystrybucja, a 60% – konsumenci. To oznacza, że za wyeliminowanie problemu odpowiedzialni są wszyscy: od producentów rolnych zaczynając, poprzez przetwórców i sieci handlowe, na gospodarstwach domowych kończąc.

(czytaj więcej)
0

Znaczki upamiętniające beatyfikacje Prymasa Tysiąclecia oraz Matki Czackiej

Poczta Polska wprowadza do obiegu dwa znaczki upamiętniające# proces beatyfikacyjny Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz matki Elżbiety Róży Czackiej. Emisje obu walorów zaplanowano na 12 września br., dzień uroczystej mszy beatyfikacyjnej.

(czytaj więcej)
0

Pomysł na domowy makaron. Jak zrobić go samodzielnie w domu?

Jesienna dieta to okazja do eksperymentowania i# próbowania nowych smaków. Bogactwo grzybów, warzyw czy orzechów pozwoli, nawet początkującym, poczuć się jak prawdziwy szef kuchni. Dynia, cukinia, papryka czy bakłażan będą idealnie komponować się z wszelkiego rodzaju sosami i makaronami. Jeżeli chcemy zadbać o zdrową i zbilansowaną dietę, warto zrobić wszystko od podstaw. W tekście znajdziesz pomysł na makaron oraz rady z jakiego gadżetu kuchennego warto skorzystać, aby gotowanie było szybsze i łatwiejsze.

(czytaj więcej)
0

Coraz więcej e-Polaków. Tysiące elektronicznych zgłoszeń narodzin

Tylko w tym roku Polacy zgłosili online przyjście na świat ponad 100 tysięcy dzieci. W sumie - z naszej e-usługi skorzystali już niemal 350 tysięcy razy.

(czytaj więcej)