Dziś mamy 25 czerwca 2018, poniedziałek, imieniny obchodzą:
23 maja 2018

Deutsch im Alltag. Udział w konkursie wzięli przedstawiciele dwóch szkół

fot. Michał Wiśniewski

fot. Michał Wiśniewski

21 maja w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 4 w Nakle n. Not. odbył się IV Międzyszkolny #Konkurs „Deutsch im Alltag”. Dyrektor szkoły p. Tomasz Rompalski, otwierając konkurs mówił o ważności uczenia się języków obcych i życzył wszystkim udanej zabawy.

Konkursowe zmagania „Deutsch im Alltag” są kontynuacją organizowanych od ponad 10 lat konkursów gramatyczno – leksykalnych oraz realioznawczych. Podobnie jak w latach poprzednich organizatorzy: p. Romana Kłonczyńska, p. Katarzyna Granowska i p. Michał Wiśniewski zrezygnowali z indywidualnej rywalizacji na rzecz zmagań drużynowych i dobrej zabawy.

W konkursowych potyczkach, oprócz przedstawicieli gospodarzy, udział wzięli uczniowie z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 3 w Nakle oraz Zespołu Szkół Stowarzyszenia „Żakus” w Anielinach. Uczestnicy konkursu sprostali zawiłościom gramatyki j. niemieckiego, wykazali się znajomością leksyki oraz wiedzą o państwach niemieckiego obszaru językowego.

Wyniki konkursu: I miejsce – Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 4 w Nakle n. Not. II miejsce – Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 3 w Nakle n. Not. II miejsce – Zespół Szkół Stowarzyszenia „Żakus” w Anielinach

materiał: Michał Wiśniewski

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 7 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Wydatki, wysokość świadczeń i nie tylko. Emeryci i renciści w statystykach

W 2017 r. wzrosła względem roku 2016 liczba osób pobierających świadczenia emerytalno-#rentowe z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS). W tym czasie zmniejszyła się natomiast liczba rolników indywidualnych pobierających emerytury i renty. Jednocześnie odnotowano wzrost zarówno wydatków na świadczenia społeczne, jak i wysokości emerytur i rent.

(czytaj więcej)
0

Zielone światło dla dokumentów w smartfonie i jednego loginu do e-usług

Rząd przyjął projekt tzw. ustawy węzłowej. Przewiduje ona wprowadzenie jednego, spójnego #loginu (login.gov.pl), który docelowo umożliwi korzystanie ze wszystkich cyfrowych usług administracji. Rząd przyjął również regulacje, które będą stanowiły podstawę prawną do funkcjonowania aplikacji mobilnej - „mDokumenty”.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)