Dziś mamy 9 lipca 2020, czwartek, imieniny obchodzą:

27 maja 2020

Dostarczają środki dezynfekujące do szkół i placówek oświatowych

fot. 8 K=PBOT

fot. 8 K=PBOT

Już od 25 maja br. tj. od poniedziałku Terytorialsi z 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady #Obrony Terytorialnej dostarczają środki dezynfekujące do wszystkich szkół i placówek oświatowych w województwie kujawsko-pomorskim z Agencji Rezerw Materiałowych.

Jednym z wielu etapów „Odpornej Wiosny” jest wsparcie szkół i placówek oświatowych, które muszą być wyposażone w środki dezynfekujące, tak aby wszyscy, którzy zdecydują się posłać swoje dzieci z klas 1-3 do szkół podstawowych mieli pewność, że jest tam bezpiecznie.

Do 26 maja br. Terytorialsi z 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. gen. bryg. Elżbiety Zawackiej, ps. „Zo”  dostarczyli środki dezynfekujące do ponad 510 szkół podstawowych. Obejmowały one powiaty toruński, aleksandrowski, radziejowski, włocławski, lipnowski, rypiński, golubsko-dobrzyński, brodnicki, inowrocławski, mogileński, żniński, nakielski, sępoleński, tucholski, wąbrzeski, grudziądzki, bydgoski, świecki, chełmiński.

Kolejne dostawy środków dezynfekujących do placówek oświatowych będą realizowane do końca tygodnia tj. 29 maja br.

Misją WOT jest obrona i wspieranie lokalnych społeczności. Żołnierze WOT są silnie związani z ludnością i rejonem działań, w którym będą zabezpieczać obywateli i infrastrukturę. W czasie wojny będą wspierać wojska operacyjne w strefie bezpośrednich działań bojowych, a poza nią stanowić siłę wiodącą. W czasie pokoju głównym zadaniem WOT będzie przeciwdziałanie skutkom sytuacji kryzysowych i klęsk żywiołowych. Nowy rodzaj Sił Zbrojnych będzie współdziałać, wspierać i uzupełniać działania innych służb ratowniczych.

Obecnie w szeregach Wojsk Obrony Terytorialnej służy już blisko 24 tys. żołnierzy.

Materiał: kpt. dr Diana WARCHOCKA oficer prasowy 8 Kujawsko-Pomorska Brygada Obrony Terytorialnej im. gen. bryg. Elżbiety Zawackiej, ps. „Zo”

Oceń artykuł: 0 5

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

  • 4 (4)

  ktoś, w dniu 28-05-2020 09:13:33 napisał:

  hurra Terytorialsi wrócili!!!!Już dawno nie było o ich bohaterskich czynach. Niech moc będzie z nimi. Siła wiodąca....

  odpowiedz

  • 0 (0)

  zagon, w dniu 28-05-2020 14:57:48 napisał:

  Dobierzcie sie w pary będzie po pół maseczki na osobę.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Gimnastyka korekcyjna
Kasa fiskalna ONLINE Datecs WP500
1399PLN PROMOCJAPLN
Przewóz krajowy
Kasy fiskalne Datecs mobilne z kopią elektroniczną
999PLN PROMOCJAPLN
Fale radiowe - przeciwzmarszczkowe
MEBLE PIOTR PASIEKA
Drobne naprawy
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)