Dziś mamy 19 lutego 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

12 czerwca 2018

Dowiedzieli się, jak postępować, by chronić środowisko

fot. Centrum Kształcenia, Filialna Szkoła Podstawowa w Dębowie

fot. Centrum Kształcenia, Filialna Szkoła Podstawowa w Dębowie

W środę, 5 czerwca w Szkole Filialnej w Dębowie aktywnie obchodzono Dzień Ochrony #Środowiska i Światowy Dzień Środowiska. W Centrum Kształcenia instruktorka GOK przygotowała dla uczniów prezentacje, której celem było kształtowanie świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży.

Podczas spotkania uczestnicy dowiedzieli się, jak postępować, by chronić środowisko naturalne oraz, że muszą dbać o nie wszyscy. Dzięki prezentacjom multimedialnym o ekologii poznali niebezpieczeństwa grożące przyrodzie ze strony człowieka, a także znaczenie ochrony przyrody, w tym też ekologicznej segregacji śmieci i wszelkich odpadów, jak np.: tonery od drukarek, zużyte baterie, urządzenia domowe, materiały jednorazowego użytku itp.

W trakcie zajęć uczniowie mogli zastanowić się nad tym, co można zrobić i jak się zachowywać, aby dbać o środowisko bliższe i dalsze. W trakcie „burzy mózgów” padło wiele propozycji. Wybrano dwie propozycje według grup wiekowych (dostosowane do możliwości psychofizycznych dzieci).

Młodsi rozwijali się artystycznie i wspólnie malowali ogromny obraz, pt. „Piękna jest nasza Ziemia”. Zajęcia rozpoczęli w sali, ale potem potrzebowali bezpośredniej obserwacji i zakończyli tworzenie pracy na boisku szkoły.

Starsi byli bardziej praktyczni. Ubrali rękawiczki, wzięli worki do śmieci i podzieleni na zespoły poszli „sprzątać” teren wokół szkoły i w bliskiej okolicy. Niektórzy odkryli ze zdumieniem, jak bardzo był zanieczyszczony różnymi odpadami pozostawionymi przez ludzi.

Na zmęczonych po pracy czekały owocowe napoje i cukierki, ufundowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Sadkach.

Zajęcia zorganizowała Filialna Szkoła Podstawowa i Centrum Kształcenia w Dębowie w ramach projektu o nazwie: „Przyroda jak przygoda – poznaję, szanuję i wspieram”, współrealizowanego ze Stowarzyszeniem „Michał” i Radą Rodziców w Dębowie oraz Gminnym Ośrodkiem Kultury w Sadkach. Projekt został sfinansowany przez Starostwo Powiatowe w Nakle.

materiał: Wanda Olewicz-Chuda, Kamila Wełniak-Bohdanowicz

Autorki nie wyrażają zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 6 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)