Dziś mamy 25 listopada 2020, środa, imieniny obchodzą:

18 października 2020

Droga gminna w Małocinie gotowa. To niejedyne prace w tej miejscowości

fot. MM

fot. MM

Droga gminna w Małocinie zyskała nową nawierzchnię. Prace w tej miejscowości #prowadzone są także na drodze powiatowej.

Droga gminna, o której mowa, posiadała nawierzchnię z destruktu bitumicznego w złym stanie z licznymi ubytkami. Po obfitych opadach deszczu tworzyły się wyboje, co utrudniało poruszanie się pojazdów. To już przeszłość. W ostatnim czasie droga została zmodernizowana. Położono nawierzchnię bitumiczną na odcinku około 586 m i szerokości 3,5 m. Powstały także dwie mijanki - w miejscach tych droga ma szerokość 5 m.

Prace wykonała firma Agnieszki Szymczak z Nakła za kwotę ponad 176 tys. zł. 54 336 zł to dofinansowanie z budżetu województwa kujawsko-pomorskiego.

To jednak niejedyna modernizowana droga w Małocinie. Prace trwają także na drodze powiatowej Małocin-Wyrza-Matyldzin. W ramach inwestycji zaplanowano poszerzenie drogi do 5,0 mb szerokości, ułożenie dwóch warstw bitumicznych, przebudowę zjazdów i skrzyżowań, budowę peronów przystankowych, odwodnienie do rowów odwadniających. W bieżącym roku zaplanowano wykonanie przebudowy na odcinku od Małocina do Wyrzy. Dalsze prace na odcinku Wyrza-Matyldzin będą prowadzone w 2021 roku.

Oceń artykuł: 107 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

  • 0 (0)

  500plus, w dniu 19-10-2020 11:55:51 napisał:

  Radzę być ostrożnym żeby gwidon czasem kogoś znowu nie przejechał

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Zenek, w dniu 19-10-2020 13:19:16 napisał:

  Jazda na pełnej nic nowego szybcy i wściekli typowo małocińsko

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Meble systemowe w wybarwieniu Dąb Naturalny
Siłownia
Pokój dzienny / jadalnia/ pokój młodzieżowy
Kasa fiskalna ONLINE FAREX PRO300
1299PLN PROMOCJAPLN
Botox i wypełniacze
Deska elewacyjna
Stół rozkładany + 6 krzeseł
Usta - powiekszanie
0

e-Senior, czyli pomału do celu. Wystarczy przełamać opór

Już jutro, 14 listopada Ogólnopolski Dzień Seniora. W tym roku prezent może być# tylko jeden – pomóc możliwie najbezpieczniej przetrwać ten trudny dla wszystkich czas. I tu zjawiamy się my ze sporą dawką internetowej wiedzy.

(czytaj więcej)
0

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Dlaczego warto je jeść?

Aż 83 proc. Polaków zaczyna dzień od śniadania: 75% na pierwszy posiłek w ciągu #dnia wybiera kanapki. Jak przygotować pełnowartościowe śniadanie i dlaczego ten posiłek jest tak ważny dla naszego zdrowia?

(czytaj więcej)
0

Nowoczesne technologie w służbie czystości. Precz z zarazkami w łazience!

Szeroko rozumiana czystość jest dziś ważniejsza niż kiedykolwiek. Podwójnie zwracamy #uwagę na to, by wszystko co nas otacza było dla nas bezpieczne. Bezpieczeństwo w łazience to systematyczne pozbywanie się z niej wszelkich zarazków, bakterii, drobnoustrojów i grzybów. Na pomoc w codziennych obowiązkach przychodzą producenci, którzy poprzez stosowanie w swoich produktach nowoczesnej technologii sprawiają, że sprzątanie łazienki jest łatwe, szybkie i nie wymaga stosowanie silnych detergentów. Korzystajmy z dobrodziejstw technologicznych - dla naszego zdrowia.

(czytaj więcej)
0

Polacy unikają regularnych wizyt u stomatologa. Strach przed bólem

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez SW Research na zlecenie #Grupy LUX MED, jedynie 39 proc. Polaków między 25. a 60. r.ż. deklaruje wizyty u stomatologa przynajmniej raz na pół roku. Zlekceważony problem stomatologiczny, może prowadzić do poważnych chorób nie tylko zębów i jamy ustnej, ale także całego organizmu. Bakterie wywołujące stany zapalne mogą przedostawać się do innych narządów i przyczyniać się nawet do udarów mózgu czy zawałów.

(czytaj więcej)