Dziś mamy 13 lipca 2020, poniedziałek, imieniny obchodzą:

13 sierpnia 2019

Drogi w gminie Sadki. Wykonano kilka inwestycji

fot. archiwum

fot. archiwum

Gmina Sadki w niewielkim stopniu realizuje inwestycje, nawet te na drogach # gminnych. Mimo tego w ubiegłym roku wykonano kilka inwestycji drogowych i tzw. chodnikowych oraz wydano pieniądze na bieżące utrzymanie dróg.

Gmina Sadki nie posiada programu budowy oraz modernizacji gminnych dróg. W ubiegłym roku przeprowadzono remont niecałego kilometra dróg, które zyskały nową nawierzchnię, ale najwięcej zadań dotyczyło tzw. bieżącego utrzymania dróg. W 2018 roku wyremontowano nawierzchnie w Dębowie i Jadwiżynie.

Wykonana została także konserwacja mostu na ulicy Kościelnej w Sadkach. Sporo wydano ponadto na zakup kostki brukowej do położenia chodników np. na ulicy Tomyślaka czy Przemysłowej w Sadkach, drogi w Broniewie czy Mrozowie. Łącznie na naprawy i budowy dróg gminnych w ubiegłym roku wydano niecałe 900 tysięcy złotych. Szczegółowe kwoty są podane w zestawieniu. 

Zadania w 2018 roku Koszt
Remont nawierzchni w Dębowie (600m) 262 923,62 zł
Nowy asfalt w Jadwiżynie (340 mb) 117 478,53 zł
Remont ul. Słonecznej w Sadkach (120 mb) 103 928,88 zł
Zakup materiałów na drogi 150 425,00 zł
Zakupienie kostki na drogi gminne 163 875,36 zł
Konserwacja mostu na ul. Kościelnej w Sadkach 18 450,00 zł
Wynajęcie kruszarki 51 037,83 zł
Cząstkowa naprawa dróg 30 000,00 zł
Razem 898 119,22 zł
Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

  • 4 (10)

  Chodnik, w dniu 13-08-2019 18:14:32 napisał:

  Niech się gmina weźmie za zrobienie chodnika do końca ulicy Wyrzyskiej w Sadkach!! Bo nie ukrywamy chodnik jest tam potrzebny:)

  odpowiedz

  • 2 (8)

  Mieszkaniec, w dniu 13-08-2019 18:21:34 napisał:

  No właśnie bo wracając późnym wieczorem z pracy można sobie nogi połamać bo wysypane jest coś z wielkimi kamieniami... A jadąc rowerem można opony przebić

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Blacharstwo
Sprawdzanie zadymienia i analiza spalin
Pokój dzienny / jadalnia/ pokój młodzieżowy
Sprawdzanie zadymienia i analiza spalin
Fotokubek z kolorowym uchwytem w kształcie serca
24,90PLN
Naczepa platforma
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Fotokubek magiczny
29,90PLN
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)