Dziś mamy 22 marca 2018, czwartek, imieniny obchodzą:
13 marca 2018

Drugi tydzień pobytu w Słowenii rozpoczęty. Odbyły się ciekawe zajęcia

fot. ZSP Samostrzel

fot. ZSP Samostrzel

Drugi tydzień pobytu w Słowenii rozpoczęliśmy ciekawymi zajęciami w szkole w Strahinju. #Grupa architektów razem z uczniami z Biotechnologicznego Centrum najpierw siała na rozsadnikach w przyszkolnych szklarniach sałatę i paprykę, potem zajęli się pielęgnacją wertykalnego ogrodu. Na koniec doskonalili swoje umiejętności florystyczne.

Z kolei uczniowie technikum weterynarii usłyszeli o chorobach występujących najczęściej u koni. Poznali też zasady pielęgnacji kopyt. Brali aktywny udział w mentalnym treningu koni. Rolnicy w warsztacie obróbki drewna wykonali metryczki na boksy koni oraz wzięli udział w prezentacji maszyn rolniczych.

Po południu wszyscy odwiedziliśmy urokliwy park w Brdo, który przez ponad 150 lat należał do rodziny Zois, a w czasach komunistycznych stał się rezydencją przywódcy Jugosławii Josipa Broz Tito. Współcześnie to miejsce odwiedzane jest przez wielkie osobistości z całego świata. Do tej pory gościli tu m. in. Elżbieta II, George W. Bush oraz Władymir Putin i my…, uczniowie ZSP w Samostrzelu.

Spacerowaliśmy parkowymi alejami pomiędzy dwoma sztucznymi, ręcznie wykopanymi jeziorami. Na jednym z nich znajduje się wyspa, którą zamieszkują liczne gatunki kaczek. Dotarliśmy także do willi, w której zapadały ważne dla Słowenii decyzje, dotyczące jej rozwoju. Na koniec udaliśmy się do stajni koni lipicańskich. Warto też dodać, że w parku Brdo popularnymi roślinami są bujne rododendrony. Ciekawostką jest to, że na terenie parku w Brdo można spotkać czarnego łabędzia przywiezionego z Australii.

materiał: Norbert Biernacki, Ines Werner

Autorzy nie wyrażają zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 1 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Działka od południa? To nie problem!

Za najwygodniejsze do zagospodarowania uchodzą działki z wjazdem od strony północnej. Ale nie każdy ma tyle szczęścia, żeby nabyć taką właśnie nieruchomość. Podpowiadamy, jaki projekt wybrać i jak następnie usytuować go na działce o mniej korzystnej lokalizacji.

(czytaj więcej)
0

To był pracowity rok dla strażaków. Wiele interwencji podjęto po nawałnicy

Ponad 31 tysięcy interwencji odnotowali w 2017 roku strażacy w województwie kujawsko-#pomorskim – to o 25 procent więcej niż w roku poprzednim. Jedna piątą strażackich akcji (ponad 6 tysięcy zdarzeń) stanowiły wyjazdy związane z usuwaniem skutków sierpniowej nawałnicy.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)