Dziś mamy 29 marca 2024, piątek, imieniny obchodzą:

19 stycznia 2016

Dziadkowie na chwilę poczuli się młodzi

fot. Elżbieta Kawula

fot. Elżbieta Kawula

17 stycznia w przedszkolu z Dębionku odbył się Wielki Bal dla #Babć i Dziadków.

Nie był to typowy bal, ale taki, by nasi goście mogli znów poczuć się młodo. Wystrój Sali, dobór muzyki, liczne konkursy, kotyliony z imionami gości, zabawne przebrania dzieci i dorosłych, a także wielki zegar, który przenosił nas w różne dziesięciolecia wstecz sprawiły, że wszyscy doskonale się bawili, a Dziadkowie na chwilę poczuli się młodzi.

Naszym celem było zintegrowanie pokoleń, wciągnięcie do zabawy seniorów w miłej dla nich atmosferze, zwrócenie dzieciom uwagi na potrzeby dorosłych, przypomnienie „średniemu” pokoleniu, że dziadkowie też mają prawo do rozrywki. Ponad sto osób z trzech pokoleń, w karnawałowym nastroju spędziło ze sobą niedzielne popołudnie. Wśród tańców, pląsów i chóralnych śpiewów, pysznych ciast przygotowanych przez rodziców nie zabrakło różnych konkursów takich jak: „Wściekła papuga”, „Jaka to melodia?”, „Konkurs rodzinny”. Organizatorzy pomyśleli również o solenizantach: Antonim, Janie, na których czekały słodkie niespodzianki. 17 stycznia obchodzony jest Dzień Wszystkich Fajnych, a że wszyscy uczestnicy zabawy byli fajni świętowaliśmy wspólnie.

Czy warto było poświęcić kilka tygodni przygotowań? Odpowiedź jest bardzo prosta: tak i jeszcze raz tak! Po co? Powodów jest wiele. Jeden jest taki: żeby na koniec balu usłyszeć najpiękniejsze słowa: „Dziękujemy, że pani jeszcze raz przypomniała nam te piękne chwile.” „Warto było zostać dziadkiem, żeby móc uczestniczyć w takiej imprezie.”, „ Znowu poczułam się młoda.”, „Nie spodziewaliśmy się, że pani czary zadziałają i znowu staniemy się młodzi.”, „Świetnie się bawiliśmy!”, „Z wielką przyjemnością zaśpiewaliśmy piosenki z dawnych lat i zatańczyliśmy twista.”, „Cieszymy się ,że nasze wnuki chodzą do takiego przedszkola, gdzie panuje wspaniała atmosfera”, „Nie pamiętamy, kiedy się tak doskonale bawiliśmy”.

No cóż … piękniejszej rekomendacji chyba nie potrzeba! Podsumowując wysiłki i rezultaty – stwierdzamy: Warto było! Organizacja zabawy i czuwanie nad jej przebiegiem wymagały współpracy z dziećmi, Rodzicami, Paniami z Koła Gospodyń Wiejskich w Dębionku, a także wieloma osobami „Przyjaciółmi” przedszkola. Za tę współpracę i zaangażowanie składam wszystkim gorące wyrazy podziękowania.

Materiał: Elżbieta Kawula

Oceń artykuł: 16 8

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
0

Prawo pocztowe. Prezydent podpisał nowelizację ustawy

Ustawa umożliwia przekazanie Poczcie Polskiej# 2,052 mld zł dotacji na finansowanie kosztu netto obowiązku świadczenia usług powszechnych w latach 2021-2024 r.

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj Wielki Piątek. Czas smutku, żałoby i skupienia

Wielki Piątek jest czasem powagi, smutku, żałoby i skupienia#. W kościele tego dnia nie odprawia się mszy św., tylko ma miejsce wieczorna Liturgia Męki Pańskiej. Najważniejszym jej elementem jest adoracja krzyża. Wierni podchodzą do krucyfiksu, przyklękają i symbolicznym ucałowaniem wyrażają przyjęcie odkupienia Jezusa. Liturgię wielkopiątkową kończy przeniesienie Najświętszego Sakramentu z ciemnicy do tak zwanego Grobu Pańskiego upamiętniającego złożenie do grobu ciała Chrystusa. Grób Pański stanowi ważny element Wielkiego Piątku i jego przygotowywanie jest szczególnie polskim zwyczajem. W grobach tych są często symbole narodowe oraz nawiązania i aluzje do aktualnych wydarzeń oraz problemów społecznych.

(czytaj więcej)
0

Społeczne sadzenie lasu. Akcja żołnierzy Obrony Terytorialnej

27 marca kujawsko-pomorscy Terytorialsi z kompanii #dowodzenia, 81 batalionu lekkiej piechoty z Torunia, 83 batalionu lekkiej piechoty z Grudziądza oraz pracownicy cywilni RON wraz Dowódcą 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej płk Marcinem Dojasiem w ramach kolejnej udanej współpracy Brygady z leśnikami wzięli udział w akcji społecznego sadzenia lasu.

(czytaj więcej)
0

Pod Bydgoszczą wylądowało UFO? Tajemniczy spodek pod lasem

- To spodek obcej cywilizacji, UFO, a może to jakieś urządzenie szpiegowskie# z innego kraju? - spekulują mieszkańcy Tarkowa Dolnego w powiecie bydgoskim na widok dziwnego pojazdu, który stanął na jednej z łąk pod lasem w powiecie bydgoskim.

(czytaj więcej)