Dziś mamy 1 grudnia 2022, czwartek, imieniny obchodzą:

28 września 2022

Dzieci objęte policyjną profilaktyką. Omówiono wiele ważnych tematów

fot. pow.

fot. pow.

Najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej z Sadek spotkali się z# policjantami na pogadankach profilaktycznych. Omówiono wiele tematów mających wpływ na bezpieczeństwo najmłodszych.

W ramach prowadzonej działalności profilaktycznej policjantka z zespołu ds. profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii nakielskiej komendy oraz p.o. kierownika sadkowskiego posterunku, spotkali się z najmłodszymi uczniami Szkoły Podstawowej w Sadkach. Tematem przewodnim zajęć było bezpieczeństwo dzieci w drodze do szkoły oraz zasady zachowania w kontakcie z nieznajomymi.

Asp. Zofia Wrzeszcz i mł. asp. Marcin Pilch przypominali uczniom klas I - II obowiązujące przepisy prawa o ruchu drogowym informowali, jak należy zachowywać się w rejonie przejść dla pieszych oraz jak bezpiecznie przez te wyznaczone miejsca przechodzić. Poznane przepisy dzieci wspólnie z policjantami ćwiczyły na mini miasteczku ruchu drogowego. Funkcjonariusze przypominali też o bardzo ważniej roli odblasków i zachęcali do noszenia ich na odzieży.

Mundurowi omówili również zasady zachowania się w kontakcie z osobami nieznajomymi oraz przypominali numery alarmowe i sytuacje, w jakich należy z nich korzystać.

Na zakończenie zajęć dzieci otrzymały od prelegentów odblaskowe opaski, których fundatorem była Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Sadek.

Materiał: kom. Justyna Andrzejewska / Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 1 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Nadzieje polskich kibiców. Dzisiaj Polska zagra z Meksykiem

Rozpoczęcie mundialu rozpaliło nadzieje polskich kibiców. Sukces w meczu towarzyskim z Chile (1:0) dodał optymizmu #przed dzisiejszym spotkaniem z Meksykiem.

(czytaj więcej)
0

Jaja dla urody. Naturalne sposoby na piękną skórę i włosy

Jajko to produkt ceniony w diecie, ale nie musi służyć wyłącznie# jako jedzenie. Już od starożytności znane są bowiem także jego właściwości kosmetyczne, a szczególnie zbawienny wpływ na skórę, paznokcie i włosy.

(czytaj więcej)
0

Mundial na dwa sposoby. Pytania do hiszpańskiego trenera

Mundial zaczęliśmy na dwa zupełnie różne sposoby. Reprezentacja Polski #od antyfutbolu w meczu z Meksykiem, w którym co prawda udało się wywalczyć punkt, ale murowaniem własnej bramki i graniem „lagą na Roberta” nie rozkochaliśmy w sobie koneserów dobrego futbolu. Hiszpanie z kolei zagrali mecz idealny, pokonując Kostarykę 7:0 i dominując pod każdym względem. Co mamy zrobić, żeby kiedyś zagrać w podobny sposób? Rady szukamy u hiszpańskiego trenera, który od siedmiu lat uczy futbolu polskie dzieci.

(czytaj więcej)
0

Co wartościowego jeść rano? Śniadaniowe grzechy Polaków.

Z przeprowadzanych badań wynika, że Polacy cenią sobie śniadania i traktują je jako najważniejszy posiłek dnia. #Z pewnością nie bez znaczenia jest to, że ich spożywanie jest coraz częściej promowane przez media oraz specjalistów od żywienia.

(czytaj więcej)