Dziś mamy 16 lipca 2018, poniedziałek, imieniny obchodzą:
20 listopada 2017

Dziecięce spotkania ze sztuką teatralną. Zorganizowano trzy wyjazdy

fot. Kamila Wełnak--Bohdanowicz

fot. Kamila Wełnak--Bohdanowicz

Dzieci z Filialnej Szkoły Podstawowej w Dębowie trzykrotnie wyjechały do Nakielskiego #Ośrodka Kultury w Nakle i miały okazję obcowania ze sztuką teatralną

We wtorek, 07.11.2017 r. poznały tytułową Pippi i jej przyjaciół, śmiały się i trochę smuciły podczas różnych przygód dziewczynki spisanych przez Astrid Lindgren.

W środę, 08.11. zachwyciła je opowieść autorstwa Marii Krüger o wrażliwej Karolci, a także koraliku, który spełniał marzenia, mówił, kiedy był mokry i pozwalał być niewidzialnym.

W czwartek, 16.11. obejrzały musical na podstawie baśni H.Ch. Andersena, pt. „Nowe szaty króla”. Ujrzały młodego monarchę ze swą słabością do strojów, jego dwór i sprytnego oszusta chcącego wykorzystać próżność młodego władcy, wszystko jednak dobrze się skończyło.

Dzięki aktywności artystycznej dzieci zyskują wiele korzyści w postaci: rozwoju samooceny, oceny sytuacji i postępowania bohaterów, zwiększenia źródeł zainteresowań, samodzielności, indywidualności, wzrostu empatii czy też wytrwałości i wielu innych cech.

Wyjazdy do teatru w Nakle odbyły się dzięki współrealizacji Filialnej Szkoły Podstawowej, Centrum Kształcenia oraz Rady Rodziców w Dębowie projektu Stowarzyszenia „Michał” z Dębowa, pod nazwą „Dziecięce spotkania ze sztuką”. Współfinansowane były przez Urząd Gminy Sadki i rodziców uczestników wyjazdów.

Realizacja projektu „Dziecięce spotkania ze sztuką” miała na celu upowszechnianie kultury i sztuki a także rozwój edukacji artystycznej.

Materiał: Kamila Wełnak--Bohdanowicz

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 10 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Ludność, urodzenia, zgony, małżeństwa... Sprawdzamy statystyki za 2017 rok

W 2017 r. w województwie kujawsko-pomorskim odnotowano 20,9 tys. urodzeń żywych. #Było to o 1,1 tys. więcej niż w 2016 r. Jednocześnie wzrosła liczba zgonów. W 2017 r. zmarło 21,3 tys. osób – o 727 osób więcej niż w 2016 r.

(czytaj więcej)
0

Zielone światło dla dokumentów w smartfonie i jednego loginu do e-usług

Rząd przyjął projekt tzw. ustawy węzłowej. Przewiduje ona wprowadzenie jednego, spójnego #loginu (login.gov.pl), który docelowo umożliwi korzystanie ze wszystkich cyfrowych usług administracji. Rząd przyjął również regulacje, które będą stanowiły podstawę prawną do funkcjonowania aplikacji mobilnej - „mDokumenty”.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)