Dziś mamy 15 grudnia 2017, piątek, imieniny obchodzą:
20 listopada 2017

Dziecięce spotkania ze sztuką teatralną. Zorganizowano trzy wyjazdy

fot. Kamila Wełnak--Bohdanowicz

fot. Kamila Wełnak--Bohdanowicz

Dzieci z Filialnej Szkoły Podstawowej w Dębowie trzykrotnie wyjechały do Nakielskiego #Ośrodka Kultury w Nakle i miały okazję obcowania ze sztuką teatralną

We wtorek, 07.11.2017 r. poznały tytułową Pippi i jej przyjaciół, śmiały się i trochę smuciły podczas różnych przygód dziewczynki spisanych przez Astrid Lindgren.

W środę, 08.11. zachwyciła je opowieść autorstwa Marii Krüger o wrażliwej Karolci, a także koraliku, który spełniał marzenia, mówił, kiedy był mokry i pozwalał być niewidzialnym.

W czwartek, 16.11. obejrzały musical na podstawie baśni H.Ch. Andersena, pt. „Nowe szaty króla”. Ujrzały młodego monarchę ze swą słabością do strojów, jego dwór i sprytnego oszusta chcącego wykorzystać próżność młodego władcy, wszystko jednak dobrze się skończyło.

Dzięki aktywności artystycznej dzieci zyskują wiele korzyści w postaci: rozwoju samooceny, oceny sytuacji i postępowania bohaterów, zwiększenia źródeł zainteresowań, samodzielności, indywidualności, wzrostu empatii czy też wytrwałości i wielu innych cech.

Wyjazdy do teatru w Nakle odbyły się dzięki współrealizacji Filialnej Szkoły Podstawowej, Centrum Kształcenia oraz Rady Rodziców w Dębowie projektu Stowarzyszenia „Michał” z Dębowa, pod nazwą „Dziecięce spotkania ze sztuką”. Współfinansowane były przez Urząd Gminy Sadki i rodziców uczestników wyjazdów.

Realizacja projektu „Dziecięce spotkania ze sztuką” miała na celu upowszechnianie kultury i sztuki a także rozwój edukacji artystycznej.

Materiał: Kamila Wełnak--Bohdanowicz

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 7 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Piękna na mikołajki – oczaruj go swoim wyglądem!

Mikołajki to przede wszystkim dzień obdarowywania najbliższych podarunkami. Możesz jednak sprawić, by ukochany zapamiętał ten moment na dłużej za sprawą Twojego niebanalnego wizerunku. Zadbaj o odpowiednią stylizację oraz piękny makijaż!

(czytaj więcej)
0

Wydatki w gospodarstwach domowych. Na co wydaliśmy najwięcej pieniędzy?

Urząd Statystyczny w Bydgoszczy zebrał informacje dotyczące wydatków przeciętnych #gospodarstw domowych w województwie kujawsko-pomorskim w 2016 roku. Jak dane te różnią się od tych w roku wcześniejszym?

(czytaj więcej)
0

Świąteczne bony podarunkowe do Studia Urody Lidii Gwóźdź

Nie masz pomysłu na prezent dla kogoś bliskiego? Nasz salon proponuje zakup specjalnego zaproszenia za dowolną kwotę, na usługi w naszym gabinecie.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)