Dzień Łamańców Językowych. Bardzo wesołe zajęcia z drugoklasistami

fot. GOK Sadki
Nasz język ojczysty z całą pewnością nie należy do łatwych#. Przekonali się o tym uczniowie klasy II B, których gościliśmy u siebie z okazji Dnia Łamańców Językowych.
Już na dzień dobry poinformowali nas, że potrafią czytać i to całkiem nieźle. Jakież było ich zdziwienie, gdy musieli przeczytać krótkie wierszyki. Okazało się, że wcale nie było to proste. "Po co to tu kuca?
Co to tak tu kica?", "Wróbelek Walerek miał mały werbelek, werbelek Walerka miał mały felerek". A to był dopiero początek.
Powtarzanie kolejnych zdań dało uczniom wiele powodów do śmiechu. I choć w pewnym momencie trudno było stwierdzić czy Jola jest "lojalna", czy "jolajna", to wszyscy nie ustawali w próbach.
Na zakończenie dzieci zostały podzielone na grupy, w których rysowały wylosowane łamańce językowe. Zadaniem pozostałych było odgadnięcie, co przedstawiają ilustracje.
To były bardzo wesołe i pełne śmiechu zajęcia. A dzięki nim uczniowie mogli lepiej zrozumieć, jak ważna jest poprawna dykcja.
Serdecznie dziękujemy Pani Agacie i klasie II B - jak zawsze miło było Was gościć. Do zobaczenia.
Materiał: Monika Mitek / GOK Sadki
Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Galeria









Czytaj również
Millo. Pierwszy singiel solowego projektu Kamila Patera

Dzielimy się pierwszym singlem solowego projektu #MILLO Kamila Patera - muzyka, producenta, kompozytora, współzałożyciela Sadki Rec, który od lat współtworzy nasze muzyczne światy.
(czytaj więcej)To groźna i wysoce zakaźna choroba. Co wiemy o błonicy?

Po raz pierwszy od wielu lat odnotowano w # Polsce przypadki zachorowania na błonicę. Błonica jest chorobą zakaźną szczególnie niebezpieczną i wysoce zakaźną wywoływaną przez bakterie maczugowca błonicy. Choroba przenoszona jest drogą kropelkowo-powietrzną lub przez bezpośredni kontakt z wydzielinami albo przedmiotami osobistymi osoby chorej lub nosiciela. Głównym źródłem zakażenia jest człowiek. Okres wylęgania może wynosić od 1 do 7 (10) dni. Wybrane szczepy bakterii produkują toksynę błoniczą, która ma potencjał uszkodzenia mięśnia sercowego, mózgu czy nerek.
(czytaj więcej)100 lat działalności RDLP w Toruniu. Świętowano jubileusz

1 lutego 2025 roku minęło równo 100 lat od powstania # Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu. To niezwykły jubileusz, który zgromadził licznych gości – przedstawicieli władz, instytucji, leśników oraz wszystkich, którym bliska jest idea ochrony i zrównoważonego gospodarowania lasami
(czytaj więcej)Spotkanie poświęcone weteranom. Ich doświadczenie jest nieocenione

W 8 K-PBOT odbyło się dwudniowe spotkanie poświęcone# weteranom misji poza granicami państwa. Brygada wyróżnia się liczbą weteranów – służy w niej ponad 80 osób, z których wiele brało udział w misjach kilkukrotnie, nawet ponad pięć razy. Wśród nich znajduje się również weteran poszkodowany na misji w Afganistanie.
(czytaj więcej)