Dziś mamy 25 marca 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

14 marca 2018

Dzień w zaprzyjaźnionej szkole. Było wiele śmiechu i zabawy

fot. ZSP Samostrzel

fot. ZSP Samostrzel

Kolejnego dnia pobytu w Słowenii uczniowie z Samostrzela ponownie odwiedzili zaprzyjaźnioną #szkołę w Naklo. Uczniowie opowiedzieli nam, co robią w niej na co dzień oraz jak wyglądają ich zajęcia z rolnictwa, weterynarii oraz architektury krajobrazu.

Zajęcia ze słoweńskimi uczniami z architektury krajobrazu rozpoczęliśmy w przyszkolnej szklarni. Pomagaliśmy w przygotowaniu skrzynek, potrzebnych do przeprowadzenia konkursu. Naszym zadaniem było wyłożenie wnętrza skrzynki folią, a następnie wypełnienie jej ziemią. Do tak przygotowanego podłoża zostaną posadzone różnorodne rośliny. Podczas prac wymienialiśmy się informacjami na temat życia w Słowenii i w Polsce. Było przy tym wiele śmiechu i zabawy, podobnie jak na innych spotkaniach, zarówno zawodowych, jak i ogólnokształcących. Najbardziej podobały nam się zabawy integracyjne, które polegały na zbudowaniu najwyższej wieży z makaronu spaghetti, 1 m taśmy klejącej, kilku cm nitki i pianki. Każdy uczestnik wykazał się dużą kreatywnością.

Na zakończenie pobytu w szkole rozegraliśmy towarzyski mecz w piłkę siatkową. Mimo zaciętej walki, niestety, ulegliśmy gospodarzom. Gorycz porażki osłodziły nam słowa uznania, gromkie brawa oraz słodycze. Miłym akcentem poprzedzającym spotkanie było odśpiewanie hymnów, polskiego i słoweńskiego, przez szkolny chór. Po obiedzie udaliśmy się do Planicy, aby obejrzeć mamucią skocznię narciarską, która należy do największych obiektów tego typu na świecie. Średnia długość lotów na tej skoczni to dwieście dwadzieścia metrów. Rekord wynosi 250,5 metra, a ustanowił go 25 marca 2017 roku Kamil Stoch. Weszliśmy prawie na sam szczyt skoczni po 1191 schodach. Widoki zapierały dech w piersiach. W Planicy co roku odbywa się konkurs lotów narciarskich, który kończy sezon Pucharu Świata. Trzymamy kciuki za polskich skoczków. Ciekawostką jest to, że jeden lot narciarski trwa tyle, ile pokonanie 7 stopni schodów.

materiał: Michał Sołdan, Weronika Babiarz, Magdalena Grześkowiak

Autorzy nie wyrażają zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)