Dziś mamy 25 czerwca 2018, poniedziałek, imieniny obchodzą:
05 marca 2018

Dziennik z podróży do Słowenii. Uczestnicy zwiedzili ciekawe miejsca

fot. ZSP Samostrzel

fot. ZSP Samostrzel

W pierwszy weekend marca dzięki projektowi napisanemu przez pana Damiana #Poniewierskiego „Doświadczenie ma znaczenie - zagraniczne staże szansą na sukces” grupa składająca się z 30 uczniów II i III klasy technikum Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Samostrzelu wraz z opiekunami: Małgorzatą Ciechanowską, Magdaleną Wyczańską-Jabłkowską oraz Damianem Poniewierskim wyruszyła w 2-tygodniową podróż do Słowenii.

Wyjazd był realizowany w ramach projektu Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 (współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego).

Po drodze zatrzymaliśmy się w czeskiej miejscowości Mikulov, gdzie zjedliśmy pyszną kolację i wybraliśmy się na Wzgórze Zamkowe pospacerować po dziedzińcu barokowego pałacu. Następnego dnia po śniadaniu przekroczyliśmy granicę czesko-austriacką i wyruszyliśmy na podbój Wiednia. Dołączyła do nas miła pani przewodnik, która opowiedziała nam o historii Wiednia, jego zabytkach i sławnych miejscach. Mieliśmy okazję je podziwiać jadąc jedną z najpopularniejszych ulic stolicy Austrii, Ringstraße. Zwiedziliśmy takie miejsca jak Austriacka Biblioteka Narodowa, Hiszpańska Szkoła Jazdy, Katedra św. Szczepana, czy Hofburg dawną siedzibę dynastii Habsburgów, w którym mieszkała m.in. cesarzowa Elżbieta znana jako Sisi. Widzieliśmy również ogrody różane przy pałacu Schönbrunn, posągi sławnych postaci takich jak: Goethe, Mozart, Maria Teresa, J. Strauss, a także przechadzaliśmy się najdroższą ulicą handlową Wiednia. Podziwialiśmy także oryginalne domy zaprojektowane przez niezwykłego artystę Friedensreich Hundertwasser. Po zwiedzaniu kontynuowaliśmy naszą podróż i tak w godzinach wieczornych dojechaliśmy do naszego celu – Kranj w Słowenii.

materiał: Sandra Kamińska i Katarzyna Mrówka

Autorki nie wyrażają zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 4 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Wydatki, wysokość świadczeń i nie tylko. Emeryci i renciści w statystykach

W 2017 r. wzrosła względem roku 2016 liczba osób pobierających świadczenia emerytalno-#rentowe z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS). W tym czasie zmniejszyła się natomiast liczba rolników indywidualnych pobierających emerytury i renty. Jednocześnie odnotowano wzrost zarówno wydatków na świadczenia społeczne, jak i wysokości emerytur i rent.

(czytaj więcej)
0

Zielone światło dla dokumentów w smartfonie i jednego loginu do e-usług

Rząd przyjął projekt tzw. ustawy węzłowej. Przewiduje ona wprowadzenie jednego, spójnego #loginu (login.gov.pl), który docelowo umożliwi korzystanie ze wszystkich cyfrowych usług administracji. Rząd przyjął również regulacje, które będą stanowiły podstawę prawną do funkcjonowania aplikacji mobilnej - „mDokumenty”.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)