Dziś mamy 22 marca 2018, czwartek, imieniny obchodzą:
05 marca 2018

Dziennik z podróży do Słowenii. Uczestnicy zwiedzili ciekawe miejsca

fot. ZSP Samostrzel

fot. ZSP Samostrzel

W pierwszy weekend marca dzięki projektowi napisanemu przez pana Damiana #Poniewierskiego „Doświadczenie ma znaczenie - zagraniczne staże szansą na sukces” grupa składająca się z 30 uczniów II i III klasy technikum Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Samostrzelu wraz z opiekunami: Małgorzatą Ciechanowską, Magdaleną Wyczańską-Jabłkowską oraz Damianem Poniewierskim wyruszyła w 2-tygodniową podróż do Słowenii.

Wyjazd był realizowany w ramach projektu Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 (współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego).

Po drodze zatrzymaliśmy się w czeskiej miejscowości Mikulov, gdzie zjedliśmy pyszną kolację i wybraliśmy się na Wzgórze Zamkowe pospacerować po dziedzińcu barokowego pałacu. Następnego dnia po śniadaniu przekroczyliśmy granicę czesko-austriacką i wyruszyliśmy na podbój Wiednia. Dołączyła do nas miła pani przewodnik, która opowiedziała nam o historii Wiednia, jego zabytkach i sławnych miejscach. Mieliśmy okazję je podziwiać jadąc jedną z najpopularniejszych ulic stolicy Austrii, Ringstraße. Zwiedziliśmy takie miejsca jak Austriacka Biblioteka Narodowa, Hiszpańska Szkoła Jazdy, Katedra św. Szczepana, czy Hofburg dawną siedzibę dynastii Habsburgów, w którym mieszkała m.in. cesarzowa Elżbieta znana jako Sisi. Widzieliśmy również ogrody różane przy pałacu Schönbrunn, posągi sławnych postaci takich jak: Goethe, Mozart, Maria Teresa, J. Strauss, a także przechadzaliśmy się najdroższą ulicą handlową Wiednia. Podziwialiśmy także oryginalne domy zaprojektowane przez niezwykłego artystę Friedensreich Hundertwasser. Po zwiedzaniu kontynuowaliśmy naszą podróż i tak w godzinach wieczornych dojechaliśmy do naszego celu – Kranj w Słowenii.

materiał: Sandra Kamińska i Katarzyna Mrówka

Autorki nie wyrażają zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 4 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Działka od południa? To nie problem!

Za najwygodniejsze do zagospodarowania uchodzą działki z wjazdem od strony północnej. Ale nie każdy ma tyle szczęścia, żeby nabyć taką właśnie nieruchomość. Podpowiadamy, jaki projekt wybrać i jak następnie usytuować go na działce o mniej korzystnej lokalizacji.

(czytaj więcej)
0

To był pracowity rok dla strażaków. Wiele interwencji podjęto po nawałnicy

Ponad 31 tysięcy interwencji odnotowali w 2017 roku strażacy w województwie kujawsko-#pomorskim – to o 25 procent więcej niż w roku poprzednim. Jedna piątą strażackich akcji (ponad 6 tysięcy zdarzeń) stanowiły wyjazdy związane z usuwaniem skutków sierpniowej nawałnicy.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)