Dziś mamy 25 marca 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

15 marca 2018

Dziesiąty dzień w Słowenii. Uczestnicy zwiedzili różnorodne wystawy

fot. ZSP Samostrzel

fot. ZSP Samostrzel

Kolejny dzień naszego pobytu w Słowenii rozpoczęliśmy wizytą w Muzeum Techniki w #Bistro. Przewodnicy oprowadzili nas po różnorodnych wystawach.

Najbardziej zachwyciły nas samochody, które jako pierwsze jeździły po słoweńskich drogach, samochody, należące do komunistycznego przywódcy Jugosławii Josifa Broz Tito oraz zbiór dawnych maszyn rolniczych. Oprowadzono nas także po wystawie ukazującej różnorodną słoweńską faunę. Tutaj szczególnie zainteresowaliśmy się ciekawostkami dotyczącymi niedźwiedzi brunatnych. Następnie udaliśmy się do jednej z największych w Słowenii i bardzo nowoczesnych klinik weterynaryjnych. Pokazano nam tam m. in. salę operacyjną, hotel da zwierząt, sklep i pomieszczenie do straszenia psów oraz różnorodne weterynaryjne sprzęty, aparat rentgenowski, ultrasonograf. Na koniec zostaliśmy mile zaskoczeni słodkim poczęstunkiem.

Po południu zwiedziliśmy jeszcze zamkowe muzeum w urokliwym miasteczku Skofja Loka.

Ciekawostką jest to, ze niedźwiedź brunatny po urodzeniu waży 400 gram.

Materiał: Patryk Kowalski

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)