Dziś mamy 3 października 2023, wtorek, imieniny obchodzą:

05 maja 2023

Ekologiczne zajęcia. Dzieci wykazały się dużą kreatywnością

W piątek, 5 maja spotkaliśmy się z przedszkolakami z "Dobrych Ludków". Nawiązując jeszcze trochę do# Dnia Ziemi porozmawialiśmy sobie o ekologii i dobrych nawykach związanych z dbaniem o naszą cudowną planetę!

Po pogadance postanowiliśmy udowodnić, że stare i niepotrzebne rzeczy mogą stanowić bazę dla radosnej twórczości i że czasem coś, co normalnie wylądowało by w koszu, można jeszcze wykorzystać i świetnie się przy tym bawić! Ze starych kartonów powstały koła, a z niepotrzebnych kawałków materiałów paski. Zadaniem dzieci było przewlekanie tkanin przez dziurki w kole i wiązanie ich dowolnym sposobem. Na koniec za pomocą markera dzieci narysowały oczy nosy i buźki. Tym oto sposobem powstały najprawdziwsze lwy! A materiały pochodziły w 100% z odpadów.

Serdecznie dziękujemy wszystkim paniom za pomoc i zaangażowanie w dzisiejszą pracę! 

Materiał: Magdalena Sobiecka / GOK Sadki

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 2 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jaka powinna być waga szkolnego tornistra? Profilaktyka wad postawy

Pracownicy Państwowej Inspekcji Sanitarnej podejmują# wiele działań prozdrotownych. Dbają m.in. o profilaktykę wad postawy – sprawdzają i edukują w zakresie wagi tornistrów szkolnych uczniów.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Jabłka. Zaproszenie na samozbiory owoców

Z okazji Światowego Dnia Jabłka Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa zaprasza na# samozbiory tych owoców. Zachęcamy sadowników do włączania się do akcji, a konsumentów – do wizyt w sadach i samodzielnych zbiorów. Akcja trwa do końca października.

(czytaj więcej)
0

Zwiedzeni darmową próbką witamin. Przyszły rachunki za roczny zapas

Ponad 5 mln zł kary za manipulacje przy wysyłkowej sprzedaży #suplementów diety. Miały być darmowe próbki suplementów, a przychodziły rachunki za roczny zapas produktu wraz z subskrypcją. Prezes UOKiK nałożył ponad 5 mln zł kary na Natural Pharmaceuticals. Dodatkowo sankcje finansowe objęły także osobę zarządzającą spółką.

(czytaj więcej)
0

Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej. Stan realizacji w regionie

33 zadania poprawiające bezpieczeństwo #na przejściach dla pieszych oraz mające na celu budowę nowych ciągów dla pieszych i rowerzystów w regionie. Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej przyjęty do realizacji na lata 2021-2024 (PBID) koncentruje się na najmniej chronionych uczestnikach ruchu. Na wielu przejściach jest już bezpieczniej.

(czytaj więcej)