Dziś mamy 15 grudnia 2017, piątek, imieniny obchodzą:
02 grudnia 2017

Fatalny stan drogi gruntowej. Ogromna kałuża, zalane posesje

fot. MM

fot. MM

Na terenie sołectwa Dębowo, jak i całej gminy Sadki stan wielu dróg pozostawia wiele do # życzenia. Jednak na czele tego niechlubnego rankingu jest droga na ulicy Sosnowej w Dębowie. Po opadach zamienia się dosłownie w bajoro.

Mieszkańcy Dębowa już od dłuższego czasu zmagają się z non stop zalewaną drogą na ul. Sosnowej. Jej nawierzchnia jest w fatalnym stanie, a o tej porze roku tworzy się tam sporej wielkości kałuża.

- Z tym problemem zmagamy się już zdecydowanie za długo. Droga powinna być tutaj zrobiona porządnie, bo prace, które do tej pory były tu wykonywane na nic się zdały – duża w tym wina ciągników i traktorów, które notorycznie tędy przejeżdżają – uważa jeden z mieszkańców. Jego zdaniem kałuża podczas obfitych opadów deszczu rozrasta się do takiego rozmiaru, że woda przelewa się nawet na jego posesję.

Sołtys Bazylia Nowak zapytana o stan nawierzchni przy ul. Sosnowej odpowiedziała, iż temat jest jej doskonale znany i że podobno były przeprowadzone wizje lokalne w tym miejscu. Sołtys stwierdziła, że w tym roku raczej na pewno w tej sprawie nic się nie zmieni. -Mam nadzieję, że w przyszłym roku znajdą się pieniądze w budżecie i stan dróg na naszej wsi się polepszy – podsumowała sołtys Dębowa.

Zastępca wójta Piotr Hemmerling, zapytany o to, czy wpłynęły jakiekolwiek zgłoszenia w związku z problemami z przejazdem na ul. Sosonowej oraz zalewania piwnic domów położonych przy tej ulicy odpowiedział, iż do Urzędu Gminy nie wpłynęło żadne zgłoszenie od mieszkańców oraz sołtysa w tej sprawie. Jednocześnie potwierdził, że zostały przeprowadzone wizje lokalne w Dębowie na ul. Sosnowej.

-Ulica Sosnowa jest drogą gruntową i posiada ubytki w nawierzchni gruntowej – pojawiają się dziury. Ponadto w miesiącu listopadzie zaplanowano łatanie dziur kruszywem. W chwili obecnej załatano większe ubytki w drodze gruntowej – odpowiedział zastępca wójta.

A co z możliwością wprowadzenia zakazu przejazdu ciągników? -Wprowadzenie zakazu przejazdu wiąże się ze zmianą organizacji ruchu i opracowaniem projektu organizacji ruchu na podstawie obowiązujących przepisów. Nie planuje się na ulicy Sosnowej w Dębowie zmiany organizacji ruchu - odpowiada zastępca wójta.

Oceń artykuł: 0 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (9) Zgłoś naruszenie zasad

  • 1 (7)

  zainteresowany, w dniu 02-12-2017 17:59:00 napisał:

  czas zrobic kostkom betonowom

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 4 (8)

  Debowianin, w dniu 02-12-2017 20:15:36 napisał:

  ul. Sosnowa jest w dobrym stanie , tylko mieszkańcom asfaltu się chce.Są drogi w gminie które są naprawde w gorszym stanie.

  odpowiedz

  • -1 (9)

  Mieszkanie, w dniu 02-12-2017 23:03:46 napisał:

  Drogi gruntowe w fatalnym stanie co należy do obowiązków gminy. Gmina woli walcżyć z powiatem o drogi powiatowe bo to bardziej medialne można się bardziej pokazać a tak naprawdę drogi w fatalnym stanie i nic nie jest zrobione. Na ulicy Kolejowej wprowadzili ograniczecie do 12tego co tak.naprawdę nic nie zmieniło Ci co jeździli i niszcżyli drogę dalej mogą jeździć. Nie liczbie na rozsądne rozwiązania pracowników gminy od nich za dużo nie można wymagać. Robi się aby tylko było a jakoś prac jest fatalna.

  odpowiedz

  • -3 (5)

  MIESZKANIEC, w dniu 03-12-2017 09:19:59 napisał:

  to kto chentny na wymane auta po tej drodze

  odpowiedz

  • 3 (5)

  Kierowca Busa, w dniu 04-12-2017 20:37:06 napisał:

  wystarczy zrobić rowy żeby było odwodnienie i po sprawie

  odpowiedz

  • -2 (2)

  wozny, w dniu 05-12-2017 09:56:51 napisał:

  no niewiem i co dalej koniec

  odpowiedz

  • -2 (4)

  ona, w dniu 05-12-2017 11:50:35 napisał:

  na łatanie dziur gmina pieniędzy nie przeznacza, bo wydała chyba dość sporo na iluminacje świąteczne upiększające ulicę strażacką, czyli przed swoim własnym nosem. Że ludzie topią się w błocie i niszczą samochody na dziurach na drogach gruntowych to panów wójtów nie interesuje.

  odpowiedz

  • 1 (1)

  smoliwons, w dniu 05-12-2017 13:12:20 napisał:

  a pani sołtys gdzie jest czas działac

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Żel UV 5ml
7,50PLN
Budowa stanu surowego
Fotopoduszka w kształcie serca
29,90PLN
Meble kuchenne - na zamówienie
Gimnastyka korekcyjna
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Przypinka z agrafką o śr. 56mm
3,55PLN
0

Piękna na mikołajki – oczaruj go swoim wyglądem!

Mikołajki to przede wszystkim dzień obdarowywania najbliższych podarunkami. Możesz jednak sprawić, by ukochany zapamiętał ten moment na dłużej za sprawą Twojego niebanalnego wizerunku. Zadbaj o odpowiednią stylizację oraz piękny makijaż!

(czytaj więcej)
0

Wydatki w gospodarstwach domowych. Na co wydaliśmy najwięcej pieniędzy?

Urząd Statystyczny w Bydgoszczy zebrał informacje dotyczące wydatków przeciętnych #gospodarstw domowych w województwie kujawsko-pomorskim w 2016 roku. Jak dane te różnią się od tych w roku wcześniejszym?

(czytaj więcej)
0

Świąteczne bony podarunkowe do Studia Urody Lidii Gwóźdź

Nie masz pomysłu na prezent dla kogoś bliskiego? Nasz salon proponuje zakup specjalnego zaproszenia za dowolną kwotę, na usługi w naszym gabinecie.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)