Dziś mamy 25 maja 2019, sobota, imieniny obchodzą:

14 maja 2019

Festiwal Historyczny. Julia Iwanek z nagrodą główną

fot. pow.

fot. pow.

W minioną sobotę 11 maja 2019 r. w Dworku Prezydenckim w # Ciechocinku miał miejsce finał V edycji Festiwalu Historycznego „Tradycja i Pamięć”.

Tym razem tematyka konkursu wiedzy historycznej nawiązywała do dziejów II Rzeczypospolitej. Finał rozgrywany był w dwóch kategoriach. Najpierw rywalizowali uczniowie gimnazjum i szkół podstawowych, a następnie uczniowie szkół ponadgimnazjalnych.

Szczegółowe pytania dotyczyły losów II Rzeczypospolitej od powstania do upadku, włącznie z kampanią polsko-niemiecką 1939 r. Z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Nakle, podczas wcześniejszych eliminacji rejonowych, awans do szerokiego finału zapewniła sobie uczennica klasy I c Julia Iwanek.

Finałowa rozgrywka, w której uczestniczyło czternaścioro zawodników odbywała się na zasadzie turnieju telewizyjnego „Jeden z dziesięciu”. Wykazując się dużą wiedzą, Julia zapewniła sobie awans do wąskiego finału, który był bardzo zacięty.

Po pasjonującej walce Julia pokonała wszystkich konkurentów i wywalczyła I miejsce oraz główną nagrodę – wycieczkę do Strasburga. Na zwycięzcę turnieju oraz pozostałych uczestników finału czekały również inne cenne nagrody.

materiał: Krzysztof Borus

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 10 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)