Dziś mamy 22 stycznia 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

12 stycznia 2018

Finał WOŚP już w niedzielę. Policja zadba o bezpieczeństwo

fot. archiwum

fot. archiwum

Jak co roku policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej # Pomocy. W tym dniu na ulicach wszystkich województw pojawi się większa liczba patroli. Jeśli będziemy świadkami sytuacji wymagającej interwencji policjantów alarmujmy dzwoniąc pod bezpłatne numery telefonów 997, 112. Oto kilka porad, które pozwolą uniknąć nieprzyjemnych sytuacji.

Nad zapewnieniem bezpieczeństwa podczas WOŚP czuwać będzie kilka tysięcy policjantów. Funkcjonariusze zwrócą szczególną uwagę na to, czy zbiórki są prowadzone przez osoby do tego uprawnione, zadbają o bezpieczeństwo wolontariuszy, kwestujących dzieci a także będą prowadzić działania informacyjno-edukacyjne dla osób starszych.

Porady dla darczyńców Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

 • Każdy z wolontariuszy będzie wyposażony w identyfikator ze zdjęciem, numerem ankiety, adresem wolontariusza. Identyfikator musi być wypisany czytelnie. Zdjęcie musi być wyraźne, a wizerunek osoby na zdjęciu powinien odpowiadać wyglądowi wolontariusza;
 • Dodatkowo identyfikator musi mieć „serduszkowe” logo Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy;
 • Każdy wolontariusz musi nosić swój identyfikator na widocznym miejscu;
 • Skarbonka wolontariusza musi być oklejona banderolami Fundacji WOŚP. Na górze przy otworze do wrzucania pieniędzy powinien znajdować się wyraźnie napisany ten sam numer kwestującego, który widnieje na identyfikatorze.
 • Nieodzownym atrybutem wolontariuszy są wszystkim doskonale znane „serduszkowe” naklejki. Jeśli będą mieli Państwo podejrzenie, że ktoś podszywa się pod wolontariusza WOŚP i posługuje się podrobionym identyfikatorem lub podejrzanie wyglądającą puszką, prosimy mieszkańców o kontakt z Policją (numer telefonu alarmowego 997 lub 112) lub strażą miejską/gminną (numer telefonu alarmowego 986).

Prosimy również o wszelkie informacje dotyczące podejrzanych zachowań napotkanych osób, które zagrażają bezpieczeństwu wolontariuszy i osób uczestniczących w imprezach organizowanych w tym dniu.

Porady dla wolontariuszy

Prowadźcie zbiórkę pieniędzy w bezpiecznych miejscach:

 • centrach handlowych, w których zatrudnieni są pracownicy ochrony;
 • głównych ciągach komunikacyjnych;
 • miejscach dobrze oświetlonych;
 • miejscach, w których występuje duże natężenie ruchu pieszych;
 • miejscach objętych monitoringiem kamer, itp.
 • Nie prowadźcie zbiórek w miejscach mało uczęszczanych, na źle oświetlonych ulicach, miejscach, które na Waszym osiedlu uznawane są za niebezpieczne.

Unikajcie prowadzenia zbiórek pieniędzy samodzielnie. W grupie jest zawsze bezpieczniej!!! Starajcie się zapewnić sobie towarzystwo innych wolontariuszy, a jeżeli to możliwe opiekę osób dorosłych.

Szczególnie ważne jest, abyście wracając do Waszego sztabu, po zakończeniu zbiórki pieniędzy, poruszali się w grupie, korzystajcie z pomocy Waszych znajomych, bliskich.

Jeżeli będziecie tego potrzebowali zwracajcie się o pomoc do Policji (numer telefonu alarmowego 997 lub 112) lub straży miejskich/gminnych (numer telefonu alarmowego 986). Możecie im bezpośrednio zgłaszać swoje uwagi na temat Waszego bezpieczeństwa podczas prowadzenia zbiórki pieniędzy. Czasami możecie zostać zapytani przez policjantów/strażników o to, jak przebiega Wasza kwesta. Nie obawiajcie się ich, oni są Waszymi sprzymierzeńcami.

Wszystkim wolontariuszom życzymy pełnych puszek, życzliwości przechodniów i bezpiecznego powrotu do swoich sztabów WOŚP!

materiał: KGP

Oceń artykuł: 17 31

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (45) Zgłoś naruszenie zasad

  • -2 (32)

  aa, w dniu 12-01-2018 20:00:43 napisał:

  A tak w ogóle to na kogo teraz Owsik zbiera, bo się pogubiłem?Kto wie ?

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -18 (58)

  Tak będzie, w dniu 12-01-2018 21:28:35 napisał:

  Myślę, że rząd PIS zaopatrzy szpitale w odpowiedni sprzęt medyczny. Zainwestuje w sprzęt medyczny z prawdziwego zdarzenia.Obejdzie się bez przekrętów , szpitale będą świetnie funkcjonować. A orkiestra? Orkiestra będzie grała jak ta z Titanica !

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 6 (50)

  mi1, w dniu 13-01-2018 00:38:47 napisał:

  1. Pieniądze z WOŚP nie trafiają do chorych dzieci, tylko do „chorych”, czyli niedofinansowanych, instytucji publicznych, jakimi są szpitale. Działalność charytatywna powinna z definicji trafiać do osób (Caritas = miłosierdzie można okazywać osobom, a nie instytucjom). 2. Owsiak tylko za część zebranych pieniędzy (ok. 50 proc.) kupuje sprzęt dla szpitali. Reszta idzie na koszty obsługi imprez i koszty własne fundacji. Można to sprawdzić w sprawozdaniu finansowym fundacji dostępnym w internecie. Nie wszyscy artyści grają za darmo, niektórzy pobierają spore gaże. Fundacja wydaje milionowe kwoty na własną siedzibę, nowe samochody, sprzęt studyjny, tzw. „działania propagatorskie”, etaty pracowników itp. 3. Zgodnie ze statutem fundacji WOŚP, tylko pieniądze z działalności gospodarczej fundacja musi wydać na cele statutowe, czyli ochronę zdrowia. Natomiast pieniądze uzyskane ze zbiórek publicznych, aukcji, darowizn, imprez może legalnie wydać na dowolny cel. 4. Fundacja WOŚP jest 100 proc. udziałowcem spółki „Złoty Melon”, a Owsiak jej prezesem. Spółka w przeciwieństwie do fundacji nie musi ujawniać sprawozdania finansowego. Po co istnieje i dlaczego jest ściśle powiązana z WOŚP? 5. Zebrane pieniądze Owsiak przetrzymuje do jesieni danego roku obrachunkowego na lokatach, a z odsetek (kilka milionów zł), jak twierdzi, organizowany jest Przystanek Woodstock. Nie chcę, aby z moich datków, a nawet odsetek od nich była finansowana impreza pod hasłem „róbta co chceta”, na której nie obowiązują żadne zasady moralne, a nieletnia młodzież używa narkotyków i alkoholu. Na każdym Przystanku Woodstock promowana jest sekta Hare Kriszna (ma stałą „wioskę”). Jak wygląda ta impreza można zobaczyć wpisując w YT: Przystanek Woodstock. 6. Koszty obsługi WOŚP są bardzo wysokie. Część Owsiak pokrywa z zebranych pieniędzy poważnie uszczuplając kwotę przeznaczoną na zakup sprzętu. Resztę pokrywają np. budżety telewizji publicznej (czas antenowy), budżety miast (en. elektryczna, ochrona policji i straży miejskiej itp.), budżet Obrony Narodowej (np. przelot Owsiaka samolotem F16 w 2010r.) To wszystko są pieniądze z naszych podatków. 7. Sprzęt dla szpitali kupowany jest bez przetargów, a szpital nie ma wpływu na wybór firmy i negocjację umowy kupna. Sprzęt często stoi nierozpakowany, bo materiały eksploatacyjne do urządzeń są zbyt drogie, lub szpital nie ma pieniędzy na dodatkowy etat dla osoby obsługującej. Są poważne wątpliwości, na jakiej zasadzie wybierane są firmy od których WOŚP kupuje sprzęt. 8. Caritas zbiera rocznie wielokrotnie większą kwotę bez rozgłosu i wydawania publicznych pieniędzy, a pieniądze trafiają do konkretnych potrzebujących osób.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (3)
  • -12 (56)

  xz, w dniu 13-01-2018 02:24:22 napisał:

  owsiak złodziej ! uuuu

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (3)
  • 3 (37)

  Jakos, w dniu 13-01-2018 10:19:17 napisał:

  Wszystkim nie całkiem mądrym i i do końca uczciwym , nazywającym Owsika złodziejem, odpowiem ,ze gdyby taki był to przez te 2 lata rząd Prawa i Sprawiedliwości już dawno wsadziłby go do więzienia. Dla mnie na tą chwilę jest to KRYSZTAŁOWY człowiek! Jakoś nie widać działania Caritas , owszem sukcesy głoszono są wszędzie i tylko sukcesy. A jak ktoś jest złodziejem to wszędzie wokół siebie widzi złodziei.

  odpowiedz

  • 5 (41)

  Obserwujący, w dniu 13-01-2018 10:35:51 napisał:

  Do mi1 myślisz że w Caritasie wszyscy pracują za darmo.Pokaż mi fundację która robi wszystko za free. ,Ja nie korzystałem ze sprzętu podarowanego przez Owsiaka ale dzięki niemu zostało przedłużone i ocalone nie jedno życie.jeśli nie chcesz dać nie dawaj i nie pisz głupot bo wiem jakimi autami jeżdżą nie tylko księża zarządzającymi Caritasem,napisz lepiej co robi O.Rydzyk z pieniędzmi z naszych kieszeni gdzie dostaje bez naszej zgody od ugrupowania rządzącego.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • 7 (31)

  qwy, w dniu 13-01-2018 15:42:00 napisał:

  Owsiak kiedy rozliczysz ponad 170 milionów, które podebrałeś z puszek?

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 5 (33)

  ytong, w dniu 13-01-2018 15:45:54 napisał:

  Od kiedy to wolno bezkarnie zatrudniać małe dzieci do pracy. Sędzia pyta Owsiaka z czego pan żyje? odp. Z pieniędzy, które dzieci zbierają na mrozie.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (3)
  • 7 (33)

  inka, w dniu 13-01-2018 16:01:41 napisał:

  Dawajcie do puszek, Owsiaka Land Rower za 700 tys duzo pali.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 6 (16)

  JB , w dniu 14-01-2018 08:53:41 napisał:

  Wolę WOŚP niż Radio Maryja.

  odpowiedz

  • 7 (7)

  ppp, w dniu 14-01-2018 13:27:59 napisał:

  Na tym polega demokracja. Jedni wolą orkiestrsę, tvn inni wolą Radio Maryja, TV Trwam, TV Republika. Jedni chcą Polski zasobnej, wolnej, niezależnej by Polakom żyło się godnie i dostatnio a inni wolą by Polska była neokolonialna, zniewolona a Polacy byli dziadami europy. I mamy to co mamy. Zmarnowano Polskę. Zmarmowamo Polakom życie. Z Polaków mieszkających i pracujących w Polsce zrobiono dziadów Europy. Ludzie zamarzają od 27 lat w nieogrzewanych domach bo nie mają na węgiel a tu dyskusja o kopciuchach.

  odpowiedz

  • 1 (3)

  zzz, w dniu 14-01-2018 14:16:42 napisał:

  Polska to dziwny kraj jak mówił Zulu .... . Razi Radio Maryja, 500+ a nie razi neokolonializm wypraktykowany na Polsce i Polakach. Jakośnie razi zbudowany przez okrągło sto łowców złodziejki system namaszczony mianem demokracji, rozkradzemie i obłjpienke Polski i Polaków, zmarnowanie pokoleniom Polaków życia. Jakośnie razi manipulowanie i podrzeganie przeciwko Polsce i Polakom.

  odpowiedz

  • 2 (8)

  ccc, w dniu 14-01-2018 14:36:46 napisał:

  3 mln Polaków wyjechało pracuje, godnie zarabia i żyje na poziomie. My którzy zostaliśmy i pracujemy dla Polski i siebie tu w Polsce w większości zarabiamy na poziomie 500 euro i mniej - wegetacja słowem. Dla nas większości w Polsce to chyba te fundacje i zbieractwo ? A ja myślę że nie trzeba było robić z nas dziadów i zakładać różnej maści fundacji i pseudo filantropii uprawiać.

  odpowiedz

  • 4 (16)

  Obserwator, w dniu 14-01-2018 15:39:08 napisał:

  Zawiść niektórych internautów po prostu poraża. Nie chcesz, mię dawaj i się nie wypowiadaj. Tysiące chorych korzystają ze sprzętu zakupionego z akcji prowadzonej przez Owsiaka. Czy to nie wystarczy, że tyle istnień zostało uratowanych? Wg mnie WOŚP zrobiła tyle dobrego, że naprawdę nie ma znaczenia ile wziął Owsiak (o ile wziął), nie ma znaczenia jakim autem jeździ. Po prostu na to zasługuje.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 2 (12)

  CCC , w dniu 14-01-2018 16:21:37 napisał:

  od lat daję i dzisiaj też dalłem i od lat mam taki sam pogląd jak wyżej. To prawda zawiść ludzka jest przyczyną nawet skrajnych drastycznych zachowań człowieka.

  odpowiedz

  • -2 (16)

  WOLNOŚĆ, w dniu 14-01-2018 16:32:34 napisał:

  Skoro policja pilnuje bezpieczeństwa, to niech pilnuje bezpieczeństwa wolontariuszy przed wszechwładnym szubińskim OJCEM TADEUSZEM, który przegania te biedne dzieci z parkingu przed kościołem, mówiąc że jest to teren prywatny, a zbiórka obowiązuje na terenie miejskim (cokolwiek to znaczy). Nie słyszałem (ale sprawdzę) czy jest to teren prywatny i kto jest jego właścicielem!

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Wypożyczalnia samochodów
Zestaw wypoczynkowy na stelażu drewnianym
Stoły i krzesła - różne wzory i kolory
Sprawdzanie zawieszenia pojazdu
Pokój dzienny/ jadalnia/ sypialnia/ biuro
Makijaż ślubny
Lakiernictwo
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)